Skocz do zawartości
Gość ptoks7

filtr stozkowy 1.8 20v 125PS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ptoks7

Witam szukałem,ale nie znalazłem takiego tematu jezeli chodzi o stozek akurat w takim silniku,mam pytanie czy zeby miec takie brzmienie silnika jakie daje taki filtr wystarczy tylko filtr stozkowy?? ,a moze cos jeszcze??, najbardziej mi chodzi oto jak taki filt sprawuje sie akurat w 1.8 20v bez turbo ,czy nic sie nie popsuje itp i czy jest sens montowac bo niewiem moze odgłos sie w ogóle nie zmieni???o wzrost mocy nie pytam bo nie wierze ze cos to da i nie ma dlamnie wiekszego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Dzwiek warczenia da zawsze. Co do parametrow to loteria jesli nie wiesz co robisz. Najlepiej zrobic to u kogos kto sie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukałem,ale nie znalazłem takiego tematu jezeli chodzi o stozek akurat w takim silniku,mam pytanie czy zeby miec takie brzmienie silnika jakie daje taki filtr wystarczy tylko filtr stozkowy?? ,a moze cos jeszcze??, najbardziej mi chodzi oto jak taki filt sprawuje sie akurat w 1.8 20v bez turbo ,czy nic sie nie popsuje itp i czy jest sens montowac bo niewiem moze odgłos sie w ogóle nie zmieni???o wzrost mocy nie pytam bo nie wierze ze cos to da i nie ma dlamnie wiekszego znaczenia...

 

 

Też o tym myslałem i chetnie się przyłączam do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno taki stożek w Tigrze 1.6 :D:D pozazdrościć dmuchało powietrzem jak z torpedy tylko to był stożek za 30 zł z allegro Ja będe montował ale gdzieś na wiosnę i zamierzam kupić coś lepszego zastanawiałem sie nad K&N inne nie wchodzą w rachubę. arni251,ptoks7 ja jak najbardziej polecam zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwieku - potwierdzam zmieni sie na pewno. Po 21 bede w domu, moge wrzucic filmik, Passat 1.8 125KM wlasnie ze stozkiem, tyle ze taki zwykly noname. Ale zawsze to jakies odzwierciedlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy sorki ze się wtrące do tematu.:) nie chce zakładać nowego

 

Powiedzcie mi taką rzecz... mam 2.0 2E 115KM na LPG z komputerem i krokowcem powiedzcie mi jak sprawa się ma po założeniu stożka... z przepływomierzem... no i trzeba powtórnie jechac na regulacje lpg?

 

 

Słyszałem...ale to tylko słyszałem:p ze wtedy szybciej siada przepływomierz? Jak to naprawde wygląda?

Wtedy Zamiast obudowy z filtrem pow wkładamy stożek poprzedzony Adapterem ? http://moto.allegro.pl/item295859847_adapter_do_filtra_na_przeplywomierz_dolot_stozek.html

czekam na jakieś wypowiedzi poparte doświadczeniem. Już mnie po raz kolejny nachodzi wyposażyc furaka w stozek :D

PozdraVWiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat i proszę o pomoc w doborze filtra stożkowego do mojego passata b5 1.8t z 1997r chciałbym abyście podali mi jakie wymiary musi mieć stozek żeby normalnie wszedł, jak wyglada montaż takiego stożka i czy nie będzie mi wywalało jakiegoś błędu co zrobić z przepływomierzem i czy mogę zamontować go do starej rury odlotowej od zwykłego filtra proszę o szybka odpowiedz :) z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błedów nie będzie podłączasz go pod przepływkę możesz nawet do ori rury ale im sztywniej tym lepiej. pamiętaj o tym ze stożek powinien zasysać zimne powietrze a nie ciepłe z komory silnika co do firmy... ja kupił bym K&n lub filtr gabkowy albi pipercross albo ITG ale myslę ze cena Cię odstraszy...

 

a tak swoją drogą to kompletny bez sens montować stożek w tym silniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mówisz, że bez sensu ? ja wiem ze to nie da wiecej mocy chociaz kumpel wspominał mi o lepszym przyśpieszeniu i lepiej bedzie sie wkrecał ale najbardziej chodzi mi o dzwiek

bo ja nie chce właśnie wszystkiego demontowac i na nowo montowac nowy dolot to może w przysłosci zrobie a na razie chce tylko fajny dźwięk uzyskać kupując sam stozek niestety na wydanie mam tylko 250 zł da sie w ogóle cos za to kupić ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]130718[/ATTACH]

i jeszcze jak byś znał wymiary jaki filtr sie mieści i jaką średnice ma rura dolotowa

Edytowane przez johnsonnr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o dzwięk się rozchodzi to zainwestuj w układ wydechowy. Filtr to strata pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności