Skocz do zawartości
Jonasz

Wskaźnik temepratury - ciężko rozgrzać auto.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Passek ma taką dziwną przypadłość, że jak są chłodniejsze dni (4-5 st.) to wskaźnik temperatury bardzo rzadko pokazuje 90 st. Najczęsciej jest w 1/3 (czasem w 1/4) pozycji.

Nie wiem czy to czujnik, czy po prostu "ten typ tak ma" a może płyn w ukłądzie chłodzenia ??

Dodam, że nawet po przejechaniu 50 km (fakt, że bardzo spokojnej i leniwej jazdy) tak jest.

Sam już nie wiem czy to dobrze czy źle ? :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KRISTA

Prawdobodobnie masz do wymiany termostat tak samo mialem nawet w lato temperatura nie osiagala wlasciwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jak więc dobrać się do termostatu żeby go sprawdzić ? Jakiś manual w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat jeśli się nie mylę znajduje się pod pompą płynu chłodzącego. jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie, bo jestem pewien tak na 70%.

jeśli jest tak jak mówię, musisz zdjąć pasek z pompy, odkręcić ją z bloku silnika (kilka zwykłych śrubek) i tam siedzi termostat...

 

instrukcja sprawdzenia termostatu:

http://www.vw-passat.pl/tematy18/silnik-nie-osiaga-temperatury-vt2124.htm?highlight=sprawdzi%E6+termostat

(post rollo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof75

u mnie czujnik nie pokazuje wogule temperatury:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie czujnik nie pokazuje wogule temperatury

Po pierwsze, czujnik czy wskaźnik?

Po drugie, masz passata B2? To zerknij do działu B2.

Na 100 % termostat do wymiany.

Zerknij na datę postów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności