Skocz do zawartości
mumin

Brak świateł mijania. 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pojawil sie problem, zniknely oba swiatla mijania, sprawdzilem zarowki, bezpieczniki, podmienilem ze znajomym wylacznik i tez nie. wiec jakie pomysly, gdzie szukac przyczyny braku swiatel? zarowno pozycje i dlugie dzialaja. szukalem w archiwum ale za wiele nie znalazlem. pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to więc będziesz musiał sprawdzić chyba przewody pomiędzy lampą, a wyłącznikiem. Możliwe, że któraś kostka dostała wody i coś padło. Włączasz światła (mozesz też silnik, bo nie wiadomo ile akumulator wytrzyma) idziesz po przewodach od lamp do wyłącznika i sprawdzasz miernikiem czy jest napięcie. Nie wiem dokładnie jak jest w pasku, ale może też padła stacyjka, ale to tylko moja teoria.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działają ci kierunkowskazy i wentylator :?: Bo możliwe, ze stacyjka padła i po włączeniu silnika, należy trochę cofnąć kluczyć :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko inne dziala. poki co, doraznie na kostce zamienilem kabelek od dlugich z mijania i nie mam dlugich ale bez tego da sie zyc. stacyjka raczej ok. nie wiem co mam jeszcze sprawdzac, jakies przekazniki po drodze sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sito

Witam.

Czy mozesz mi powiedziec jak rozwiazales problem z tymi swiatlami??

jestem za granica a za 2 tyg mam jechac do Polski i musze sobie z tym poradzic.

 

Moj mail [email protected]

 

Dzieki z gory

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mumin - a sprawdzałeś bezpieczniki w polach 18 i 19 :?: Bo patrzac na schemat, to nie zauważyłem tam w opisie, zeby któyś przekaźnik odpowiadał za światła drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami ule ga zaśniedzeniu styk akurat na włączniku świateł - rozbierałem włącznik celem naprawy wiec wiem ze to mozliwe - warunek że podmiana włącznika zmienia postać rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki ok wylacznik jak juz pisalem tez ok, problem niestety pozostal nierozwiazany, kilku elektrykow sie poddalo, wiec musze znalezc takich co znaja swoj fach ale niestety takich tu nei widze a do kraju wybieram sie dopiero latem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jednak ten włącznik od zmiany świateł długie krótkie, zwany zespolonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza_1000

Miałem też problem ze światłami mijania. Okazało się, że styk w włączniku świateł się wytopił. Stało się to daleko w trasie, więc połączyłem na krótko czas podróży. Prawdopodobnie styk był zabrudzony, wzrosła jego rezystancja, zagrzał się i przez to się wytopił. Wyjmij przełącznik i sprawdź, jeżeli jest wytopiony to najlepiej kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego faza_1000 raczej tak nie wyda bo są długie światła a przecież sterowanie z włącznika idzie na przełącznik zespolony i tu się rozbija na długie i krótkie. Więc jeżeli są długie to właśnie tu jest problem:D na samej manetce zmiany świateł lub na odcinku między manetką a bezpiecznikami świateł mijania ale i tak stawiam na manetkę. Jeżeli jak piszesz padły ci światła i wymieniałeś włącznik to albo nie miałeś żadnych świateł albo były tylko pozycyjne a tu jest inna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja;) dzis zabralem sie za ogledziny zespolonego i hmm odkrecilem oslone ta na kierownicy i moim ocza ukazal sie .. zespolony aleco dalej, dpiacod niego kostke latwo ale jak go chocby wyjac to juz nie wiem, trzyma sie mocno a srub specjalnie to nie widze,wyjmowal go ktos i podpowie jak? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz ja Was pomęczę...

Człowieku :!: Jak masz problem z samochodem, to piszesz w jednym temacie a nie w czterech :!:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65622

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35234

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6053

http://forum.vw-passat.pl/newreply.php?do=newreply&p=847848

Takie coś nas właśnie męczy :kwasny: Więc nie spamuj z łaski swojej :dupablada

 

Dziękuję

 

Ja równiez :bry2

 

Czekaj cierpliwie w jednym temacie - aż ci ktoś odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie i pozycje są, kierunki tez są. Mam takie pytanie czy zasilanie na manetkę(przełącznik krótkie i długie),jest jedno, czy oddzielne na długie i krótkie.I jeszcze jedno jak sprawdzić ten przełącznik bez zdejmowania kierownicy.Gdzie się podpiąć miernikiem. Wielkie dzięki. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie jest jedno, jest to w jednym miejscu, nie bardzo to tak sprawdzisz bez rozbierania, musisz zdemontowac i rozkrecic manetke,ja robilem to w passacie bo tam cykaly kierunki, w skodzie tez to robieralem , bo tam wlanie swiatla mijania warjowaly raz byly, a po zmianie na swiatla drogowe juz nie bylo, trzeba bylo wyczyscic styki i poprzyginac, gdzies byly moje fotki na forum , musisz poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj jakoś dziwnie wszyscy mi mrugali itp... okazuje sie, że nie mam świateł mijania i nie da się również włączyć długich. Żarówki OK, bezpieczniki OK.

Jak na manetce wduszę długie to są, sygnalizacja na kokpicie jest.

Musiałem tak jeździć dłuższy czas nie wiedząc, że nie mam świateł.

 

Zapominałem dodać, że pozycyjne są. Włącznik włącza podświetlanie deski itp.

Czy ktoś z szanownych kolegów wie o co chodzi. Czy w pasku jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za światła? Proszę o sugestie. Dzięki.

Edytowane przez kolski
dodałem o pozycyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lece sprawdzić.

- jest jedno po lewej stronie patrząc od tyłu.

Edytowane przez kolski
jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz rozpis przekaznikow i bezpiecznikow http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523 a sprubuj podmienic przelacznik od kogos moze sie zepsul lecz jak jest zapsuty to powinno to wyjsc po podlaczenu vaga

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. wytopiony w środku główny wyłącznik świateł. Na razie naprawiony metodą domową - ale juz rozglądam się za nowym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności