Skocz do zawartości
Gość karola__r

hałas podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karola__r

Witam serdecznie. Jestem nawą forumowiczką i z wielkim zaciekawieniem czytam wasze opinie o wadach, zaletach czy też problemach dotyczących waszych passatów. Chciałam również podzielić się z wami swoim problemem a także poradzić się w w/w wymienionej kwestii. Otóż co boli moje srebrne szaleństwo. Podcza jazdy do 100km/h chodzi cichutko ale gdy przekroczy tą granię zaczyna ryczeć może nie tak przesadnie ale po prostu bardziej hałasuje natomiast gdy przekrocze prędkośc 120km/h hałas cichnie . Nie wiem czy tak po prostu ma być czy coś jest nie tak. Hałas przypomina ryczenie tłumnika ale po sprawdzeniu okazało się że jest w porządku. Strasznie mnie to denerwuje może ktoś z was ma podobny problem? nie wiem jak powinno zachowywac się auto przy takiej pędkości dlatego proszę was o opinie. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może być pierwsza oznaka że pada tylne łożysko. Miałem podobny problem, tylko ze u mnie pojawiało się to przy 80km/h. Po wymianie nastała cisza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karola__r

podejrzewam że nie będzie to łożysko ponieważ podczas jazdy przy osiągnięciu pewnej predkości włączyłam na luz i było cichutko nic nie buczało.

 

chciałam jeszcze dodać że przy predkości 110km/h gałka od biegów lekko drży a przy odpalaniu szczeólnie jak jest zimno auto lekko zaryczy tak jakby tłumnik był dziurawy

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karola__r, wnętrza tłumika nijak nie sprawdzisz ;)

 

Przy obecnej technologii produkcji tłumików kilkakrotnie już doświadczyłem, że obudowa cała, błyszcząca nawet (blachy aluminiowane) a wnętrze wyplute bądź w rozsypce. Wewnętrzne elementy padają najszybciej, i potem rezonują. Ma to nawet prawie zawsze związek z ich temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego tez posiadam taki problem że od 90-110 km\h u mnie buczy a później hałas wycisza się :( u mnie zaś podłoga delikatnie drży w tych prędkościach lub przeliczając ok 2,2-2,6 tys obrotów.Nawet to się dzieje kiedy jade z górki na biegu bez gazu a gdy wcisne sprzęgło to jest cisza ...dziwne :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdy wcisne sprzęgło to jest cisza ...dziwne

 

Mam to samo: nawet podejrzewam niechlubne koło dwumasowe... Co gorsze są okresy gdy ten hałas nie jest dokuczliwy, ale ostatnio mam ten głośniejszy okres i samochód ryczy jak szalony.

Myślałem jeszcze o wysypanym katalizatorze, który być może blokuje coś w wydechu, ale przecież sonda lambda by to wykryła i coś powinno się zapalić (kontrolka spalin?)

Czasem ten hałas doprowadza mnie do obłędu, u mnie jest to w przedziale 100-125 km/h, jazda około 130-140 jest dużo ciszej.

Widzę że ten problem dotyczy 1.8 20v, więc może to jakaś znana wada konstrukcyjna (dwumas? dawkowanie paliwa? jakieś czujniki?)

Marek badał mój samochód i nic ciekawego nie wykrył jeżeli chodzi o elektronikę, ale może jakaś kombinacja danych z czujników wprowadza jakieś zakłócenia? Wydaje mi się że pierwszy raz usłyszałem silnik na bardzo dużych mrozach, ale teraz to już nie jestem pewien.

Zaznaczam że tłumiki, poduszki itp mam w stanie OK, ale co do kata to nikt chyba nie powie jak jest...

Chętnie pozbył bym się tego hałasu, silnika normalnie nie słychać, więc jak nastaje okres "hałasu" to człowiek się wq...ia niesamowicie.

Aha - u mnie też drży cały samochód w zakresie 2500-3000 rpm z podaną prędkością.

Ratunku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przykre to jest tym bardziej przy tej klasie samochodu :( Katalizator ja raczej wykluczam bo gdy puścisz gaz a jedziesz na biegu (brak spalin bo odcina paliwo) to tak samo chałasuje . Mam nadzieje ze to nie jest te koło :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności