Skocz do zawartości
Gerardoo

Wewnętrzne oświetlenie B3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę , mógłby mnie ktoś naprowadzić gdzie znajdują się żaróweczki podświetlania paska b3. Nie chodzi mi o podswietlanie zegarów bo one spisują się dobrze ale o pozostałe. Ostatnio jak wsiadłem do paska zdaje mi się, że jest w nim jakoś ciemno. Czy oprócz podświetlania nawiewów i zapalniczki jest w B3 jeszcze coś podswietlone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy oprócz podświetlania nawiewów i zapalniczki jest w B3 jeszcze coś podswietlone?

Rozumiem, że pisząc o nawiewach Masz na myśli pokrętła regulacji wentylacji/klimatyzacji, a poza tym co jest podświetlone to zależy od wersji wyposażeniowej.

Na pewno podświetlone są symbole na wszystkich włącznikach czyli:

wł. główny świateł,

wł. świateł przeciwmgielnych,

wł. szyby ogrzewanej,

wł. podgrzewania siedzeń przednich,

wł. opuszczania szyb przednich w drzwiach kierowcy,

wł. opuszczania szyb tylnych na desce rozdzielczej,

wł. opuszczania szyby w drzwiach prawych przednich,

wł. opuszczania szyby w drzwiach tylnych prawych i lewych,

przełącznik trybu pracy automatycznej skrzyni biegów,

oraz

podświetlenie klawiszy wł. klimatyzacji ręcznej,

oznaczenia na jaki bieg jest ustawiony lewarek autom. skrzyni biegów,

popielniczka przednia (na desce rozdzielczej),

popielniczka tylna (na kanale środkowym),

przednia lampka oświetlenia wnętrza (przy lusterku wewnętrznym),

lampka do czytania mapy (obok ww lampki),

tylne lampki oświetlenia wnętrza (po jednej nad tylnymi drzwiami)

i

lampka oświetlenia bagażnika.

To chyba tyle, jeżeli chodzi o sedana B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są:

-na osłonkach przeciwsłonecznych

-przycisk sterowania szyberdachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze są:

-na osłonkach przeciwsłonecznych

-przycisk sterowania szyberdachem

Fakt, o tym zapomniałem :krzeslem: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie koledzy. Może mi ktos jeszcze powie jak dostać się do tego podświetlenia włącznika bo na bank ten od świateł mam spalony, dlatego ze nie świeci. Jaka jest mam żaróweczka czy może dioda?? Co do włacznika świateł głównych zauważyłem że przy włączonym silniku na pozycji pierwszej świeci się zielony prostokącik natemiast na pozycji drugiej już nie jednak po wyłaczeniu silnika świeci się w najlepsze. Czy tak musi być wydaje mi się że kiedyś inaczej było:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie że tak jest, bo ogólnie to świeci na zapalonych postojówkach.

Więc zapalasz auto, włączasz postojówki i świeci, włączasz mijania to gaśnie.

Wtedy gasisz auto i automatycznie ze świateł mijania robią sie postojówki, więc i prostokącik świeci :hyhy:

 

EDIT: A dostać sie chcesz do podświetlenia jakiego włącznika?

Mi to sie w ogóle zdaje, że te żarówki we włącznikach to jakieś zalewane tam są, zatapiane fabrycznie i wymienić to niezabardzo da rady. Tak samo zdaje sie w tylnej popielniczce jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest w rodzinie od 17 lat a jeszcze potrafi zadziwić:) . Mam jeszcze pytanko ile jest żaróweczek podświetlających nawiew i jak sprawic by włącznik znów był podświetlony. Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o włącznik główny światełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik świateł to w ogóle ciężki do rozebrania jest, więc...

 

Zależy jaki masz panel regulacji nawiewów. Pewnie masz tak, że trzeba go odkręcić i w środku jakoś tam zobaczysz żarówke, tak jakby za środkowym pokrętłem.

U mnie jest tak, że ściągam tylko środkowe pokrętło z tym przeźroczystym plastikiem rozszczepiającym światło i w nim siedzi żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego:). Widzę kolega z Gliwic:) ja studiuje w Katowicach na UŚ. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego:). Widzę kolega z Gliwic:) ja studiuje w Katowicach na UŚ. Pozdrawiam

 

Spoko :ok: Ja przez Radomsko pomykam nieraz, jak na Wawe lece :ok:

Ale nie robimy OT, bo nas zara zaś jaki Biedrona zjedzie i bedzie ... :kwasny:

 

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żarówki we włącznikach to jakieś zalewane tam są

Faktycznie, szybciej i łatwiej wymienisz cały włącznik niż tą żaróweczkę.

Tak samo zdaje sie w tylnej popielniczce jest

Żarówka w tylnej popielniczce orginalnie jest sprzedawana z oprawką (stykami, koszt w serwisie to 13 zł), ale przy odrobinie zdolności manualnych można spróbować wymienić samą żaróweczkę, zakładając w ww oprawkę żarówkę bezcokołową 1,2 W (mnie się to udało).

Mam jeszcze pytanko ile jest żaróweczek podświetlających nawiew

Regulatory nawiewów podświetla jedna żarówka bezcokołowa 1,2 W, montowana pod środkowym pokrętłem (trzeba zdjąć środkowe pokrętło - regulacja temperatury i tam jest ww żaróweczka).

Do wymiany żarówki oświetlenia przedniej popielniczki należy zdjąć osłonę pokręteł regul. nawiewu.

Do wymiany żarówki podświetlenia tylnej popielniczki trzeba wyjąć tylną popielniczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze są:

-na osłonkach przeciwsłonecznych

-przycisk sterowania szyberdachem

 

i jeszcze oświetlenia schowka i regulacji wysokości reflektorów ;)

Regulator próbowałem rozebrać żeby wymienić żarówkę ale chwilowo się poddałem w tej kwesti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to chyba pod pokrętłami nawiewów se 3 diody jakie zapodam, bo coś mnie sie nie podoba zabardzo te podświetlenie. Takie mało reprezentatywne jest czy coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to sie w ogóle zdaje, że te żarówki we włącznikach to jakieś zalewane tam są, zatapiane fabrycznie i wymienić to niezabardzo da rady. Tak samo zdaje sie w tylnej popielniczce jest

 

W zapalniczce wymieniałem podświetlenie, beż żadnych problemów można to zrobić. Wstawiłem sobie dwa LEDy, zielona świeci na wnętrze popielniczki, a czerwona na te białe kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod pokrętłami nawiewów se 3 diody jakie zapodam, bo coś mnie sie nie podoba zabardzo te podświetlenie

Temat masz bardzo dokładnie opisany w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Koledzy wyłączniki jak najbardziej są rozbieralne są tam dwie żaróweczki, problem w tym czy da je się dokupić i ile mają watt?? Dzisiaj rozebrałem popielniczkę tylną i zastanawiam sie co za żarowke tam wstawić. Oryginalne żaróweczki maja chyba 1.2 watt , przeglądałem katalog inter carsu i mają coś w podobie żarówki ale 5 watt nie wiem co teraz zrobić poradzcie coś proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności