Skocz do zawartości
adams

Zamek tylnej klapy - jak dla mnie zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj zauważyłem że tylna klapa (sedan) nie zawsze mi się otwiera. Zrobiłem wiele testów i wywnioskowałem.

 

-Klapa nie otwiera się gdy przy zamkniętym aucie spróbujemy otworzyć klapę (norma) ale gdy otworzymy samochód to też za skarby klapa się nie otworzy.

-Klapę otworzymy gdy nie wciśniemy przycisku do otwierania przy zamkniętym samochodzie.

-Jak już raz otworzymy klapę to można ją otwierać i zamykać do woli, aż do zamknięcia auta, po ponownym otworzeniu klapa jest już zablokowana

-Klapa odblokowuje się po przejażdżce autem, można wtedy ją normalnie otworzyć, pamiętając o wyżej wymienionych punktach

-Nie ma znaczenia czy otwieramy auto z kluczyka, pilota, czy próbujemy ryglować od środka na panelu drzwiowym

-Zamek w klapie działa dziwnie, w lewo działa ok., w prawo można go obkręcić od pionu aż o 45 stopni po czym słychać takie piknięcie (sprężynka?)

-Przy zablokowanej klapie uruchomienie auta nic nie daje, trzeba się nim przejechać dopiero wtedy klapę można otworzyć

 

Zamek do wymiany? Czy elektronika płata figle? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekrally

Jak otwierasz auto to kliknij na przycisk otwierania szybko dwa razy i zobacz jakie są efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sprawdze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek w klapie działa dziwnie, w lewo działa ok., w prawo można go obkręcić od pionu aż o 45 stopni po czym słychać takie piknięcie (sprężynka?)

 

Tak po prostu jest, można zablokować klapę na stałe poprzez takie przekręcenie kluczem w prawo aż do kliknięcia.

Wtedy pomimo otwierania i zamykania pilotem auta, klapa zawsze będzie zamknięta, dopóki jej nie otworzysz kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak otwierasz auto to kliknij na przycisk otwierania szybko dwa razy i zobacz jakie są efekty

Jakie to efekty i czy w kombi (3BG) też będą takie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak otwierasz auto to kliknij na przycisk otwierania szybko dwa razy i zobacz jakie są efekty

 

nic się nie dzieje, jak się już bagażnik zablokuje to można sobie klikać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mozna poradzić gdy tylna klapa w sedanie nie chce sie zamknąć wogóle.(zamek nie rygluje się). Pomóżcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń

Witam! Miałem ten problem i po rozkręceniu zamka okazało się, że pękła w nim mała sprężynka. Odwinąłem następny zwój spręzynki, dogiąłem i założyłem - na szczęście działa - klapa się zamyka (odpukać ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze sprężynka jest ok sprawdzałem. może jakaś inna podpowiedz

 

A może to ma związek z elektryką. Może przyczyna leży w module konfortu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności