Skocz do zawartości
mckmi

[silnik] Nie działające ssanie 1.9 TD B4 wysokie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem otóż silnik nie daje zadych reakcji na włączenie ssania. Obroty silnika pozostają te same. Sprawdzałem także ciągnąc za dźwigienkę od ssania na pompie. Czy wiecie czego to moze byc wina ??

Druga rzecz to taka ze samochod spala 10l/100km :/ - nie wiem juz kompletnie co moze byc tego sprawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo 'ssanie' jak ladnie nazwales to nie bardzo to samo co w benzynie. u ciebie akurat zmienia sie kat wtrysku, co ma ulatwic rozruch i niekoniecznie pociaga to za soba zmiane obrotow.

 

spalanie 10l? powiedz mi kolego jakie dystanse pokonujesz tym autem, czy silnik lapie temp robocza, kopci? moze masz wyciek paliwa na pompie albo filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię około 10 kilometrów, jeśli chodzi o temperaturę to miałem wcześniej non stop 70 stopni wymieniłem ostatnio termostat (wehlberg - czy jakos tak) i teraz silnik łapie dośc szybko pożądaną temperaturę, jednak to nic nie zmieniło :/

Silnik trochę kopci czarnym dymem ale tylko gdy jest zimny.

Turbina ma juz swoją młodość za sobą ale jeszcze całkiem dobrze działa - przypuszczam ze wydajność jest w ok 80% - trudno to stwierdzic.

Wszystkie przewody sprawdziłem - brak przecieków, filtr paliwa i powietrza wymieniony na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje, ze koncowki wtryskow do wymiany. leja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę sprawdzić czy wtryskiwacze 'leją' ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mckmi najprościej to jechać do specjalisty i zamówić taką usługę, jeżeli natomiast masz odpowiedni sprzęt to każdy z nich musisz wymontować i podać na niego krótkotrwałe ciśnienie paliwa ok 160bar i zobaczyć czy z końcówki wydobywa się równomierna mgiełka, czy też "sika" na wszystkie strony. Polecałbym jednak jechać do specjalisty :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że winą tego moze być nie działające ssanie, silnik wogóle nie reaguje na wyciągnięcie dźwigni ssania. Duże spalanie zaczeło się po przestawieniu obrotów. Wtedy także przestało działać ssanie. Jak moge to sprawdzić czy kąty wtrysków są ustawione na ssanie czy też nie. Ssanie tez na ogól się przydaje więc warto aby działało.

 

jeśli możecie to powiedzcie mi do czego służą te śruby

 

IMG_0518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta na samej gorze to regulacja obrotow biegu jalowego

 

w srodku sruba max obrotow na 'ssaniu'

 

na samym dole sruba max obrotow bez 'ssania'

 

te dwie sruby moglem pomylic ze soba. musialbym spojrzec w madre dziela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności