Skocz do zawartości
dlugiiii

Problem z utrzymaniem toru jazdy :( auto pływa

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wszystkie wachacze z przodu,2 łaczniki stabilizacyjne i gałki z końcówkami drążków kierowniczych i problem polega na tym że dalej auto pływa :mur: mianowicie jak jade na wprost na prostej nawierzchni jest wszystko w porządku prócz tego że delikatnie ściąga w prawo(feler tego modelu ?!) ale najgorzej kiedy wjade na nie równą droge albo koleine :dobani: Auto poprostu samo skręca i musze nadrabiać to skręcając kierownicą w przeciwnym kierunku.Zdarza się że wpadne w koleine,skręce kierownicą ileś tam np w lewo a jade prosto w koleinie.Myslalem że tak jest w tym modelu ale gościu z warsztatu potwierdził że coś nie tak jest,bo jeździł innymi autami z tej serii.

Opony mam 16" 205 .Amortyzatory podobno są sprawne powyzej połowy.Geometria komputerowo zrobiona.To się dzieje przy wszystkich prędkościach powiedzmy od 30km\h .Już nie mam pomysłu co moze być przyczyną :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tył tak jeździł ale to była wina amorków i na to bym obstawiał

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli geometria była to pozostaje obstawiać na amortyzatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym tuleje tylnej belki.... jak wybite to nie trzyma zbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Geometria komputerowo zrobiona.

 

Niestety ale to jest największa pomyłka w motoryzacji, To jest moja opinia. Jeśli czemuś ufać to tylko optyce a nie komputerkom.

 

W Katowicach to na geometrię i zbieżność trzeba tylko jeździć na ulicę Spółdzielczości na Ochojec :ok:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Geometria komputerowo zrobiona.

 

Niestety ale to jest największa pomyłka w motoryzacji, To jest moja opinia. Jeśli czemuś ufać to tylko optyce a nie komputerkom.

 

W Katowicach to na geometrię i zbieżność trzeba tylko jeździć na ulicę Spółdzielczości na Ochojec :ok:

 

HHA

 

Potwierdzam! Komputerowo mi ustawiali a kierownica podczas jazdy na wprost była przehylona i mówili, że tak ma być. A pojechałem na optykę a tam... Założyli mi najpierw takie nasadki na 4 koła potem pomierzyli mierką odległości od osi przedniej do tylnej, następnie pomierzyli jak koła siedzą we wnękach i czy nie trzeba czegoś zrobić w kierunku wzdłużnym. Po upewnieniu się, że wszystkie wymiary sa OK dopiero przystąpili do robienia zbieżności. Laserkiem cośtam podsiwetlili wypoziomowali koła i wio! A zbieżność mam tak super ustawioną, że jak nie ma bocznego wiatru a ulica jest płaska i prosta, to zapominam co to jest kręcenie kierownicą. Czy przyspieszam czy hamuję kierownicę mogę puścić i nie ma żadnych pływań ani nic z tych rzeczy. No i okazuje się, że kierownica może jednak być prosto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dlatego zawsze powtarzam komu tylko mogę, że optyka a nie 0 i 1 :evil:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ale dopiero teraz wróciłem :P Zbierzność robiłem komputerową na stacji diagnostycznej,więc myslalem,że dobrze zrobią:) Co do tylniego zawieszenia to wstępnie bym nie podejżewał nic z tyłu,ponieważ nie czuje aby mi tył umykał na któryś bok.Nie patrzyłem jeszcze dokładnie na tył,więc sprawdze :ok: Jedynym moim odczuciem jest jakby na maglownicy był taki luz że auto samo troche skręca jak droga jest krzywa.Na postoju delikatnie puka mi w lewej części maglownicy,ale jak wymieniałem zawieszenie nie czułem aby były luzy w kierunku poruszania się maglownicy tylko delikatnie na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

U mnie było podobnie auto delikatnie pływało jak wpadałem lub wypadałem z kolein. Okazało się , że pozrywane są gumy w tulejach tylnej belki, po wymianie ustało. Przyczyną pływania może też być zła krzywa zbiezności przedniego zawieszenia. Ustawia się ją na specjalnej belce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą zawieszenia ( a okazało się że było sporo rozwalone :evil: ) auto też pływało.Po wymianie i zrobieniu zbierzności troszke się poprawiło,zawieszenie stało się troszke stabilniejsze,bo w końcu nowe wachacze wsadziłem i samochod delikatnie poprawił się w prowadzeniu:) .Dalej delikatnie gdy puszcze kierownice po kilku sekundach auto zaczyna skręcać na prawo :( Te tuleje o których mówicie w którym miejscu się znajdują i jaki koszt tych gum jest ?

 

aaahha...zapomniałem dodać :krzeslem: jedną gume mam pękniętą pod sprężyną,więc czy przez nią może być ta przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

Ja bym stawiał na przednie amory wymienić jak zawieszenie zrobione to geometria oczywiście laserowa podzielam w/w opinie kierownicy używam do skręcania po prostej auto prowadzi si samo nie trzeba nic ruszać kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Amortyzatory w tych autach to padają po przegieeeeegach.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej objawem padającego amora bedzie stukanie lub złe trzymanie przy skręcaniu,a własnie mi bardzo dobrze się trzyma przy skręcaniu tylko że jakby zmienia się własnie geometria na róznej drodze :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

Zgadzam sie z przedmówcami, na 99% zbierzność. Ustaw optycznie, lasery nie są tak dokładne mimo zaawansowania. Oczywiście wykluczam wyważenie kół, opony bez guzów itd., to pewnie sprawdzili na diagnostyce... pzdr. :vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładniej obejżałem tył i według mnie mam z obu stron do wymiany tuleje gumowe które trzymają belke tylnią (są pęknięte przy końcu dookoła i wsadzając śróbe potrafiłem ruszać tą gumą w obudowie) W sklepie podali mi cene 360zł \sztuke :( Dodatkowo mam gume pod sprężyną do wymiany ...ehhh....pasacik takie fajne autko ,a ile kosztuje :vw::/ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

dlugiiii, a interesuje Cię coś takiego samego tylko w orginale produkowane przez Lemfoerder-a tylko w cenie 220zł za sztukę? Masz w tym momencie po 120zł na sztuce nie wydanych pieniędzy i blisko 250zł na kpl. Przyjeżdżasz z kasą i masz od ręki.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam kasy i jest to dla mnie szok :przestraszony: że za takie coś tyle trzeba zapłacić :mur: Jezeli będę miał kupowac to pewnie wezme twoją oferte pod uwage:)

 

P.S Znalazłem u znajomego z LEMFORDERA te gumy za 180zł \sztuke :) Ake dzięki za oferte :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,że pisze ponownie ja,ale chciałem pochwalić się,że raczej główną przyczyną rzucania mnie na nierównej drodze były tylnie gumy,które trzymają belke :) Po wymianie samochód jest stabilniejszy i nie zmienia geometri w czasie jazdy jak to wcześniej było.

 

Jedynie pytanie : Czy po wymianie tych gum (sinemblocków) musze od nowa geometrie robić pojazdu? Z tego co widziałem otwory na śróby są wiele większe niż średnica śróby,lecz normalnie dało się w jednej pozycji podokręcać,ponieważ i tak belka ustala miejsce tych gum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy dam rade własnym sumptem i z dostępnością narzędzi z przeciętnego przydomowego warsztatu wymienić tuleje belki tylnej??

są tam w sumie po cztery śruby na stronę :)

ale czy nie trzeba użyć prasy do wybicia

no i czy podnieść autko??

dziękipozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy dam rade własnym sumptem i z dostępnością narzędzi z przeciętnego przydomowego warsztatu wymienić tuleje belki tylnej??

są tam w sumie po cztery śruby na stronę :)

ale czy nie trzeba użyć prasy do wybicia

no i czy podnieść autko??

dziękipozdro :vw:

 

Tuleje (na rys. 6 ) tylnej belki są kompletne , samochód trzeba podnieść.:)

Jak masz zdolności manualne ,to nie ma przeciwwskazań do samodzielnej wymiany.;) Powodzenia.

 

tylnabelkaou8.th.png

Poniżej nr kat. wybór w/g nr nadwozia

belka1rw2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności