Skocz do zawartości
Gość Paweł Mikulski

Głośniki w drzwi B3 jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Mikulski

Witam.

Mam w moim aucie standardowe głośniki w drzwiach i na podszybiu, oraz standardowe radio Gamma. Nie gra to jednak najlepiej. Nie jestem wymagający ale troszkę basów by się przydało dla lepszego komfortu psychicznego przy słuchaniu np. Rammstein.

Może ktoś przerabiał temat i może polecić jakieś niedrogie głośniki niskotonowe w drzwi. W ogóle to jaki tam jest rozmiar tych głośników? Średnica, głębokość itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uscislajac - mowa o glosnikach sredniotonowych, nie niskotonowych. Jesli jednak nie chcesz montowac zestawu odseparowanego (oddzielnie srednie i wysokie tony) to i o srednich tonach trudno mowic.

B3 nie znam, to musza sie juz uzytkownicy wypowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mecarti

Co byś nie założył to basu fabrycznie nie podciągniesz. U mnie pomogło wytłumienie wnęki głośnika dzrzwiowego cienką warstwą wełny mineralnej.Kolejną rzeczą jest pozbycie się plastrów (maskownic fabrycznych) to również trochę pomogło. Jakiś tam bas jest teraz . Wcześniej kombinowałem z samymi głośnikami - bez efektu.....Głośniki 16,5 cm bez problemu się montuje. Pobaw się życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert

A ja mam zamontowane glosniczki sony exployda w miejsca fabryczne i w tylny dzrzwi do tego wyciolem otworki.wytlumiine trzwi,na przod 2 x 60w na deske i 2 x 100w w dzrwi i nan tyl tez 2 x 100w w dzrzwi i powiem ci ze gra bardzo fajnie. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozleciał mi się głośnik w prawych drzwiach (fabryczny nokia 16 cm) i muszę coś z nim zrobić. Najchętniej bym wymienił na taki sam, bo grał całkiem fajnie, ale ciężko dostać takie do passka. Znalazłem coś takiego BLAUPUNKT GTx 663 mk II i moje pytanie brzmi czy da się wetknąć głośnik 165 mm w otwór 160 mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "wetknięte", co prawda nie blaupunkty ale pasują.

Nie jest to pasowanie idealne szczerze mówiąć ale siedzą na miejscu i ładnie grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi phonocary nie za bardzo chciały wejsc, ale jak by się postarał to pewnie dało by się je upchnąc. A wogole to poczytaj troche na temat głosników, jest kilka postów jakie głosniki wybrac itd, bo te co chcesz kupic nie są najlepsze (nie dosc ze 3drozne to jeszcze blaupunkty ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jeśli podobały mi się oryginalne nokie to pewnie nie mam za dużych wymagań :D chyba że VW zainstalował porządny sprzęt fabrycznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to lepiej kup oryginalny vw- są na allegro po 20 zł, bo te blaupunkty to lipa, szkoda pieniedzy, jak juz cos to zainteresuj sie phonocarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Wywal oryginalne średniaki z pod szyby i wklep syki, w drzwiach mocne średnio tonówy, na tył syki i średnie Żadne tam wielo drożne, do tego zwrotnice nawet i pasywne i już masz o wiele lepszy efekt, ale bas to tylko z tuby naprawdę ładny uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zwykłe średniotonowe jednodrożne ale takich to ze świecą szukać

znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item398765272_phonocar_vw_golf_passat_leon_fabia_itd_glosniki.html

myślicie że się nada? tylko oczywiście głośnik jest 5mm większy od mocowania w drzwiach, jak to się ma trzymać na 1 wkręcie i taśmie to chyba bez sensu

aha no i w oryginalnej instalacji przy wysokotonowych głośnikach są kondensatory filtrujące, tutaj takich nie widzę albo są zabudowane, będzie trzeba coś przerabiać? wzmacniacza nie mam, mam radyjko blaupunkt san remo i w tylnej półce 2 niskotonowe głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niskie, ale nie aż tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu szukasz? to ma byc tylko do drzwi czy jestes sklonny kupic komplet odseparowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100-150 zł max

słowo odseparowany wiele mi nie mówi, obecnie mam na podszybiu 2x wysokotonowy, w drzwiach 2x średniak i z tyłu 2x niski. Najlepiej byłoby zmienić tylko te średniaki 16 cm

ten zestaw który podałem wcześniej jest z wysokotowymi, koleś może mi sprzedać same średnie za 110 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100-150 zł max

słowo odseparowany wiele mi nie mówi, obecnie mam na podszybiu 2x wysokotonowy, w drzwiach 2x średniak i z tyłu 2x niski. Najlepiej byłoby zmienić tylko te średniaki 16 cm

ten zestaw który podałem wcześniej jest z wysokotowymi, koleś może mi sprzedać same średnie za 110 zł

 

za zestaw 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, za całość czyli 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Boshmann by odpowiadal jezeli ktos ma wymagania niskie - kolega ma w Hondzince u siebie, tragedii nie ma, dlatego go proponowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiosklep.pl/peiying-pya66c-p-63.html

no to może coś takiego

Maja leprze parametry i w dodatku za niewielkie pieniądze masz zestaw ze zwrotnicami i syczkami. Na pewno by lepiej grały niż zwykłe średniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności