Skocz do zawartości
Gość bynek96

Czujnik temperatury paliwa - błąd G81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bynek96

Witam. Proszę o fachową odpowiedź na temat wykrytego błędu podczas sprawdzania komputera w moim PASSACIE 1.9 TDI 110/ 81 kW,1999r. a mianowicie podczas sprawdzania błędów na komputerze rozpoznano usterkę - czujnik temperatury paliwa - G81 " przerwa/zwarcie z plusem. Usterka występująca sporadycznie."Dosłownie tak mam napisane w wydruku. I moje pytanie czy ten błąd ma wpływ na pracę silnika i jakie mogą być tego konsekwencje dodam że silnik pracuje normalnie uruchamia się też bardzo dobrze ale wolę dmuchać na zimne. Proszę o odpowiedź. Do usłyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcind

Cześć kolego

Mam ten sam błąd. Winny może być czujnik albo uszkodzone przewody. Dzisiaj po wizycie u mechanika, speca od VAGa mam info ze raczej to czujnik padł. Do mojej 115-tki czujnik kosztuje ok 35 zł (pytałem dzisiaj w ASO) i myślę że do Twojego Passka będzie podobnie. Jest on umieszczony na przweodzie za filtrem paliwa.

Pisałem jakiś czas temu o tym błędzie na forum i jeden z kolegów moderatorów napisał mi, że przy awarii tego czujnika jest zwiększone dawkowanie paliwa na wtryski, a co za tym idzie większe spalanie, nie jest to zdrowe na wtryski oraz dostaje po tyłku turbina bo osadza się w niej więcej sadzy (czy tam czegoś innego ale na pewno w niczym nie pomocnego). Ja mam ten błąd już min rok bo jakoś nie mogłem się za to zabrać (mój błąd), ale nic się nie dzieje jak na razie, chyba ze jeszcze o tym nie wiem.

Czujnik powinno udać się wymienić samemu, najwyżej upaprasz się w ropie, albo go zlokalizuj jedź do mechanika, sprawdźcie przewody i wymieńcie czujnik.

Powodzenia :ok:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość unomat

Witam. Ja u siebie miałem taki błąd w 1,9 TDi 130KM, tylko,ż e u mnie był to błąd stały. Zakupiłem czujnik w ASO 38 zł, i przy wymianie okazało się, że mam urwany przewód od wtyczki. Trochę się namęczyłem i udało mi się zlutować przewody. Czujnika nie wymieniałem, ale mam zamiar - bo ostatnio jakoś spalanie mi wzrosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcialbym sie dowiedziec gdzie moge najtaniej kupic czujnik temp paliwa G81poniewaz bylem na VAGu i tak pokazalo a w ASO zycza sobie za robote okolo 250 zl a mozna to samemu wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy chcialbym sie dowiedziec gdzie moge najtaniej kupic czujnik temp paliwa G81poniewaz bylem na VAGu i tak pokazalo a w ASO zycza sobie za robote okolo 250 zl a mozna to samemu wymienic
ja w intercarsie swój kupowalem ale ogólnie sklepy motoryzacyje, cena około 30-40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bynek96 dla twojej informacji masz silnik na pompie wtryskowej i z wymianą tego czujnika nie jest tak jak w pd musisz zdemontować nastawnik pompy itp. po całej operacji musisz ustawić dobrze dawke a to już vag do pracy wkracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku kupowlaem do golfa 1Z w Aso za sam czujknik dalem ok 70 zl - wymiana nie jest trudna ale bez vaga sie nie da bo tak jak pisal kolega

musisz zdemontować nastawnik pompy itp. po całej operacji musisz ustawić dobrze dawke a to już vag do pracy wkracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku kupowlaem do golfa 1Z w Aso za sam czujknik dalem ok 70 zl - wymiana nie jest trudna ale bez vaga sie nie da bo tak jak pisal kolega

Tutaj sie kolego z tobą nie zgodzę, w silniku 1Z ( takim jak w moim Passacie) nie ingerujesz w nastawnik zmieniając czujnik temperatury, jest on nad nastawnikiem wiec nastawnkia nie trzeba ruszać, zresztą zerknij sam KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj sie kolego z tobą nie zgodzę, w silniku 1Z ( takim jak w moim Passacie) nie ingerujesz w nastawnik zmieniając czujnik temperatury, jest on nad nastawnikiem wiec nastawnkia nie trzeba ruszać, zresztą zerknij sam KLIK
a czy ja pisalem cos o nastawniku wydaje mi sie ze po wymianie czujnika dla pewnosci i tak trzeba podpiac pod vaga sprawdzic czy cos sie nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć można , bo to nie zaszkodzi,ale i bez Vag-a operacja jest do zrobienia i zajmie 10 minut. Nie pisałeś nic o nastawniku ale zacytowałeś przedmówce zgadzając się z nim . Tylko wskazałem że nie macie racji ;)

w tamtym roku kupowlaem do golfa 1Z w Aso za sam czujknik dalem ok 70 zl - wymiana nie jest trudna ale bez vaga sie nie da bo tak jak pisal kolega

Cytat:Napisał nowoa

musisz zdemontować nastawnik pompy itp. po całej operacji musisz ustawić dobrze dawke a to już vag do pracy wkracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwa dni temu samochód zgasł mi podczas jazdy i koniec, kręciłem ale tak jakby paliwo nie dochodziło. Wcześniej miałem problemy z odpalaniem rano i twardym hamulcem (nie zawsze!).

Wywnioskowałem że to pompa podciśnienia nie daje paliwa, z baku leciało. Wymieniłem pompę i dopiero wtedy odpaliłem vaga a tam pojawił się problem czujnika G81. Okazało się że jeden z kabli był wyrwany, podłączyłem i błąd zniknął. Zacząłem kręcić i odpalił (hura!!).

A teraz po długim wstępie pytanie , czy awaria tego czujnika może uziemić samochód ??

Bo teraz nie wiem czy winą był czujnik czy faktycznie pompa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności