Skocz do zawartości
Gość kuzaj63

pompa wodna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuzaj63

Witam . Mam kolejne pytanie . Czy możliwe jest żeby pompa wodna zbyt słabo wymuszała obieg ciesczy chłodzącej ?

Temperatura cieczy utrzymuje sie ciągle w okolicach 100st. Górny wąż do chłodnicy jest gorący a dolny zimny.Nowy termostat założony.Wskaznik temperatury raczej nie oszukuje bo załancza sie drugi stopien wentylatora.A może odpowietrzyć trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzaj63, uzupełnij profil

 

Czy możliwe jest żeby pompa wodna zbyt słabo wymuszała obieg ciesczy chłodzącej ?

 

A wogóle "chodzi" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Układ odpowietrza się automatycznie, ale jest jedno "ale" - wszystkie węże muszą być drożne. Najczęściej zatkaniu ulega ten cieniutki wężyk łączący górny króciec zbiorniczka wyrównawczego z resztą układu chłodzenia. Zdejmij go ze zbiorniczka i spróbuj dmuchnąć przy odkręconym korku. Jak wytężysz siły, to powinieneś zauważyć ruch góra-dół zwierciadła cieczy w zbiorniczku. Jeśli nie jesteś w stanie dmuchnąć w wężyk - prawdopodobnie jest zatkany. Możesz go spróbować przetkać jakimś prętem, drutem, etc. Najlepiej byłoby go zdjąć z drugiej strony (ale nie we wszystkich rozwiązaniach układu chłodzenia jest to możliwe) i wtedy dopiero przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pompa wodna nie gania wody jak powinna, są pompy z plastikowymi łopatkami, które często pękają.

Możliwe jest że trafiłeś na nieudany termostat, który pomimo że jest nowy nie otwiera się jak powinien. (nie polecam marki vernet!! - w tym miesiącu trafiły mi się już 4 nowe niedziałające!!)

Jak jest założona instalacja gazowa zdarza się że układ nie chce się sam odpowietrzyć. W oryginale układ odpowietrza się sam. No i bardzo ważny jest przewód o którym napisał--uki-

Nie napisałeś najważniejszego - czy nawiew z konsoli jest gorący czy zimny, bo jeśli ogrzewanie działa znaczy że obieg jest i pozostaje tobie zmienić termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

Pompa sie kręci (bynajmniej koło pasowe od pompy sie kręci),ciepłe powietrze z nagrzewnicy też leci,sprawdzę jeszcze ten wężyk a jak nie to no to wyciągnę termostat i sprawdzę go a jeśli to też nie to no to spróbuje pompę wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

A więc tak:sprawdziłem ten cienki wężyk chyba był zapchany ale póścił,termostatu na razie nie wyciągałem zrobiłem za to inny "manewr"- zdjąłem kostkę z czujnika na chłodnicy załączającego wentylator i okazało sie że mimo nie włączania sie wentylatora auto nie grzeje sie powyżej 105 stopni(wg wskazań samochodu ).Sprawdziłem też wentylator i okazało sie że 1 stopień nie działa (spalony). Zasatanawiam sie czy poprzedni właściciel nie podłączył zamiast 1 stopnia od razu 2.(instalacja jest strasznie pomieszana)Więc mam kolejne pytanie :który styk czujnika przy chłodnicy załącza 1 bieg wentylatora a który 2 bieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

Wyciagnij wtytczke z tego czujnika i zewrzyj 2 styki ktore sa obok siebe tylko nie wiem ktore to wtedy zalaczysz 1 bieg. zwarcie kracowych stykow zalaczy 2 bieg mialem klopot z tym czujnikiem wiej zwieralem je " na krotko" latem w miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności