Skocz do zawartości
Gość saba255

Problem z wskazaniem temperatury - wymieniony czujnik i term

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saba255

Juz raz zaczynałem temat, poleciliście wymienić czujnik ponieważ temperaturę raz wskazywał na wskazaniu licznika raz nie, okazło sie ze nowy czujnik pochodził z tydzien bo wskazywal dobrze i nagle zatrzymuje sie na pierwszej poczatkowej kresce i tylko tyle sie unosi.

Dalem samochód na wymiane rozrzadu w tej samej firmie co wymieniali mi czujnik na nowy, kazalem im to sprawdzic, okazało się ze czujnik wskazuje rzeczywistą temp. 53-55 stopni, sprawdzili to podlaczajac pod komputer , a nawet to nie dalo im spokoju to rozebrali mi deske i licznik czy nie mam zimnego lutu na wskazaniu.rozlozyli ręce. poczytalem na forum ze to moze byc termostat, dzis kupilem nowy zalozyli mi go, i okazalo się ze nawet nie drgnal wskaznik. nadal jest tam gdzie był.

Sprawdzilem chłodnice, bo kiedys gdzies rzuciło mi się w oczy abys prawdzic węże, gorny jest cieply a dolny zimny, co wy na to ? a przejechalem moze z 25 km .

Termostat nowy, czujnik nowy, co moze byc nie tak ? gdzie to sprawdzi, nie znacie gdzies dobrego warsztatu w okolicy ostrów wielkopolski ostrzeszów kępno ? ( woj wielkopolskie)

Pomóżcie, bo idzie mróz, a do tego pewnie wiecej bedzie palił, bo poprostu silnika nie dogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a czy przy rozrządzie wymieniałeś pompę wodną? Jeśli nie, to poproś jeszcze o jej sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saba255

Wymieniłem rolki pasek napinacze, pompę wodną, cdaly zestaw- kazałem pompę bo słyszałem ze to słaba rzecz.I ze przy tym rozbieraniu lepiej zrobic odrazu.ale jak by pompa nie działała, to chyba by sie przegrzewal i wskazywal wiecej nie ? a on nie dogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

a jaka jest rzeczywista temperatura płynu chłodzącego. Prejechać znowu 20km i wsadzić temometr elektroniczny w zbiorniczek i okaże się jaka mniejwiecej jest temperatura bo w te 55 stopni to nie wierze.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saba255

No właśnie wczoraj zastanawiałem się czy oni nie "sciemnili" bo moze czujnik dali i padł i nie chcą wziąc go w ramach gwarancji wymienic. a czy w zbiorniczku bedzie rzeczywista temperatura? -

Muszę to zrobic.

A powiedz, jak z tymi węzami od chlodnicy dolny zimny gorny cieply tak ma byc..?

Termostat przy mnie wymieniali nowy ktory im dałem (jeszcze jak sprzedawca powiedzial nie wciskaj go na sucho bo moze nie tak chodzic pozniej- wiec nic nie ruszałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

Termostat nowy, czujnik nowy, co moze byc nie tak ? gdzie to sprawdzi, nie znacie gdzies dobrego warsztatu w okolicy ostrów wielkopolski ostrzeszów kępno ? ( woj wielkopolskie)

 

Znam jeden zaklad zaklad mozesz zadzwonic zapytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saba255

Pytanie- w momecie wymiany termostatu spuścili caly plyn , zalali go od nowa, czy moze przez to ze gorna rura jest ciepla od chlodnicy a dolna zimna, to moze powstal plaszcz powietrzny i gdzies uklad jest zapowietrzony? - ale to by chyba wskaznik pokazywal wlasnie duza temp bo by nei bylo obiegu ?

czy może nowy termostat jest otwarty i cały czas obieg duży a co za tym idzie w tej temp która panuje teraz na zew nie jest w stanie dogrzać auta?

Przepraszam bo może teoretyzuje, nie znam sie na mechanice samochodowej ale biorę to na zrozumie.

 

 

Dzięki kri100v zadzwonię w godzinach popołudniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tylko w benzynie 1.8, u mnie temp. dochodzi do 70 st.

Wymieniłem płyn i termostat ale nic nie pomogło zastanawiam sie nad czujnikiem temp.ale nie wiem czy to o to chodzi. Ciężka sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saba255

Czujnik wymieniłem, działa, bo go testowalismy.

Ale zauważ co jest najdziwniejsze, gdyby byl otwarty duzy obieg ( czyli zaciety termostat) wtedy dolna rura od chlodnicy chyba miala by jakas cieplejsza temperature. a on jednak jest na malym obiegu, a niedogrzewa.

Dzis jadę do jeszcze innego warsztatu, zeby oceniki wzrokowo co oni na to.

Gdybys dął z tym radę Szychu, to daj znać co było u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączę się do tematu bo mam podobny problem. Temperatura wacha się u mnie pomiędzy 80 - 90 st. grzać w środku nawet grzeje, po przejechaniu 40km dolna rura i płyn w zbiorniku są zimne, wię tak jak napisł Hani sprawdzić się nie da. Dzwoniłem do ASO gość mówi żeby jeździć i się na raze nie przejmować bo pewnie termostat się nie domyka, ale dziwi fakt że dolny wąż i zbiorniczek wyrówawczy jest chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności