Skocz do zawartości
Gość zenit_

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zenit_

Witam,

 

Na liczniku wskazanie temperatury cieczy chłodzącej - 90 stopni, na komputerze wskazanie temperatury 81 stopni.

 

Czy to jest normalne, czy czujnik nawala?

Gdzie znajduje się czujnik który za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzie znajduje się czujnik który za to odpowiada?

czujniktemperaturychodzwc0.th.jpg

jak byś go wymieniał to przygotuj sobie jakieś 1,5l płynu bo na pewno się wyleje ;) .

koszt takiego czujnika w serwisie to 53 pln, wymieniałem go ostatnio w golfiku, był zielony ale w AVF jest na pewno czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwpassat

witam serdecznie! jestem nowym na tym forum i odrazu mam do was pytanie jesli można.Posiadam passata b5 2001r z silnikiem 1,9 tdi kod AVB i mam problem ze wskazaniem temp.silnika.Mianowicie działa jak chce raz stoi na zimnym tj 50stopni,a raz wskoczy na 90 stopni.podejzewam uszkodzenie czujnika temp.cieczy,i pytanie gdzie on jest umiejscowiony? Serdecznie dziekuje za info.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz położenie czujnika G2/62 w silniku AVB koszt oryginału 60zł zamiennik 30zł.

Wymiana zajmuje 15 minut. Jak zrobisz to sprawnie przy schłodzonym silniku to wyleci Ci max. 300ml płynu

p1010323qrm6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem taki czujnik pare dni temu w ASO wg VIN i do AVF jest zielony, nie czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez mam mały problemik z temp. na liczniku 90 st na kompie max 73 st. i dodatkowo jak stoje w korku temp. stoi na 90 st jak powoli jadę tez 90 st. natomiast jak jade zz 90 km/h wskazówka spada o jedną kreseczke w dół. i teraz nie wiem czy to czujnik tem czy termostat. jeśli sie ktoś spotkał z takim problemem proszę o odpowiedz. dziękuje za uwage. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 73 stopnie sprawdzales na vagu czy klimatroniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Vagu sprawdzałem jak dostaje po gazie ostro to temp. podskoczy max do 75 i zaraz spada do 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Vagu sprawdzałem jak dostaje po gazie ostro to temp. podskoczy max do 75 i zaraz spada do 73

 

To jak na vagu to ja stawiam na termostat. A błędy jakieś vag widzi nawet sporadyczny czujnika?? Czy czysto jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Vagu zero błędów nic a nic. nawet sporadycznych.a może wiesz jak sprawdzić temp. na panelu climatronika. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może wiesz jak sprawdzić temp. na panelu climatronika

 

Nie pamiętam ale na forum jest musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz jednoczesnie przycisk ktory zwalania obroty wentylatora nawiewy [strzalka w dol] + przycisk obnizania temp [niebieski kwadracik] + przycisk [ECON]. Potem [czerwy kwadracik] trzymasz tak dlugo az dojdziesz do kanalu 45 - to jest ta temp. Podaj tak tam ci pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. właśnie wróciłem z samochodu i po zrobieniu tak jak pisałeś wszystko ok. ale u mnie jest tylko 44 kanały i potem przeskakuje na kanał 1 więc może coś żle zrobiłem.

 

 

swoją drogą od czego jest kanał 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiec pewnie mamy rozne kody, tym bardziej ze Twoj to 3B. Niestety nie wiem jakie sa u Ciebie dokladnie, wiec albo przeszukaj dokladnie forum, moze gdzies jest albo w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z szanownych forumowiczów wie który to kanał bo nic nie moge wygrzebać przez szukajke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś z szanownych forumowiczów wie który to kanał bo nic nie moge wygrzebać przez szukajke.

 

Proszę wszystkie kanały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Super rozpisane tylko szkoda ze w niektorych autach sa inne, np u mnie pod kanalem 45 jest temp plynu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko ładnie pięknie ale nic tam nie ma na temat temp. silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwpassat

dziekuje za fotke z umiejscowieniem czujnika w avb i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności