Skocz do zawartości
Gość Zb.gniew

[ elektryka/elektronika] Lusterka nie grzeją a szyba tak.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zb.gniew

Grzanie lusterek mi nie działa .Jeśli możecie podpowiedzcie mi coś na ten temat .Kupiłem pasacika parę dni temu wydawalo mi sie że włącza się to razem z grzaniem szyb kable w lusterkach są prąd nie dochodzi .jaki przekażnik tym steruje .czym to sie je .dzięki za rady

 

//zmieniłem temat, dowcipnisiu :hyhy: - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednych drzwiach nie grzało przez zaśniedziałe wsuwki, te które wchodzą w szkło lusterka. W drugich drzwiach był przełamany kabel na łączeniu drzwi ze słupkiem. A przekaźnika chyba nie ma, ale pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

na wsuwkach nie ma napiecia z obu stron, ogrzewanie tylnej szyby dziala. podobno bezpiecznik i wyłacznik jest ten sam dlatego jest to dla mnie troche dziwne. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel odłączył? Grzanie szyby i grzanie lusterek jest na tym samym kablu wychodzącym z włącznika. Rozdzielenie na lusterka i szybę znajduje się w skrzynce bezpieczników, z wtyczki K pin 12 powinien odchodzić kabel czarny (do szyby) i biało-zielony (do lusterek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje sprawdzić połączenie elektryczne drzwi-słupek. Można też sprawdzić pod tapicerką drzwi kostkę od ogrzewania luster, czy nie są zaśniedziałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

panowie do roboty :hyhy: . Na lusterko dochodzą mi czarno i brązowo /czerwony . takie i biało zielony wchodzą mi na podstawę przekaźnika NR7 .Jeśli Ktoś ma schemat do B4 TDIka z96 roku wersja GL z klimatronik el szybami el fotelami rownież grzanymi i tymi całkiem el lusterkami to podeślijcie.Bardzo liczę na mojego ulubionego "Cenzora"Kuczlawa :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koła też masz elektrycznie podnoszone :?::rotfl: WYPAS auta, to nie w tym dziale. Masz dwa przewody, wiec jaki z tym jest problem :?: Sprawdź sobie próbnikiem, który jest PLUS - i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

kola sie tylko kręcą .---- to nie takie proste kabelki są jak piszesz dwa. ale prądziku tam nie ma kolorek nie taki jak na schemacie jak pisalem złażą mi sie takie na podstawe Prz. NR7nie wiem co tam ma u mnie być o teraz mam dziurę daj jakąś radę jak umiesz albo daj sobie spokój. CENZORZE od grarzdanki oczy wypadają mi z oczodołów .Nie masz czegos po polskiemu .Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... to trochę dziwne. A na pewno masz te lusterka podgrzewane :?: Może tylko są sterowane elektrycznie - ktoś po prostu je kiedyś wymienił z niewiadomych przyczyn. Masz ponizej rozpiskę. Trochę kiepska kopia, ale jak powiększysz fote, to się doczytasz :hyhy:

 

[center:c00de9ee85]bezpiecznikib4ac2.th.jpg[/center:c00de9ee85]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze jeden link. ETKA ON-LINE Dostepna po rejestracji i w jezyku angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Skóra jest ale nie płacz z tego powodu .Dzieki jeszcze raz Kuczlaw ale już Cię z tymi schemacikami znalazłem . Rozpiskę mają dość marną a niemcy na koniec już B4 robili coraz więcej eksperymentów ,nie wiem czy z B5 ki by to już nie było ale tam już chyba tablica jest juz całkiem inna nie znam tego .Śierzy jestem z passacików .A kolege pociesze mam prawie wszystko ale przeciwmgielnych z przodu mi nie założyli ś.....e

Widzialem już teą rozpiske przekaźników ,dzięki ale nic mi sie z niej nie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun_VW kolega Zb.gniew ma B4 a tam może być troszkę inaczej :krzeslem:

 

Zb.gniew na stronie którą podał Ci kuczlaw w schemacie Passata z Twojego rocznika masz wszystko rozrysowane na stronach 7 i 29, musisz szukać po kabelkach, nie ma napewno żadnego przekaźnika do ogrzewania lusterek, bo każde z nich bierze ok 1A prądu czyli nie ma takiej potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

też tak myślę ,bo do szyby nic nie ma .Ale wszystkie schematy znaczą biało/zielony i brązowy minus ,mi dochodzi brązowo/ czerwony co mogło by świadczyć o minusie ale czymś sterowanym (bo z czerwonym )i czarno /czerwony też. może 7-demka przekaźnik to jakaś czasowka jakiś termik bo ktoś pisał na forum że grzanie mu się samo wyłączało po jakimś czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Ściągalem też książkę sam naprawiam -nie ma .już jak kupowałem passacika to słyszałem że to unikatowa wersja teraz jestem już tego pewny :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zb.gniew jeżeli grzanie miałoby się wyłączać to musiałby być tam jakiś czujnik temperatury, normalnie folie grzewcze są PTC czyli zwiększają swoją rezystancję wraz ze wzrostem temperatury i dlatego może wydawać się że się wyłączają po jakimś czasie bo pobierają znikomy prąd i utrzymują stałą temperaturę (jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Zimne cały czas a dobre bo na omomierzu mają przejście ,problem na zasilaniu Coś ma być między schematowym biało/ zielonym a moim czarno/czerwonym -tylko co ?jak pisałem chyba w miejscu przek. 7. to zemsta Khola.Ciekawy jestem co nam zrobi Melker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Marcin Stos, masz rację.

Co do instalacji - od strony "auta" przewody mogą mieć kolor taki jak na schemacie, a potem jest kostka w okolicach lusterka (pod tapicerką drzwi?? - przynajmniej w B3) i od strony "lusterka" przewody na odcinku 20-30 cm mają inny kolor.

Albo zdejmiesz tapicerkę, albo poszukasz jednak po kolorach przewodów koło skrzynki bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności