Skocz do zawartości
Gość LouCyphre

czujnik temp. płynu chłodniczego, silnik AVF - lokalizacja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LouCyphre

Witam

 

Jako, że jestem tu nowy to od razu się przywitam. Hello :D

 

Nabyłem 2-m-ce temu passata 3bg z w/w silnikiem. Ogólmnie jestem z niego zadowolony. Przed zakupem byłęm z nim w ASO, podłączali go do VAGA i wszystko było ok , poza sporadycznym zwarciem do masy tegoż czujnika. Radzili żebym go wymienił i taki też mam zamiar, tyle, że nie mogę go nigdzie znaleźć. :-) Wybaczcie, używałem szukajki ale żaden z postów nie dał odpowiedzi gdzie konkretnie on się znajduje.

 

Sprawa druga: przy jakiej temp. zewn. uaktywnia się grzanie świec żarowych ? Bo przy temp. ok 6 st. sprawdzałem i przy rozruchu mim iż zapala się na chwilę spiralka, do świec nie dociera żadne napięcie.

 

Aha i jeszcze jedno, czy rozłączenie wtyczki od czujnika temp. nie powinno zasymulować "zimnego silnika" i uaktywnić grzanie świec ?

 

Za odpowiedzi (merytoryczne ;-)) z góry dziękuję

 

L.C.F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pomiaru temperatury płynu chłodzącego silnik (G2, G62)w silnikach 4-cylindrowych znajdują się z tyłu głowicy silnika więcej na ten temat tutaj: http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/blad-00515-g40-16500-g62-16486-g70-brak-mocy-vt2844.htm?highlight=g62 , i tu :Dhttp://www.forum.vw-passat.pl/topics16/czujnik-temperatury-vt24281.htm#219918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Aha i jeszcze jedno, czy rozłączenie wtyczki od czujnika temp. nie powinno zasymulować "zimnego silnika" i uaktywnić grzanie świec ?

 

Sterownik silnika przyjmuje wtedy temperaturę -5C

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Niedawno temu sam wymieniałem, znajduje się on dokładnie tam gdzie mówią koledzy. Przy wymianie musisz liczyć się z ubytkiem płynu chłodzącego dlatego, że czujnik skierowany jest

trochę w dół. pamiętaj też żeby dać nowy oring. W AVF występują dwa kolory- czarny i zielony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

pobs, Czytałem ten wątek :P , ale wyobraź sobie, że z tyłu głowicy pod wężem do IC, nie widzę żadnego czujnika wkręconego w głowicę ;>. Jest tylko ogromna wtyczka z takim zakręcanym złączem...

 

 

hha, THX, o taką odpowiedź mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

lexwon, Może jakaś fotka ze strzałką, tak jak dla debila ? Bo ni cholery nie widzę tego sensora ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

Eeem to pokażę mi jakiś właściciel AVF, na fotce gdzież Ci on ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Poszukaj w postach naszego kolegi MARKA bo o wielokrotnie wstawiał jakieś fotografie umiejscowienia tego czujnika. Poszukaj w FAQ nt Passatów i powinieneś do czegoś dojść :)

Ale generalnie jest on po lewej stronie silnia, patrząc na silnik od przodu pojazdu. Jest on na takim krućcu na końcu silnika przy ścianie grodziowej. PAtrzy lekko w dół i wchodzi doń wtyczka z instalacji elektrycznej. Kolor zielony lub czarny.

 

Numery czujnik to 059 919 501 A lub zamiennik 078 919 501 C

 

262877122

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też będę wymieniał jescze raz ten czujnik. Miesiąc temu wymieniłem ale była jeszcze kwestia termostatu. Termostat najprawdopodobniej zepsuł mi nowy czujnik. Termostat wymieniłem i zaczął łapać 70 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a jak termostat moze zepsuc czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności