Skocz do zawartości
kazio

Jak zmienić kabelski w kostce ISO + antena automatyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsułem se przelotkę do radia - przy wyjmowaniu o coś tam zawadziłem i wyrwały sie ze trzy kabelki (biała wtyczka). Ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniej metalowej końcówki kupiłem z identycznymi wtyczkami, ale kabelki trzeba poprzemieniać. I teraz pytanie jak to wyjąć żeby nie zepsuć ?

 

wtyk1ww7.th.jpg

wtyk2cq7.th.jpg

 

 

A tak przy okazji przeglądania tego działu wpadłem na pomysł wymiany anteny na automatyczną. Czy warto kupić coś takiego lub inną, czy też pozostać przy zwykłej ?

Allegro oraz Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś trochę jaśniej opisac sprawe bo nic nie wiadomo z tego co napisałeś...

Zrób też dokładniejsze zdjęcia bo i na nich niewiele widac...

Jakie masz wtyczki w aucie, ISO - te czarne z pierwszego zdjecia? i masz przejsciówkę z tych czarnych na to białe i taki port (jak ta biała wtyczka) masz w radiu???

Opisz DOKŁADNIE co się stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąć te metalowe bolce z czarnej wtyczki ? Żeby ich nie połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast rozbrajac wtyczke kup nowy komplet (Wtyczka + Gniazdo), kosztuje około 10 zł i da ci mozlowość bez rozbierania czegokolwiek wyprubowania podłączeń i przemierzenia wszystkiego :)

a jeśli musisz juz "wyjąc" te blaszki a okaże się że nie można to przetnij kable ze nimi (zostawiając odpowiedni zapas) i przelutuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast rozbrajac wtyczke kup nowy komplet (Wtyczka + Gniazdo), kosztuje około 10 zł i da ci mozlowość bez rozbierania czegokolwiek wyprubowania podłączeń i przemierzenia wszystkiego :)

a jeśli musisz juz "wyjąc" te blaszki a okaże się że nie można to przetnij kable ze nimi (zostawiając odpowiedni zapas) i przelutuj...

 

Mam właśnie kupiony nowy komplet, którego nie chcę ciąć i lutować. Chcę wyjąć te bolce i zamienić je miejscami.

Jak nie masz nic do powiedzenia w temacie, to nie zabieraj głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej się przyznaj że nie masz lutownicy ;), a jak patrząc na wtyczke nie potrafisz wywnioskowac jak to zrobic to zrób przynajmniej porządne zdjęcia bo nikt nie jest jasnowidzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyjąć te metalowe bolce z czarnej wtyczki ? Żeby ich nie połamać.

 

musisz wsunac cos cienkiego ale sztywnego w szczeline od strony bolca jednoczesnie ciagnac za przewod. Musisz poprostu dogiac taki zatrzask. Po wyjeciu bolca musisz ten zatrzask odgiac ponownie aby bolec mogl zatrzasnac sie po ponownym wlozeniu do obudowy gniazda ISO. Ja uzywam do tego celu pensety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności