Skocz do zawartości
Gość sfaragdas

Passat b4 nagłośnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfaragdas

Witam temat to naglosnienie w passacie B4

 

na forum jest pare postow porozrzucanych na lewo i prawo ale nie ma tematu typowo poswieconego naglosnieniu w B4, a zeby cos konkretnego znalezc to trzeba szukac po paru tematach...

 

znalazlem i widze ze jest pare osob co maja fajnie doglosnionego b4...

 

w tym temacie proponuje abyscie zamiescili takie informacje jak:

 

jakie glosniki na przod (dla wersji dwu glosnikowej i jedno) (rozmiary drzwiowych i rozmiar podszybia)

jakie glosniki na tyl (dla wersji dwuglosnikowej i jedno)(rozmiary drzwiowych i rozmiar przy klamce)

jakie glosniki do sedanow na polke

jakie glosniki do kombikow w boczne tylne panele

 

czy w fabrycznych tych dwuczesciowych jest zwrotnica jak tak to gdize??

 

jakie mozna maxymalnie rozmiarowo dac w otwory z przodu razem z dystansami czy tymi pierscieniami jakimis tam jest 16cm czy mozan dac 17cm i jak to zrobic

 

jak wygluszyc drzwi i inne elementy zeby to fajnie gralo

 

gdize najlepiej zamontowac wzmacniacz i jaka najelpiej tubcie zapakowac...

ja mam wzmacniacz Magnata The Rock a tube Caliber kwadratowa skrzynia 30cm

 

jak czegos nie wymienilem dopisac prosze ;-)

 

ja u siebie mam 8 glosniko wersja GT ale ich czas zycia nadszedl kres... i chcialbym zamontowac SONY XS-HT170SN z tym ze to 17 niewiem czy wejda?? niewiem czy mam je pod wzmacniacz podpinac czy spokojnie radio Sony GT300 je pociagnie (4x50 mosfet)

 

niewiem co na tyl zarzucic mam niskotonowe na drzwi a wysokotonowe przy klamkach

 

no i oczywiscie chwalcie sie co gdzie macie i jakie ciekawe rozwiazania wymysliliscie i zastosowaliscie... pzodrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Ja mam obecnie piec JBL GTO 755.6 zamontowany na oparciu tylnej kanapy (on jest po prostu ogromny i nie było gdzie go schować) kondensator Hama 1F lezy luzem w bagażniku (coś z tym muszę zrobić) Skrzynie JBL GTO 1024BP system z przodu Helixy Blue 62 (w przyszłym roku kupie coś z wyższej półki).

 

Dzwi jak na razie nie mam wytłumionych, jak bede miał możliwość rozbebeszyś samochód gdzieś w garażu to to zrobie a jak nie to do wiosny.

Mam na oku tasme tytana 10mx30cm 83zł w praktikeze do tego gąbka.

 

Kable głośnikowe mam 2x2,5 zwykłe miedziane nie jakies tam beztleny nie stać mnie na takie ekstrawagancje a złotego ucha nie mam.

Zasilanie to plus z aku 10mm masa z bagażnika tez 10mm kupiłem komplet kabli za 100zl z bezpiecznikiem i pozlacanymi oczkami.

 

Sam montaż w pasku jest banalnie prosty przewiercasz kostki w dzwiach i nimi kable przeciagasz sygnał puszczasz srodkiek plusa bokiem sygnały gdziesz po glebie zeby jak najkrutszy przewód użyć (koniecznie z dwóch stron takiej samej długości co by stereo uzystkać).

 

Co do zwrotnic ja mam CLa w którym sa orginalnie jakieś głosniczki Noki z przodu i z tyłu 2 drożne odseparowane na ma zadnych zwrotnic jedynie przy twiterze kondensator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

aha.. ;-) to juz cos wiem ;-) jeszcze takie pytanie co to znaczyc wytlumic... ;-) chdzi o to zeby plastik nie brzdeczal przy basikach i cisnieniu?? i jak takie cos sie robi w passku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc od początku:

 

Zabawę z Car Audio można zaczynać jeżeli ma się na to fundusze, nie jest to niestety tanie.

Jeżeli chce ktoś coś robić w aucie ale po ,,taniości" to lepiej sie w to nie bawić bo nie będzie żadnego efektu. Wszystkie etapy opieram na doświadczeniu z nagłośnieniem Passata B4 w kombi.

 

1. Pierwszą podstawową sprawą jest wygłuszenie (wytłumienie). Ma to na celu wyeliminowanie drgań spowodowanych pracą głośnika, a więc ma to na celu usprawnienie pracy głośnika tak żeby ruchy membrany nie powodowały drgań elementów auta a powodowały drgania powietrza i wytwarzały ciśnienie w komorach (dla głośników niskotonowych i średniotonowych)

 

Podstawa to wygłuszenie drzwi.

Trzeba zdemontować wszystkie boczki drzwi (6 śrubek po bokach i 2 pod klamką) fabryczne wygłuszenie do śmieci (pianka i folia). Drzwi należy wykleić matami od wewnątrz zew. blachy oraz zakleić matami wszystkie dziury technologiczne oprócz dziur które odprowadzają wodę. Oczywiście dziury zaklejamy po zamontowaniu głośników 16,5cm, na panelach zrobionych najlepiej z MDF gdyż najlepiej pochłaniają drgania. Kable fabryczne do śmieci i w ich miejsce 2x2,5mm. Co do mat to na blachę miekkie a do zaklejenia dziur sztywne. Mogą być te używane w budowlance tzw. maty bitumiczne.

Oprócz drzwi jak sie komuś chce można wygłuszyć dach, podłogę i bagażnik. Napewno będzie zdecydowanie ciszej w aucie.

 

Co do głośników:

Do passata b4 wchodzą w drzwi głośniki 16,5 natomiast na podszybiu jest miejsce na głośniki 10cm lecz fabrycznie znajdują się tam tweetery w adapterach 10cm.

Polecam montaż w tych miejscach albo tweeterów albo 10cm głośników przy zestawie 3 drożnym odseparowanym (woofer w drzwi, midbas 10cm w podszybie, tweetery w słupki)

W kombi są miejsca na głośniki w bagażniku lecz nie należy zawracać sobie nimi głowy, poprostu zapomnijmy o nich.

Do tylnych drzwi polecam głośniki 16,5 dwudrożne coaxialne czyli 2w1 tweeter i woofer w jednym lub zestaw odseparowany jeżeli ma ktoś kase i chce żeby pasażerowie też słuchai muzyki w super jakości (tylne głośniki sa tylko dla pasażerów, chyba że ktoś montuje zestaw 5.1)

 

Oczywiście cała instalacja musi zostać wymieniona na nową, dla wooferów kable 2x2,5 dla tweeterów 2x1,5 starczy.

 

Najtańszym rozwiązaniem i dobrym czyli optymalnym w sensie cena/jakość jest zakup wzmacniacza 4 kanałowego pod którego podłączymy przedni zestaw odseparowany i do tego głośnik basowy który będzie w bagażniku, do kombi polecam skrzynie zamknięte lub skrzynie bass reflex, żadnymi tubami nie ma co głowy sobie zawracać.

Tylne głośniki podłączamy pod radio.

 

Nie będę się wypowiadał na temat ,,Które głośniki najlepsze do b4 bo nie ma odpowiedzi na to pytanie wszystko zależy od kilku czynników ile mamy kasy (im wiecej tym lepszy sprzęt kupimy) jakiej muzyki słuchamy i czego oczekujemy.

 

Wzmacniacz można zamontować w zależności od jego wielkości, w schowku w bagażniku, na oparciu tylnej kanapy, pod tylnym siedzeniem itp. jak komu pasuje itp.

 

Instalację do wzmacniacza ciągniemy następująco.

Kabel plusowy od akku do bagażnika lewym progiem, z komory silnika do wnętrza przebijamy się przez uszczelkę przez która przechodzą inne kable.

Kabel masowy można podłaczyć po tylnym siedzeniem do karoserii.

 

Kable sygnałowe RCA (chinch) i kable głośnikowe drugim progiem.

 

to tyle po krótce.

 

Pytanie prosze pisać. Odpowiem w miarę mozliwości.

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem ostatnio radio Clarion cz209er (4x50W), jakie głośniki byście mi polecili do tego radyjka? Dodam że nie chce kupować wzmacniacza.

:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiszę się do tego wątku

 

mam pytanie,

jak podłączyć pod samo radio (4 X 45W) głośniki np Helix B52, odseparowane (2 średniotonowce, 2 gwizdki i dwie zwrotnice),

w taki sposob ażeby 2 kanaly szły na gwizdki (np przód) a dwa na średniotonowce (np tył)

 

nie wiem czy się jasno wyraziłem, chciałbym mieć możliwość regulacji - średnie/wysokie z radia (front/rear)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Po co CI to, skoro praktycznie każde radio ma regulację barwy dźwięku? Nie spotkałem się do tej pory aby ktoś tak podłączał audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak podłączyć pod samo radio (4 X 45W) głośniki np Helix B52, odseparowane (2 średniotonowce, 2 gwizdki i dwie zwrotnice),

w taki sposob ażeby 2 kanaly szły na gwizdki (np przód) a dwa na średniotonowce (np tył)

 

Skomplikowane - a jak zrozumiałem to raczej śmieszne... W ramach sprostowania jeśli się nie mylę to chcesz z jednego zestawu odseparowanego zrobić tak jakby dwa - gwizdki oddzielnie sterowane z radia a woofery oddzielnie i gwizdacze chcesz dać na przód a woofery na tył ??

 

Jeśli tak to odpuść sobie efekt będzie taki że będziesz miał wrażenie jakbyś zdjął słuchawki i powiesił je obok kierownicy ... o pasmach i zwrotnicach nie będę pisał bo nie ma sensu zastanawiać się nad czymś co z góry ukierunkowane jest na porażkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre poröwnanie z tymi sluchawkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

 

 

przecież to o czym mówię, to się chyba nazywa bi-amping;

 

chodzi po prostu o wykorzystanie 4 końcówek - to jak uważacie, że mam to połączyć?

tylko na przód (czy tył) przez dołączone zwrotnice? to 2 kanały pozostaną niewykorzystane? czy może je zmostkować?

 

moje pytanie dotyczyło strony technicznej, jak to połączyć tzn. jakich użyć filtrów bo te dołączone do zestawu mają jedne wejście z wzmacniacza (in) i 2 wyjścia na woofer i na gwizdek,

czy np gwizdki puścić przez dołączoną zwrotnice a woofery bez zwrotnicy?

 

mialem kiedyś auto w którym były średniotonowce w przednich drzwiach, i gwizdki z tyłu, przy tylnych słupkach na podszybiu - grały do góry, sterowane jak napisałem wyżej przód-tył, całość grała tylko na radiu SONY ze zmieniarką,

jakość dźwięku z CD była bardzo przyzwoita, dla mnie wystarczała - słucham muzyki

 

 

OK, to jeszcze raz zapytam: jak podłączyć 4-ro kanałowe radio do 4-ech głośników żeby wykorzystać wszystkie końcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz u siebie to jeden komplet na zwrotnicy i wykorzystujesz tylko 2 kanały z radia.

Reasumując: z radia puszczasz kable do zwrotnicy "wejście "in" a ze zwrotki jedna para "out" idzie na woofer a druga na gwizdek, to samo z drugą stroną. Tak jak na poniższym schemacie

 

zestaw2.jpg

 

Jeśli chodzi o mostkowanie w twoim przypadku to odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie ręce opadają co za ludzie pomysły mają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale funkcja szukania jest dobrze schowana :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam male pytanko czy do montazu glosnikow w przednie drzwi potrzebne jest sciaganie boczkow czy ta maskownica jest na zaczepach i da sie ja sciagnac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam male pytanko czy do montazu glosnikow w przednie drzwi potrzebne jest sciaganie boczkow czy ta maskownica jest na zaczepach i da sie ja sciagnac??

 

trzeba całe boczki sciągać ale to 5 minut roboty

http://forum.vw-passat.pl/threads/574-Jak-sciagnac-tapicerke-z-drzwi-w-b4

zobacz w wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odgrzewam stary temat ale może ktoś mi na niego odpowie. Nurtuje mnie pewna sprawa, mam radyjko sony zamontowane w swoim podpassku ale nie o to chodzi,, bardziej o to, że grają mi tylko 4 głośniki z przodu tzn, w drzwiach i w podszybiu. Wczoraj przyciemniając szyby folią zorientowałem się, że w tylnych drzwiach mam zamontowane tzw. tweetery i seryjne głośniczki nokii ale nie grają, choć kable do nich są "pociągnięte" pytanie natępujące, jak w passacie b4 rozwiązany jest montaż 8 głośników, poprzez zwrotnice czy mostkowanie ? Jeśli poprzez zwrotnice, to gdzie je znajdę ? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat myślę, że będzie odpowiedni.

Mam w swoim passacie radio Pioneera i auto wyposażone w 8 dużych głośników, 2 na desce rozdzielczej, 2 drzwi przód, 2 drzwi tył i 2 bagażnik. Działają tylko te 4 głośniki które znajdują się z przodu. Wszystkie z tyłu nie grają. Jak kupowałem passata to poprzedni właściciel powiedział, że trzeba puścić jakiś kabel. Wie ktoś może co trzeba mniej wiecej zrobić aby tylne głośniki również działały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, że odgrzewam stary temat ale może ktoś mi na niego odpowie. Nurtuje mnie pewna sprawa, mam radyjko sony zamontowane w swoim podpassku ale nie o to chodzi,, bardziej o to, że grają mi tylko 4 głośniki z przodu tzn, w drzwiach i w podszybiu. Wczoraj przyciemniając szyby folią zorientowałem się, że w tylnych drzwiach mam zamontowane tzw. tweetery i seryjne głośniczki nokii ale nie grają, choć kable do nich są "pociągnięte" pytanie natępujące, jak w passacie b4 rozwiązany jest montaż 8 głośników, poprzez zwrotnice czy mostkowanie ? Jeśli poprzez zwrotnice, to gdzie je znajdę ? pzdr

 

podejrzewam że są one podłączone tak jak w B3 czyli przez kondensator, ale moim zdaniem lepiej to podpiąć przez zwrotnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat myślę, że będzie odpowiedni.

Mam w swoim passacie radio Pioneera i auto wyposażone w 8 dużych głośników, 2 na desce rozdzielczej, 2 drzwi przód, 2 drzwi tył i 2 bagażnik. Działają tylko te 4 głośniki które znajdują się z przodu. Wszystkie z tyłu nie grają. Jak kupowałem passata to poprzedni właściciel powiedział, że trzeba puścić jakiś kabel. Wie ktoś może co trzeba mniej wiecej zrobić aby tylne głośniki również działały ?

 

Moim zdaniem to zabrakło już kostek w radiu do zasilenia tylnych głośników :doh

 

Sprawdź ile masz wyjść na radiu i jak masz podłączony przód (te 4 głośniki) czy spinane ze sobą czy pod kolejny kanał.

 

Poza tym po co ci stereo w wersjo quattro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności