Skocz do zawartości
adamo88

dystanse passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

czy takie dystanse beda pasowac do passata b3, czy tez lepsze sa plastykowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w B3 są drzwi takie jak w B4 a raczej są podobne to te dystanse na bank nie będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze drzwi sa podobne, koles ktory wystawia je na aukcji dopiero dzis (po 3 dniach) mi odpisal - "pasują napewno", a skoro piszesz ze nie to nie wiem jak z tym jest

a jak sie je montuje??? przykreca do drzwi?? moze lepiej zrobic je samemu (o ile nie jest to zbyt skomplikowane, dostep do wiertarki, frezarki, pily, szlifierki, kawalka plyty i paru innych narzedzi mam, tylko zeby zrobic to musze wiedziec jak to wyglada :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Te dystanse nie pasują do B3 !!!!

W miejscu montażu tych dystansów jest dziura (zalecam zapoznanie sie z konstrukcją drzwi )

 

Aby to naprawdę zdało egzamin ,musisz niestety kupić cały panel (MDF) z miejscem na głośnik.

Tu masz link do aukcji z takimi panelami:

http://www.allegro.pl/item268605519_a_z_panele_drzwiowe_vw_passat_b3_sprawdz_.html

 

Cena wysoka ale jakość i efekt bezcenny :)

Oryginalne plastikowe panele VW to badziew i do niczego sie nie nadaje.

 

Zalecałbym również wytłumienie całych drzwi matą bitumiczną lub Audio zależy od finansów

 

Pozdrawiam

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował czegoś takiego dystanse są do golfa III ja je kupiem do B4 nie za bardzo pasowały więc zrobiłem sobie sam coś podobnego i mam idealnie.

 

A tak wyglądają drzwi B4 jest tam olbrzymia dziura więc okrągłego dystansu tam nie przykręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie bardzo pasowaly??? zrobiles sam?? wyciales wyzynarka otwor, reszrte pila itp, potem impregnacja?? bo po to chce kupic aby sie nie bawic w zadne pozniejsze przerobki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam kupic na jakims składzie kawał plyty z mdfu i wyciać sobie taki jak potrzeba ( za plyte 2,10m na 1,2m zaplacilem 50 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to nie bardzo pasowaly??? zrobiles sam?? wyciales wyzynarka otwor, reszrte pila itp, potem impregnacja?? bo po to chce kupic aby sie nie bawic w zadne pozniejsze przerobki

Te od golfa III pasowały do drzwi ale nie pasowały do otworu w tapicerce. Jeżeli nie masz jeszcze otworu w tapicerce to dasz radę dopasować.

Ja z tych dystansów wykorzystałem tą okrągłą część reszte wywaliłem i przykręciłem to do sklejki w któtej wyciąłem w odpowiednim miejscu otwór. Sklejkę przykręciłem do drzwi.

Sklejki miałem sporo więc robiłem to metodą prób i błędów aż dopasowałem idealnie.

W dolnej części drzwi musisz przykręcić płaskownik na długości bo inaczej tego nie zakleisz.

Ja wykleiłem wszystko taśmą soudal i żeby to usztywnić wysmarowałem szpachlą samochodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wykorzystales tylka ta okragla czesc to znaczy ze te beda potrzebne a zeby je przymocowac i tak trzeba dorobic do nich podstawe a potem wwiercic sie wkretami w blache drzwi, a to znak ze i tak trzeba samemu nad tym popracowac i w sumie biorac frezarke do reki i pile mozna z kawalka plyty mdf (ktora tez posiadam) wyciac samemu i nie placic za cos co nie pasuje, jesli chodzi o otwory w drzwiach to mam takie fabryczne 267538032 wiec troszke miejsca pod nimi mam i wychodzi na to ze nie warto kupowac bo i tak trzeba praktycznie wszystko samemu zrobic :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrób jak opisujesz, kup te dystanse okrągłe, dorób do nich podstawę i przykręć wkrętami potem przykręć wszystko mocno śrubami do blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rozebralem boczek i patrze ze trzeba sie jeszcze sporo nalamac plastyku zeby ten dystans mial gdzie wejsc :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nalamac plastyku

Ja u siebie nic nia łamałem, pewnie masz inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie miales wneki na glosniki, a tam wlasnie jest odpowiednio wyprofilowany plastik w tapicerce drzwi, widze ze to powinno wygladac tak:

f_drzwi2m_6e4e2cf.jpg

tylko sie zastanawiam jak ten dystans u licha przymocowac do blachy - do dolnej nie ma problemu, ale do gornej nie siega wiec nie wiem, moze moglby ktos wrzucic jakies foto zamontowanych dystansow?? bo sie glowie jak to mam do tej blachy przymocowac :znudzony: a juz glosniki mam, radyjko tez naprawione, nawet kabel zakupilem (i tu tez problem jak sie wgryzc do kostki :zdziwko: ) a bez radia czas w samochodzie mija inaczej :[ na szczescie jest jeszcze CB (ktore ratuje konto punktowe) ale to nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić coś takiego tylko na kształt drzwi Vw bo to jest octavia.

octaviadystanszt7.jpg

octaviapierscienbn6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamontowanie mam za soba - systans kupilem obragly od passata b5 z mdf i przykrecilem na 2 wkrety do blachy, potem lamalem plastyk pod maskownica fabryczna aby dopasowac, jest ok, ale nie zalozylem nowych przewodow (zaginely w akcji i do dzis sie nie znalazly), teraz jak mozecie to powiedzcie jak adlaczyc te gwizdki z podszybia zeby nie zawracaly glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności