Skocz do zawartości
martines

Gwizd po odpaleniu TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegos czasu zauważyłem że przy odplaniu zimnego silnika (po nocy) cos pogwizduje przez około 30 sekund. nie są to napewno paski! Wszystkie rolki wyminione przy wymianie rozrządu 5 tyś km temu. Dzieje się tak tylko po nocy. Dźwięk podobny do tego samego który wydaje z siebie turbina. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR, zawraca część spalin ponownie do dolotu w celu ich dopalenia - ograniczenie emisji spalin. Gwizd jest dobrze słyszalny przez wydech. Pracą EGR steruje komputer, otwierany jest zazwyczaj na postoju.

 

Wszystko powinno być w porządku, przy założeniu że to faktycznie EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przeczyscczeniu zaworu EGR ten swist stal sie wyrazniejszy po uruchomieniu zimnego silnika (zwlaszcza po nocy). Ciesze sie ze to normalny obiaw bo juz myslalem ze cos nie tak z moim EGR.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli zawór EGR jest dobry to na zimnym silniku z auta wydobywa się swego rodzaju świst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jeśli zawór EGR jest dobry to na zimnym silniku z auta wydobywa się swego rodzaju świst?

 

ja wymienialem ostatnio zawor EGR bo ciekł i przed wymiana jak i po wymianie na nowy nie było zadnego świstu :ok: taka oto moja podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie po odpaleniu auta Passat TDI afn slychac gwizd w ostatnim tlumiki jak by turbina chodzila na koncowym wydechu gwizd jest slyszalny na wolnyc obrotach po dodaniu gazu idzie rownomiernie z pedalem czy tj jakas nie szczelnosc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo i to chyba ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejzyj kolego dokładnie tlumik na pewno masz\ tam dziurke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam po wycięciu kata nasiliło się bardzo ;) Trzeba z tym żyć, albo zamiast puszki po kacie wstawic rurke ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że wczoraj akurat wyciełem tłumik z B4 i niema ani katalizatora ani środkoweg i końcowego tłumika. Tylko rura do połowy auta dziś będe wstawiał i musze przerobić bo rura nakładająca od środkowego tłumika nie jest za cienka. ale nie to:

 

Ja obstawiam na 100% ze to turbine słyszysz ja miałem delikatniutki gwizd z tłumikami a jak wyciełem to jest dużo bardziej słyszalny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

 

W moim AFN też jest taki objaw, tylko ten gwizd określiłbym raczej jako świergolenie, a nie świst. Na rozgrzanym silniku to występuje, tylko przy odpaleniu po nocnym postoju, niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładac watku

mam kłopot z ajm 115 km

po rozgrzaniu gwizdze na luzie jakby ktos dmuchał w brzeg butelki jesli dodam nawet minimalnie gazu gwizd mija nie potrafie ustalic zrudła dzwieku miałeem luz na wiscozie myslałem ze to to ale po wymianie to samo od jakiegos czasu silnik wolniej sie zbiera buczy i szarpie przy gwałtownym rozpedzaniu,pali na dotyk,spalanie ok czasem po odpaleniu biało siwy dymek przez sekunde sprawdzałem szczelnosc ok ,rura poci sie pomiedzy turbo przedni pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Kurde też mam problem z AFN wymieniłem cały rozrzad wraz z napinaczem i wszystkie paski iii na zimnym silnku słychać jakieś cykanie , nie moge zlokalizować skąd, wydaje mi się że z okolic alternatora. Jest to passat b 5 1.9 tdi z 1998r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Podczas pracy silnika złpacie za koniec rury wydechowej i mocno przytrzymajcie.

Jezeli nie ustapi bedziemy dalej myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przepraszam ze sie w trace ale mam taki problem z moim passatem a jetem nowy i nie wiem co to moze byc posiadam passata 1,9 2006 rok

wymienilem cale turbo na nowe i po odpaleniu cos gwizdze odglos jak slychac pasek na alternatorze przy dodawaniu gazu jak sciagnelem wezyk z gruszki przy turbinie ten gwizd glosny zniknal teraz nie wiem

czego to moze byc wina brak bledow na komputerze sam nie wiem gdzie szukac czy ktos juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienilem cale turbo na nowe
niech kolega wyjaśni wpis... nowe czyli garetta za min 2600 zł... tak ?
sciagnelem wezyk z gruszki przy turbinie ten gwizd glosny zniknal
to już wie kolega skąd gwizd... od turbiny
nie wiem

czego to moze byc wina

wina jest 1. wina turbiny, 2 wina montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba jak aoto gwizda moj 131 KM i siostry 110 KM .oba gwizdają ale AFN głośniej a oba ciągną jak szatany AFN ma Chipa i ma większą moc jak 131 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam AHU po chipie,mam wyciety srodkowy tlumik i wymieniony ostatni:D,ten swist to turbo i zawor egr podczas puszczania spalin zpowrotem do kolektora.niema sie czym przejmowac albo wywalic EGR:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności