Skocz do zawartości
sipowitz

Zmiana WSC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i jak zmienić VAGiem kod serwisu? Ogólnie wiadomo, że jeżeli ktoś majstrował przy przebiegu i nie posprzątał po sobie, to w Instruments kod WSC pojawi się jako WSC 00000.

 

Oto przykład takiego nieszczęśnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania :rotfl: czy WSC 0000 w przypadku Instruments obligatoryjnie świadczy o zmianie przebiegu :dobani: czy np. że było coś naprawiane w tablicy przyżądów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pełnym vagu można spróbować przekodować, kod zostawiasz ten sam a WSC wpisujesz z ręki , całą operację kodowania trzeba poprzedzić logowaniem ,które przy odrobinie szczęścia znajdziesz Tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :rotfl: ale mi nie chodzi o zmianę WSC tylko czy zawsze 0000 oznacza ingerencję w licznik czy może usunięcie awarii e tablicy. Mam VAG-a 409 i wiem, że nim nie sprawdzę orginalnego stanu licnika :dobani: , ostatnio byłem z kumplem oglądać paska dla niego podłaczyłem się i wyszło 0000. Pasek piękny książka serwisowa , właściciel mówi że auto kupił auto w rodzinie.

Dlatego moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana,

Czy i jak zmienić VAGiem kod serwisu?
;)

 

edit:// więc tak, odnośnie "WSC" ... nie sądzę by kręcenie licznika miało coś wspólnego z "00000" ponieważ przeglądając zapisywane przeze mnie wyniki z "auto scana" natrafiłem na kilka ciekawostek i tak:

1- skoda superb-WSC 00000 - r.prod. 2004 ,koleś brał od dilera nówkę

2-seat alhambra-WSC 01545 - r.prod. 2003, zakupione używane w/g vaga cofnięty o 50k

3-seat leon - WSC 0000 - r.prod. 2006 ,koleś brał od dilera nówkę

porównałem też kilka golfów 4 z różnych lat i wiem ,że z co najmniej trzy miały cofane liczniki a każde WSC ma swój numer, żaden nie miał 0000

odnośnie passatów to wychodzi na to ,że 95 % z tych co posiadam zapisane, miało cofnięty licznik- WSC 00000

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że "WSC" to nic innego jak kod serwisu, każde ASO ma inny :) ale że mam słabą pamięć i dawno nie korzystałem z interfejsu to na 100% nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wydaje że "WSC" to nic innego jak kod serwisu, każde ASO ma inny
tak jest na pewno, chodzi o nieprawidłowości związane z WSC 0000 przy licznikach....

porównując zapiski zauważyłem, że w większości jest tak, że WSC przy liczniku jest inny niż reszta podzespołów , na przykładzie golfa ,żony powiem, że licznik ma inny kod serwisu a reszta podzespołów ma wspólne WSC, znalazłem też golfika ,który ma każde inne WSC , znalazło się też takie auto które ma WSC 0000 przy skrzyni biegów i długo by tak ... chodzi chyba o to co jaki "serwis" dał do danego pojazdu i tyle :P

przykład następny:

skoda superb- licznik 00000 ,nawigacja+radio-dokładana ma 00020 a reszta WSC to 00028.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx i kuczi dzięki :padam:

Czyli nie można na 100% stwierdzić na podstawie WSC 0000, że zawsze jest coś grzebane przy stanie licznika-tak przynajmniej myślę :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie można na 100% stwierdzić na podstawie WSC 0000, że zawsze jest coś grzebane przy stanie licznika-tak przynajmniej myślę
z moich obserwacji i chyba dzięki Tobie po przejrzeniu zapisanych większości "auto scan-ów" , wychodzi na to ,że nie ... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności