Skocz do zawartości
Gość robszaf

Pytanie o felgi i opony.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robszaf

Moi drodzy mam do Was wielka prosbe. W temacie nie jestem zbyt zorientowany, prosze o podpowiedz. Chce zakupic opony zimowe, nawet wiem juz jakie SAVA ESKIMO i teraz pytanie jaki rozmiar opony i jakie felgi stalowe do tego najlepiej wziasc. Moze jakies linki, ewentualnie namiary np. allegro. Acha samochod to vw passat b4 tdi AFN z roku 1996.

pozdrawiam i bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony 195/55/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robszaf

Wielkie dzieki za szybka pomoc, a jak ze stalowymi felgami, jakie one powinny miec oznaczenia(rozmiar) pod opony ktore podales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary fabryczne to:

185x65x14- ten rozmiar polecam na zimówki

195x60x14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damszk, opony do AFN'a są takie same jak do VR'a a wiec lato 205/50/15 a zima 195/55/15 wg producenta :] Ty jeździsz 1.8 i tam masz 14'' :P

 

robszaf, felga ma rozmiar 6,5J x 15, śruby 5x100 ET 35 lub 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem pirelli 195/60/15 na stalówki 15' 6J 5x100.

Opony dostałem prawie nówki gratisem, ale felgi musiałem dokupić.

Za komplet z montażem zapłaciłem ok. 400zł, z tym, że byłem to odebrać osobiście.

A kupowałem tu: http://moto.allegro.pl/item261648905_felgi_stalowe_15_golf_octav_5x100_prawie_now.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

felgi 6J x 15 ET35 ,ale sruby to chyba 5x115??/ pamietaj o nabicu powietrza o 0,2 at wiecej pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5x115??/

 

Wiesz, że nawet o takim rozmiarze nie słyszałem :) i nie mówię tutaj o VW

98,100,108,110,112 to tak ale 115?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń
nawet wiem juz jakie SAVA ESKIMO i teraz pytanie jaki rozmiar opony

Witaj! A nie myślałeś może o oponkach Fulda - 195/65 R15 kosztuje 206PLN, a Sava 193PLN. Myślę, że warto dorzucić troszkę. Jeżdzę na Fuldach drugi sezon i jestem zadowolony. Zaróno w Passacie jak i w Borze spisują się świetnie. Może nie jest to Continental, ale też i cena lepsza.

Opony 195/55/15

Nie wiem dlaczego Kuczlaw proponujesz 15-tki 195 na akurat 55? Po pierwsze w tym rozmiarze opona jest droższa (Sava 211PLN, Fulda 280PLN!!!), a po drugie "primo" :P wyższa oponka przyda się zimą w razie ślizgu w osiedlowy krawężnik, który tak bardzo widoczny jest pod zalegającym śniegiem :P

W moim Passku mam na zimę 14-tki i jest OK. (Lato też na 14" felgach i w razie potrzeby można podebrać felgę, jeśli się ma 2 komplety oczywiście - mi się ostało ino 6 - cóż -> nasze drogi). Tak czy inaczej, mam nadzieję, że bezpiecznie dojedziesz do lata - czego oczywiście nam wszystkim życzę. Pozdrawiam! :vw:

 

Ceny za http://www.opony.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego Kuczlaw proponujesz 15-tki 195 na akurat 55?

 

Proponuję takie jak zaleca producent....

 

Dla mnie to możecie sobie załozyć 155/80/14 i też będzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń
Proponuję takie jak zaleca producent....

Zdaje się, że u pana producenta za Odrą troszku inne drogi mają i chyba wyższy profil tak często się nie przydaje. Tutaj Polska Panie i i jak 65 tańsze niż 55, a i lepsze (zwróć uwagę na częste zmiany ciśnienia w oponie), to nie ma co się wahać. Jak dobrze, że Polacy swój rozum mają, prawda?

PS. Niemiec na pewno kupi te 195/55... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się, że u pana producenta za Odrą troszku inne drogi mają i chyba wyższy profil tak często się nie przydaje. Tutaj Polska Panie i i jak 65 tańsze niż 55, a i lepsze, to nie ma co się wahać.

 

Nie wiem czy wiesz ale jak masz ubezpieczenie AC i po wypadku bedziesz się domagał odszkodowania to możesz figę dostac? Sprawdzą Ci index i nośność opon już nie wspomne o rozmiarze, jak nie będą się zgadzały z ustaleniem producenta to Cię mają. Stwierdzą, że nie zastosowałeś się do zaleceń Panów zza Odry i z odszkodowania nici :D

 

Tutaj Polska Panie

 

Jakoś jeździłem na 215/40/17, 225/45/17, 205/50/15, 195/55/15 passatem B4 i jakoś nic mi się nie stało i mojemu samochodzikowi :) Bo jeździć "to trza umieć" Panie :)

 

Niemiec na pewno kupi te 195/55...

 

Bo tak mówi instrukcja a oni tego przestrzegają, tylko u nas druciarstwo i kowalstwo na drogach i nie tylko w temacie opon czy felg :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do rozmiarów proponowanych przez producenta to ja mam 205/50/15 lub 195/55/15, a na klapce wlewu paliwa mam jeszcze 215/50/15, ale na takich walcach to już raczej tylko na niemieckie autostrady :-)

 

A 14-tki.. Owszem, brat ma, tyle, że w B3 2,0 2E, ale jak wcześniej wspominał Kuczlaw AFN ma takie jak VR6.

 

http://passatb4.fm.interia.pl/kolaiogumienie.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń
Jakoś jeździłem na 215/40/17, 225/45/17, 205/50/15, 195/55/15 passatem B4 i jakoś nic mi się nie stało i mojemu samochodzikowi

To my chyba w dwóch różnych krajach żyjemy, a przez przejazdy kolejowe chyba go przenosiłeś. :P

Nie wiem czy wiesz ale jak masz ubezpieczenie AC

Tu masz rację Kuczlaw, jak będzie sprytny likwidator szkód, to może być problem. Ale ci są w Irlandii, a poza tym nie mam AC. Jeździć "to trza umieć", jak to powiadasz. Żartuję oczywiście, tutaj mogłaby być duża wtopa, ale to skrajnie czarna wizja.

u nas druciarstwo i kowalstwo

Ależ dzięki temu istnieje to forum. Każdy stara się samemu i jak najtaniej. Najłatwiej walnąć grata do ASO, wypić kawę, podłączyć się pod HotSpot'a i po chwili wyjechać nówką. Ale to właśnie Polska. Zauważ, że na wiele rozwiązań inżynierów z Wolfsburga nasi mechanicy "psioczą". Zobacz tylko na forum - zamarzające zamki, niesprawne ichnie Schiebedach'y itd. W życiu nie zawsze jak w instrukcji. Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności