Skocz do zawartości
Gość Ushi

Jakie rozmiar opon zimowych do B3 kombi (benz. 2.0)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ushi

Witam,

 

Niestety nie mam za bardzo warunków żeby grzebac za informacjami a dostepu do książki serwisowej w tej chwili nie mam.

 

Przymierzam się do zakupu zimówek przez internet i chciałbym potwierdzic odpowiedni rozmiar opon dla mojego Passata - B3 kombi, silnik benzyna 2.0 (o ile pamietam 115 KM), rocznik 1991.

 

W tej chwili mam założone letnie opony 195/60 R14 (takie były założone w momencie zakupu auta).

 

Z informacji które udało mi się zdobyc, to zimówki powinienem założyc 185/65 R14. Podobno w książce serwisowej właśnie takie figurują.

 

Jak by ktoś mógł w miarę szybko potwierdzic ten rozmiar opon to mógłbym już zamówic te oponki przez internet (co jak co ale z 50 zeta taniej niż w sklepach), zdążyły by w parę dni dotrzec i mógłbym się umówic na przyszły weekend na wymianę.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry.

Ushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzecz jasna opony w tym rozmiarze nadają się do paska, sam na takich zimówkach też jeżdźę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

Obowiązuje pewien schemat (zresztą w przypadku aut "niewyczynowych" już obalony), że zimówki powinny być węższe rozmiarowo niż letnie. Śmiało zakładaj takie jak podaje instrukcja obsługi: 185/65 R14. Ja już dzisiaj rano zaoszczędziłem na skrzyżowaniu ze światłami, za gościem, który myli zielone z pomarańczowym, co najmniej dwie nowe sztuki zimówek :evil:

 

Jesli nie masz już upatrzonych, to w innych postach znajdziesz subiektywne opinie na temat zimówek używanych w naszych paskach :-) Na pewno znajdziesz coś dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
subiektywne opinie

 

dobrze powiedziane :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ushi

Wielkie dzięki za potwierdzenie informacji.

 

Zaraz się zabieram za zamawianie opon 185/65 R14.

 

Jako że nie mam zamiaru wydawac za dużo na oponki, przymierzam się do Dębicy Frigo 2 - w necie znalazłem w przystępnej cenie 145 PLN za sztukę (dostawa gratis). Myślę że stosunek ceny do możliwości jest dosyc przyzwoity a opinie użytkowników przychylne. Barumy i Savy sobie odpuściłem, miałem też na oku Fuldy i Klebery, ale tu już by trzeba było dopłacic z 30 zeta na oponie.

 

Nie wiem czy to jest pora na dyskusje o oponach, bo ilu użytkowników tyle preferencji i opinii. Ale jak ktoś chce coś od siebie dodac to zapraszam do dyskusji.

 

Jeszcze raz dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.8 kombi mam letnie 185/65/14. Zastanawiam się nad zakupem zimówek w rozmiarze 175/65/14. Co tym sądzicie? Wybór padł na taki rozmiar, ponieważ znalazłem świetne oponki w super cenie, a że najbardziej zależy mi na dobrym uciągu w głębokim śniegu i w górach tak więc pomyślałem, że ciut węższe będą jednak lepsze. Poza tym, niestety w rozmiarze 185 na razie nie mogę dostać tych opon. Do tej pory zawsze w innych samochodach, które miałem kupowałem zimówki węższe od letnich i efekty były rewelacyje. Zastanwaim się tylko jak Passat będzie radził sobie na rozmiarze 175/65/14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet
Barumy i Savy sobie odpuściłem,

 

nie lepiej dołożyć 10 zł na sztuce i darować sobie Frigo?

 

http://www.ceneo.pl/112585

 

Zaznaczam, że jest to moja SUBIEKTYWNA opinia poparta dosyć szczegółową analizą różnego rodzaju testów i porównań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ushi

Właśnie zamówiłem Dębice na naszeopony.pl - 604 PLN, dostawa gratis.

 

Myślę, że na to moje jeżdzenie będą ok. Zresztą im dłużej się człowiek zastanawia tym większego kręcka można dostac. Czasami zbyt duży wybór może przerosnąc klienta. Niedawno przechodziłem podobny proces przy zakupie laptopa przez internet. Dokonałem wyboru, może nie najlepszego, ale sprzęt mam i jestem zadowolony.

 

Bo głównie o to chodzi, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

będzie gites :ok:

 

nawet najgorsza opona zimowa, sprawdzi się lepiej niż jakaś rewelacyjna letnia, kiedy spadnie śnieg... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim 1.8 kombi mam letnie 185/65/14. Zastanawiam się nad zakupem zimówek w rozmiarze 175/65/14. Co tym sądzicie? Wybór padł na taki rozmiar, ponieważ znalazłem świetne oponki w super cenie, a że najbardziej zależy mi na dobrym uciągu w głębokim śniegu i w górach tak więc pomyślałem, że ciut węższe będą jednak lepsze. Poza tym, niestety w rozmiarze 185 na razie nie mogę dostać tych opon. Do tej pory zawsze w innych samochodach, które miałem kupowałem zimówki węższe od letnich i efekty były rewelacyje. Zastanwaim się tylko jak Passat będzie radził sobie na rozmiarze 175/65/14.

Jeżeli chodzi o zamienniki dla opony o rozmiarze 185/65/R14 to radziłbym oponkę 175/70/R14 ze względu na średnicę opony a co za tym idzie wskazania licznika.

Dla opony 175/70/R14 średnica jest 4,5mm większa od opony 185/65/R14 wskazanie licznika w tym przypadku będzie większe o 0,75%, natomiast opona 175/65/R14 ma średnice o 13 mm mniejszą od 185/65/R14 i licznik będzie przekłamywał o -2,23% jadąc z prędkością 50 km/h wskazanie będzie 48.9km/h.

Zobacz zamienniki opon pod tym linkiem:

http://opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce, na zimę warto "podnieść" koło niż je "opuszczać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... nie było opon w rozmiarze 175/70, wiec kupilem 175/65. Zależało mi na dobrych oponach na śnieg. Nie zależało mi na innych wartościach typu zachowanie na mokrym, suchym, opory toczenia, głośność... Jedynym aspektem jakim się kierowałem była trakcja na śniegu, a w szczególności uciąg. Jeżdże dużo po górach i niestety większość zimówek nie sprawdza się. Są super na płaskim, na asfalcie itp, a kiedy przyjdzie podjechać gdzieś po stromym, lub wygrzebać się ze śniegu wtedy nie ma lepszej od Frigo 1. Zdecydowałem się na te opony ponieważ dotychczas najlepiej się sprawowały ze wszystkich jakie miałem (oczywiście mówie tu o śniegu). Wiem, że ta opona ma wielu przeciwników, ale dla mnie jest numerem 1 jeśli chodzi o jazdę po śniegu w trudnych warunkach. Co prawda nie miałem jej niegdy w Passacie, ale w inne auta, które użytkowałem z tymi oponami (Seicento, Xsara, ZX, BMW E36, Polonez) sprawowały się wyśmienicie, więc mam nadzieje, że w Passacie sprawdzą sie podobnie. Jak będzie naprawdę - napiszę. Ciekaw jestem porównania z Continentalami które teraz mam zamontowane (opony niby dobre, ale jazda na nich to tragedia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i opony wymienione i przetestowane. Ogólnie rewelacja. Pojechałem w rejon, gdzie jest pewny śnieg, serpętyny i stromizna. Na Continentalach TS 780 o bieżniku około 4 mm, niestety auto nawet nie zaczęło się wspianć i już wymiękło. Na Frigo dojechałem do celu, a autko ciągnęło jak dzikie. Teraz wiem, że było warto. Zimo nadchodź! :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze popytam kończy mi się B3 do końca zimy ,ale do rzeczy muszę założyć dwie zimówki na przód , posiadam dwie bieżnikowane 185/60/14 czy one podejdą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności