Skocz do zawartości
Gość Warka_Strag

[silnik] Spadek obrotów silnika i powrót do norny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warka_Strag

Witam

Odpalam silnik jest ok. obroty są prawidłowe, podczas jazdy kiedy hamuję i prędkość auta spada spadają też obroty ale spadają do zakresu 500-400 i niżej (nieraz silnik gaśnie), jak nie zgaśnie wracają do pozycji 800-900.Silnik gorący czy zimny objawy te same, nie ma problemu z wchodzeniem na obroty dobrze przyspiesza.

Co może być przyczyną takiego spadku obrotów a później powrotu do prawidłowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

miałem podobna sytuacje okaało sie ze to świece nie palil mi na jedna swiece wzielem przeczyscilem no i gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka_Strag

Jak wrócę do domu to sprawdzę i poczeszczę swiece,napisze czy był efekt poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka_Strag

Witam

Świece wymieniłem a efekt ten sam.

Może ktoś miał podobny przypadek lub wie co może być przyczyną to niech napisze.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toni1980

Sytuacja jak u mnie (mam w swoim dorobku już takie POSTY)

wymieniłem:

świece,przewody, kopułka, palec, odma, podciśnienie poskładane, termostat i inne czujniki wymienione - i .... to samo.

PASIO idzie jak VIPER, pali tyle ile powinien - ale faluje.

Interesuję się tym dość długo. Nawet już olałem problem (przyzwyczaiłem się do tych spadków obrotów)...

Na tym jak i vw golf forum jest sporo podpowiedzi. Wiele jednak wskazuje na brudną przepustnicę (ew. potencjometr) - jak masz VAG to ci mogę powiedzieć które bloki pomiarowe sprawdzić. Proponuję ci jednak ją wyczyścić (na forum jest jak zrobić) następnie zaadoptować i to powinno O.K. Ja sam jeszcze tego nie zrobiłem, ale poważnie się przymierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest temu winny zacinający się silnik krokowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno silnik krokowy ,było o tym sporo na forum ,rezultaty mycia silniczka są różne 50\50 potem pozostaje allegro.Powodzenia :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka_Strag

Dziękuję za sugestie naprawy elementów.VAG mam ale nie posiadam kompa przenośnego, ze stacjonarnym kłopot bo mieszkam w bloku.

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie byla to wina ukruszonego przy wtyczce kabelka od zaworu powietrza dodatkowego (krokowca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Warka_Strag, sprawdź co pisze nikusss, u mnie są ślady lutowania tegoż przewodu.

Ale jak w moim bolidzie w podobny sposób zachowywały się obroty, to pomogło wyczyszczenie i regulacja położenia spoczynkowego przepustnicy (za bardzo się zamykała) - zawór regulacji obrotów biegu jałowego nie nadążał z błyskawiczną stabilizacją obrotów na wyższym poziomie, dlatego silnik nieco przygasał a dopiero po chwili komputerowi i regulatorowi udawało się "nadgonić" spadek obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wolne obroty definitywnie pomogla wymiana silnika :D

a tak serio to pewnie byla to wina zmeczonego zaworu powietrza dodatkowego (u licha krokowiec jest w JEDNOPUNKCIE nie w mpi), przepustnica i wiazka oraz przeplywka dalej te same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności