Skocz do zawartości
dominb

Gdzie zamontować CB w B6

Rekomendowane odpowiedzi

StaruchPl

 

1. Głośnik od CB jest zamontowany od strony pasażera, nic nie przeszkadza w odsłuch, głos jest czysty i wyraźny

2. Antena jest składana, składam ją jak parkuję w garażu a jak jest potrzeba to rozkładam i nie ma problemu z otwieraniem bagażnika, takie rozwiązanie wybrałem tylko dla tego że mam niski garaż.

3. Co do długości kabla od mikrofonu to muszę się podpytać kolegi który mi to zakładał, ale nie ma u mnie przydźwięku, zakłóceń, może to zasługa radia a może to poprostu nic nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja schowałem w schowku pasażera, tam gdzie była książka serwisowa (w moim przypadku)

 

to jest dla mnie faworty pomysłu wg mie najładniej najfajniej i wcel nie przeszkadza otrorzony schowek podczs jazdy szybko zamykasz i nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest dla mnie faworty pomysłu wg mie najładniej najfajniej i wcel nie przeszkadza otrorzony schowek podczs jazdy szybko zamykasz i nic nie widać.

A może tak?

http://img513.imageshack.us/img513/5952/img0542kx.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/6517/img0541j.jpg

Nie będziesz musiał mieć otwartego schowka. :)

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim autku mam tak:

 

IMG_3898.JPG

 

IMG_3900.JPG

 

Mam jeszcze pomysł, aby gniazdo mikrofonowe załozyć z tyłu radia. Przeciągne mikrofon na prawą stronę kolumny kierownicy i tuż przy kolumnie jest miejsce na wieszak. W ten sposób wyeliminuje kabel, który przeszkadza przy codziennym uzytkowaniu samochodu.

Fotki dołącze po wykonaniu prac.

 

Przy okazji zrobiłem podświetlenie klawiatury wg pomysłu kolegi z innego forum. Pomysł nie jest mój. Wykonanie i zdjęcia poniżej są w moim wykonaniu.

IMAG0046.jpg

IMAG0047.jpg

IMAG0059.jpg

IMAG0072.jpg

 

Powyżej kilka zdjęć, które przedstawiają wnętrze radia i małą modyfikację ramki wyświetlacza. Czyli podłużny otwór nad klawiszami. Nie dokładałem dodatkowych ledów.

 

Poniższe zdjęcie przedstawia modyfikację gniazda mikrofonowego. W pierwszej wersji planowałem montaż na tylnej ściance radia dodatkowego gniazda mikrofonu.

Niestety po dokładniejszych pomiarach zrezygnowałem z tego pomysłu. Bardzo mało miejsca.

IMAG0065.jpg

IMAG0066.jpg

 

Zdecydowałem, ze przedłużę gniazdo mikrofonu kablem zakończonym gniazdem. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 

IMAG0091.jpg

IMAG0092.jpg

IMAG0093.jpg

IMAG0095.jpg

 

Pozostało jeszcze do zaślepienia gniazdo mikrofonu. Żeby głupio nie wyglądało.

 

IMAG0096.jpg

 

Efekt końcowy wyszedł jak poniżej

 

IMAG0098.jpg

 

IMAG0109.jpg

IMAG0107.jpg

 

Pozostało jeszcze do zrobienia zawieszenie mikrofonu po prawej stronie kolumny kierowniczej. Mam kilka pomysłów i wkrótce pokaże na co się zdecydowałem.

Edytowane przez jerbro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

la.bouche – schowek jest cały czas zamknięty ( no prawie cały czas, bo trzeba radyjko włączyć lub wyłączyć ) dlatego jest głośnik zewnętrzny, jedyny minus jaki zauważyłem w trakcie użytkowania to taki że nie widać jaki jest kanał ustawiony …, ale coś wymyślę i w tym temacie …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł w popielniczce jest również fajny ale ja pale ;). Mógłbym z przyzwyczjenia zkiepować na radyjku peta ;).

 

Wersja jejrbro jest też fajna widze kurna same fajne konfguracje i niezłe podpowiedzi coś będe myślał podobnie jak wy. ;)

Szkoda że nie ma gruszke które wyświetlają jaki kanał jest ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem parę fotek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i założyli najgorszy z możliwych uchwytów...
Niestety ARMAR to już nie ta sama firma co kiedyś. Poleciłem ich qmplowi, bo miał problem z alarmem. Naciągnęli na go na nową centralkę i spitolili resztę instalacji alarmu. A wystarczyło poprawić krańcówkę w klapie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów odnośnie anteny w sedanie B6.Mam czarną limuzynę, salonową i jeszcze dość świeżą i jakoś mi szkoda rysować lakieru magnesem lub uchwytem (o dziurawieniu auta nie wspomnę).Jednocześnie mając CB w busie wiem jakim dobrodziejstwem w polskich warunkach jest posiadanie radia.W związku z powyższym zacząłem szukać rozwiązania i trafiłem na antenę klejoną na szybę firmy MITCOM.Rozmawiałem z współwłaścicielem tej firmy, który zapewniał, że ta antena nie odbiega parametrami od tradycyjnych a dobrze przyklejona wytrzymuje prędkosci ponad 250 km/h.Tania nie jest bo 45 cm kosztuje ok. 230 zł ale podobno to prawdziwa antena (w przeciwieństwie do chińskich wynalazków typu Delta czy jakośtam).Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie na ten temat.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w wyszukiwarkę "mitcom" lub "mitcom anteny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pod ten wynalazek radia nie podłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym pod ten wynalazek radia nie podłączył.

Dlaczego?Nie znam się kompletnie na elektronice, więc czekam na opinie znawców tematu.Dla mnie priorytetem jest to aby lakier samochodu nie ucierpiał a całą resztę mam "w głębokim poważaniu"...Jeśli ten wynalazek działa na tyle, że na krajowej drodze dopytam o ew. patrole i nie odleci na autostradzie (w Niemczech!) przy 230 km/h to mi wystarczy.O ile w kwesji samochodów jestem baaaaaardzo wymagający, tak w kwesji CB zadowolę się minimum i wcale nie muszę mieć łączności z całym powiatem.Może znajdzie się ktoś, kto używał takiej anteny lub wypowie się jakiś instalator.

Edytowane przez hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się tutaj. Czytałem ,ze common raile sieją dziadostwem po CB. Jak to jest w passacie? Jestem przed kupnem radia i zastanawiam się nad wyborem. Musi się zmiescic w podlokietnik i nie szumiec:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się tutaj. Czytałem ,ze common raile sieją dziadostwem po CB. Jak to jest w passacie? Jestem przed kupnem radia i zastanawiam się nad wyborem. Musi się zmiescic w podlokietnik i nie szumiec

Miałem w podłokietniku w CC, najtańsze TTI, bat na magnesie - klapa bagażnika.

Nigdy żadnych szumów, zasięg jakieś 6km bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod fotelem kierowcy. Aby się nie przesuwało można zastosować rzepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności