Skocz do zawartości
Gość edkuba

[ hamulce] ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edkuba

Kiedy zahamowałem gwałtownie zapaliła się kontrolka ABS i hamulców (ręcznego).

Pedał hamulca był twardy i siła hamowania była bardzo słaba.

Wymieniłem jakiś czyjnik czy silniczek wytwarzający ciśnienie w układzie (był z podobnego układu hamulcowego tyle że Forda Skorpio - po małej przeróbce pasował). Jednak dale wydaje mi się że słabo hamują.

2. Mam też problem z ABS. Gdy kupiłem Passata Vr6 92r. kombi. komputer ABS-u był odłączony i kontrolka świeciła. Jak podłączyłem zgasła po odpaleniu ale zaczeło coś stukać w układzie wspomaganai hamulców. Nie wiem czy to ma jakiś związek z pierwszym opisanym problemem i jak uporać się z nim.

ps. Właśnie dzisiaj się zarejeswtrowałem więc jeśli coś nie tak to przepraszam?

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze inne problemy z pracą silnika na gazie ale nie wiem czy to tu zadaje się takie pytania czy trzeba w części o instalacji gazowej.

To pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podlacz pod komputer i sprawdz sterownik ABS bo bez tego to tak jak wóżenie z kuli :rotfl:

te broblemy co opisales moga byc ze soba powiazane

pozdr :ok:

ps.

wpisz w wyszukiwarce ABS to wyskoczy ci mnostwo tematow :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i okazało się, że padł mi przekaźnik ABS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edkuba

Jak namierzyć ten przekaźnik.

Czy on jest w skrzynce z bezpiecznikami czy gdzieś przy serwie?

 

A i w piątek wymieniłem tarcze i klocki z przodu i teraz gdy ABS na nierównościach i małej prędkości (rusznie) zaczyna dziwnie stukać (stukot przy serwie) czuję jakby mi przychamowywało koła.

Założyłem niby orginalne tarcze Bosha i klocki do Bory 1.9TDI ATR, które trzeba było "skrócić" o 3 mm.

Czy może spotkałeś się lub ktokolwiek z takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alkor

A i w piątek wymieniłem tarcze i klocki z przodu i teraz gdy ABS na nierównościach i małej prędkości (rusznie) zaczyna dziwnie stukać (stukot przy serwie) czuję jakby mi przychamowywało koła.

 

Ja mam podobny problem. Chyba wiem co to jest ale nie wiem co z tym zrobić. :D

Mianowicie jeden z czujników ABS wysyła fałszywe sygnały (u mnie najprawdopodobniej lewy przód).

I teraz, moje autko (i pewnie Twoje też) jest wyposażone oprócz ABS również w 'elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego'. Jakiś to ma swój skrót trzyliterowy. W każdym razie jak przy ruszaniu wykrywa że jedno koło kręci się szybciej a drugie wolniej (lub stoi - nie wiem) to zaczyna przyhamowywać to co się kręci szybciej. I to jest właśnie to stukanie.

U mnie wibruje lekko przy tym kierownica (bo jedno koło jest przyhamowywane więc ciągnie w bok).

Wczoraj zdjąłem koła z przodu i na prawej tarczy widać trochę inne zużycie niż na lewej.

 

Spróbuj przy ruszaniu czy jeździe po nierównościach (gdy tak stuka) drugą nogą nacisnąć lekko hamulec. U mnie wtedy przestaje stukać (bo pewnie ten system nie działa przy hamowaniu). Daj znać czy u Ciebie też przestaje.

 

I teraz co z tym zrobić? Czyściłem czujniki i koronkę i nie pomogło. Mam pytanie natomiast czy czujniki z przodu lewa i prawa są takie same? U mnie wyglądają na takie same a chyba powinny być inne bo na oko ta część gdzie się mocuje czujniki jest trochę inna na lewej piaście i inna na prawej. Prawy czujnik jest przykręcony do końca i jego obudowa dotyka do piasty a lewy też jest wkręcony do końca ale wygląda jakby nie wszedł do końca (jest koło 1-2mm przerwy między jego plastikową obudową a piastą).

Natomiast (znowu na oko) odstęp między czujnikiem a koronką po obu stronach jest taki sam.

I w sumie na razie nie wiem czy winny jest sam czujnik czy jego powiedzmy położenie w stosunku do koronki i jaki jest powód fałszywych odczytów. Podobno (słyszałem od swojego mechanika) może być to spowodowane zbyt głębokim włożeniem czujnika ale nie mam jak sprawdzić bo nie chce wyjść :D

 

Trochę się rozpisałem. Jeszcze jedno. Jako że jest to mój pierwszy post tutaj chciałem się przywitać... więc witam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności