Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jabol79

Czy możliwe jest aby silnik uzyskał 90 stopni po przejechaniu(normalnie,bez przeciągania,szaleństw itp.) 3-4 km?Wskażnik właśnie tak mi pokazuje jednak więcej niż 90 się nie wychyla.

Czy może mam walniętu jakiś czujnik czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach, jakie teraz panuja na dworzu to nie widze w tym nic dziwnego, u mnie wskaznik dochodzi do 90 stopni jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

A jednak coś jest nie tak.Dziś wyjechałem i zaraz na zegarach temp na 90.Zatrzymałem się odkręcam korek a woda zimna.Czujnik do piero co wymieniłem.Wsadzili mi od Superba.Co innego może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz maly i duzy obieg plynu chlodzacego, przelaczaniem miedzy nimi zajmuje sie termostat. Gdy silnik zostaje uruchomiony na zimno termostat jest na "malym obiegu" po to, by plyn zagrzal sie szybciej.

Myle sie?

U mnie w aktualnie panujacych temperaturach okolo 30 stopni wskaznik pokazuje 90 stopni doslownie lada moment.

Mysle, ze martwisz sie na zapas ale jesli nie daje ci to spokoju to jedz do warsztatu i niech ci wszystko sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

dzieki to samo powiedział moj mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliver7

Ile kosztował ten czujnik?

 

pzdr

Oliver

 

A jednak coś jest nie tak.Dziś wyjechałem i zaraz na zegarach temp na 90.Zatrzymałem się odkręcam korek a woda zimna.Czujnik do piero co wymieniłem.Wsadzili mi od Superba.Co innego może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

Temperatura powietrza mocno spadła a u mnie zaraz po ruszeniu 90 stopni.Co z tym robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie martwil, gdyby bylo na odwrot i potrzebowalbys 10 km by wskazowka temp sie ruszyla. Jesli koniecznie chcesz sprawdzic, czy wszystko jest w porzadku to podepnij pod kompa i szukaj bledy czujnika temp plynu chlodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też po 2-3 km jest koło 90 stopni już, to normalka.nie panikuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

hmm ja mam co prawda diesla, ale po przejechaniu całkiem krótkich dystansów wskaźnik dosyć szybko łapie 90stopni..widocznie nie tylko u Ciebie tak jest pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest cos nie tak w takim razie bo od momentu zakupu tj lipca zeby osiagnac 90 po porannym odpaleniu zawsze potrzebuje jakies 10min z tym ze na te 10 min jest 4 min jazdy a 6 stania na czerwoym swietle. Podczas postoju na switlach bardzo wolno sie grzeje co innego podczas samej jazdy.

Mam TDI (AHU) i dopoki nie osiagnie 90 stopni jade do 2 tys obrotow.

Normalnie uzywam zakresu 2-3 tys.

Wiec teraz mi troche w glowie zamaciliscie swoimi postami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopoki nie osiagnie 90 stopni jade do 2 tys obrotow.

Też tak właśnie jeżdzę i do 90 st. silnik nagrzewa się po ok. 7 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze po 2km mialem 90stopni, niezaleznie ile i jak pozniej jechalem ale ostatnio zauwazylem ze juz 90 nie osiaga tylko jakos 84-87 stopni... Czyzby cos mi zaczelo sie psuc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat ale sprobuje tu. Czy ktos moze mi powiedziec po jakim czasie przy obecnej pogodzie osiaga wasz silnik odpowiednia temperature pracy tj. 90 stopni?

Najlepsza bylaby dla mnie odpowiedz kogos z takim silnikiem. Od czego zalezy predkosc rozgrzania sie silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nigdy nie przekroczylem 90 sotpni, jedynie wisco mocniej pracuje. tez mnie to troche dziwi, jedynie olej zmienia tmp ale to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u mnie bardzo szybko osiaga te 90 stopni. Jest to dla mnie troche zaskakujace bo w Golfie 19TDI 90KM taka temperature osiagal po znacznie dluzszym czasie. Byc moze spowodowane jest to tym iz ten silnik znacznie lepiej jest osloniety i "opatulony".

Chociaz jesli chodz o moj motor 25TDI to czytalem opinie ze trudno go dogrzac. Czy moglby to potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedna temperatura (90 stopni) bedzie zależala również od tego jak pociskasz Autku.W momencie gdy odpalisz passka i odrazu ruszysz z kopa to moment jak wskoczy 90 stopni a gdy spokojnie powoli to ileś tam km bedziesz musiał przejechać zanim 90 wskoczy. :ok:

U mnie gdy wracałem z Germanów to 90 stopni była norma :rotfl: nie więcej nie mniej tylko 90 i to czy na autostradzie przy wyższych prędkościach jak i przy korkach i minimalnych km/h :vw:

 

Pzdr. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forowiczów otóż mam paska 1,9 TDI 110 ps climatronic i chciałem się zapytać innych użytkowników tego modelu, po jakim czasie( w obecnych temperaturach- ok 4 st)) silnik osiąga u was temp 90 st i po jakim czasie w środku jest u was ciepło? Oczywiście nie mówię tu o męczeniu zimnego silnika, tylko o spokojnej jeździe do powiedzmy 2-2,5 tyś obr/min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności