Skocz do zawartości
Pietrow

Twarde sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie pedału sprzęgła. W moim Pasku jest dość twardy a że mam kłopoty ze zdrowiem (po kilku operacjach mam słabą lewą nogę) sprawia mi to dość spory problem. Czy jest możliwość wyregulowania tak aby ten pedał chodził lżej?

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. można zmienić łożysko wyciskowe w skrzyni gdyż czasami się zaciera. tyle że to sporo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo

Spróbuj odpowietrzyć układ wspomagania (płyn hamulcowy) jest przy skrzyni biegów zaworek podobny jak przy zaciskach odkręcić lekko powciskać sprzęgło jak będzie pluło powietrzem - to można uznać że po problemie.

Druga sprawa - jestem po wymianie całego sprzegła włacznie z dwumasą i łożyskiem (które mechanior posmarował troche smarem z tubki w komlecie) na początku wycisk chodził leciutku ale tylko przez jakieś 500 km no może 1000 km a pózniej to samo standardowy opór, nie licz na to że wymienisz łożysko i będzie git. - myśle za ta informacja się przyda komuś :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przesmarować wszystkie połączenia tj pedał-pompa-cięgno

Jeżeli to nie pomoże pozostaje czyszczenie tulei po której porusza się łożysko oporowe(dociskowe) i wielowypustu na wałku sprzęgłowym (trzeba niestety rozpiąć skrzynię od silnika) lub wymienić docisk.

Regulacji czy sposobu innego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No chyba, ze nie jestes specjalnie przywiazany do swojego auta to moze szukaj chwilowo automata !

 

pozdrawiam, juras

p.s. przepraszam za brak ogonkow w polskich literach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie odnośnie pedału sprzęgła. W moim Pasku jest dość twardy a że mam kłopoty ze zdrowiem (po kilku operacjach mam słabą lewą nogę) sprawia mi to dość spory problem. Czy jest możliwość wyregulowania tak aby ten pedał chodził lżej?

Dzięki z góry.

 

Im cieńsza okładzina tarczy sprzęgłowej tym większy opór trzeba pokonać. Po prostu sprężyna talerzowa docisku inaczej się układa. Żeby dobrze to zobrazować to trzeba to rozebrać albo chociazby narysować. Po wymianie tarczy i docisku na nowe zawsze zmian jest wyraźnie wyczuwalna, tzn. jest lżej. Nie sposób nie zauważyć różnicy.

Regulacji nie ma.

Zapowietrzony układ będzie bardziej miękki (co nie znaczy, że dobrze pracuje), po odpowietrzeniu by stwardniał.

Smarować tam to specjalnie nie ma czego (poza wielowypustem wałka sprzęgłowego), a nawet gdyby to chyba po to aby pył się miał do czego przyklejać i dopiero bedzie ciężko.

 

Mam wrazenie, że niektóre rady dają koledzy, którzy niewiele sprzęgieł widzieli....

 

Aha, kiedyś za to smarowałem tulejki tworzywowe osi pedałów. Piszczały i "pstrykały".

Po nasmarowaniu ruch stał się płynny i może było lżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Smarować tam to specjalnie nie ma czego (poza wielowypustem wałka sprzęgłowego), a nawet gdyby to chyba po to aby pył się miał do czego przyklejać i dopiero bedzie ciężko."

napisał RomanS

może nie warto dyskutować kolega RomanS wie na ten temat więcej i zna sprzęgła lepiej -może coś poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Smarować tam to specjalnie nie ma czego (poza wielowypustem wałka sprzęgłowego), a nawet gdyby to chyba po to aby pył się miał do czego przyklejać i dopiero bedzie ciężko."

napisał RomanS

może nie warto dyskutować kolega RomanS wie na ten temat więcej i zna sprzęgła lepiej -może coś poradzi

 

Ironię dostrzegłem :hurra: i olewam to bo nie wiem co do mnie masz, że tak to napisałeś ? Jeśli rozbierałeś w życiu pare sprzęgieł i znasz technologie napraw tego zespołu to przyznasz, że poradzić to uczciwie nie ma co. Może tylko tyle aby wymienić sprzęgło , docisk i łożysko na nowe, przy okazji wyczyścić okolicę, ewentualnie nasmarować minimalnie jak pisałem wyżej i modlić się, że będzie lżej przez jakiś czas przynajmniej.

 

A co mam napisać, aby przedłużyć pedał sprzęgła o 10 cm ? będzie lżej na dłuższym ramieniu, tyle, że aby wysprzęglic to chyba dziura w podłodze potrzebna byłaby :rotfl:

 

Chociaż... widziałem niedawno na Allegro jakiegoś Passata z oprzyrządowaniem inwalidzkim, to może coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chociaż... widziałem niedawno na Allegro jakiegoś Passata z oprzyrządowaniem inwalidzkim, to może coś takiego ?

 

Nawet na forum taki jest :)

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/a-zobaczcie-sobie-vt308.htm

 

Tyle, że przeróbka do najtańszych nie należy. Najlepiej rozejrzeć się za automatem. Bo takie sprzęgło zastąpić to około 8 tysi leci.

 

A z tego, co mi wiadomo, to w Dieslach jeszcze ciężej sprzęgło niż w benzynce bangla. Przynajmniej ja miałem takie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odkurze troszke temat.Chodzi o to ze podczas deszczu czuje ,ze pedal sprzegla zachowuje sie jakby o cos przycieralo .Dzieje sie tak tylko podczas mokrej drogi.Nie wiem jak to dokladniej opisac.Wszystkie biegi wchodza ladnie bez problemu tylko podczas jazdy jest lekki dyskomfort ,ze cos sie za chwile stanie.Jak slonce swieci i jest pogoda ladna sprzeglo chodzi jak malinka.Mial ktos taki przypadek.Moze wystarczylo by gdzies psiknac wd-40 lub troszke smaru i przesmarowac cos ?? Co mówicie??

 

P.S.Mam jeszcze pytanie troszke odbiegajace od tematu.Kiedy auto stoi po opuszczeniu recznego jest twardy pedal hamulca ale po kilku depnieciach jest ok .Nie zawsze sie tak dzieje.Mam wrazenie ze jak jest czasem mocniej zaciagniety reczny to wlasnie robi sie twardy pedal co to moze byc.Dodam ze plyn jest.

Edytowane przez LeVy 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności