Skocz do zawartości
maluch

[Climatronic] Motor V70 - gdzie jest?

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy gdzie znajde motor klapy głównej powietrza V70 i czy uszkodzenie tego silnika może powodować że mam nadmuch tylko na szybe a na reszte nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj sobie do FAQB3-B4 :rotfl: do pozycji climatronic tam masz opisane wszystkie silniczki.

jezeli V70 jest od regulacji klapy centralnej nawiewu to oczywiscie ze moze ci tak dmuchac.

Z tego co pamietam to jest on z lewego boku nagrzewnicy. Jak polozysz glowe na dywaniku kierowcy to powinienes go w glebi zobaczyc, nie wiem jak jest z jego demontazem bez wyciagania nagrzewnicy :ok:

U mnie tez nie dziala ta klapka i dmucha wszedzie tylko nie na szybe :rotfl:

zerknij na moje posty bo cos kiedys o tych klapkach juz bylo

pzdr :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melonchio dzięki za pomoc przejżałem te informacje ale dokładnie nieznalazłem miejsca gdzie jest ten V70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie polozysz na dywaniku to patrz pionowo do gory na bok nagrzenicy.

tylko sobie czyms poswiec :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem i niemam tam żadnego silnika jest tylko jakaś plastikowa bańka z cięgiełkiem na sprężynie i podłączonym wężykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałem i niemam tam żadnego silnika jest tylko jakaś plastikowa bańka z cięgiełkiem na sprężynie i podłączonym wężykiem

 

1.ta bańka to inaczej siłownik do poruszania klapką obiegu wewnętrznego

2.jeśli masz zaraz pod filtrem przeciwpyłkowym klapkę(czyli drugą) to musi być silniczek ale już elektryczny i tak jak kolega pisze latarka cierpliwość i szukanie powiem tobie że ciężko go zobaczyć jest w kształcie kwadratowym i tak jakby miał szczelnie po środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jeszcze raz sprawdze a wyjmował ktoś ten silnik jest z tym problem żeby go wyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro jeszcze raz sprawdze a wyjmował ktoś ten silnik jest z tym problem żeby go wyjąć?

 

nie próbowałem i nie będę go ruszać, nawet jak miałem wymienianą nagrzewnice to już połowa samochodu była rozebrana a jeszcze trzeba do wymiany tego silniczka rozebrać całą tą wielką puchę od klimatyzacji i wentylacji,spuścić gaz z układu itd itp trzeba wziąć jeszcze pod uwagę zakup drugiego silniczka podobno koszt nowego 400 parę złoty+nabicie z powrotem klimy rożnie od 150-200zł, a co mi tam przeszkadza że ta klapka akurat w moim przypadku zamiast po wyłączonym silniku kłaść sie na stronę szyby to kładzie sie na stronę silnika w niczym mi to nie przeszkadza klima poza tym działa sprawnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności