Skocz do zawartości
Gość marcin999

czujnik abs. Jak wyciagnać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin999

witam

 

mam taki problem ze nie moge wyciagnac czujnika abs-u w passacie obraca sie ten palstik a czujnik ani drgnie. Czy jest jakis magiczny sposób na wymiane tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Ostatnio spedziłem przy czujniku połowe dnia . Miałem podobny problem po spryskaniu go WD 40 i kiwając nim delikatnie na boki dałem rade pokonać go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex9

witam,

Z mojego doświadczenia przy wyjmowaniu czujnika nie jest wskazane okręcanie w momencie kiedy czujnik się zapiecze w gnieździe okręcanie czujnikiem spowoduje jego uszkodzenie metodą na wyciągnięcie jest zapryskanie jakimś penetrantem a następnie użycie dźwigni z rozwagą . Ja popełniłem ten błąd okęcania i kosztowało to mnie wymianą na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja dzisiaj próbowałem zdemontować czujnik w lewym przednim kole (passat B5 '97). Mogę spokojnie powiedzieć, że te czujniki nie są stworzone do wyciągania. Podejrzewam, że w większości przypadków wyciąganie czujnika kończy się uszkodzeniem delikatnej cewki. Demontaż uniemożliwia ciasne pasowanie obudowy czujnika, dodatkowo sam otwór pod czujnik koroduje z biegiem czasu, co dodatkowo pogarsza sprawę.

 

Ja swój czujnik dosłownie wyrwałem z jego obudowy. Oczyszczenie otworu z resztek obudowy też jest nie lada wyzwaniem.

 

Wniosek wg mnie jest taki, że próbując sprawdzać czujnik, demontując go, można z dużą dozą prawdopodobieństwa z góry zaopatrzyć się w nowy.

 

Jeszcze jedno pytanie do forum... Jak jest z czujnikiem w tylnej piaście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny czujnik ABS-u jest wciskamy od tyłu w piastę i zabezpieczony plastikową jakby zawleczką.Wyciągałam go kiedyś przy wymianie całej piasty z łożyskiem tylko że w poprzednim pasku także b5 i nie było z nim problemu tzn wzięłam go na tzw wagę dużym śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie wahacza musiałem użyć młotka(przód) i potem miałem błąd ABSu.Okazało się , że czujnik sam się wysunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zalozycie nowy podsmarujcie czyms delikatnie kiedys bedzie latwiej >)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności