Skocz do zawartości
Gość adso

Zakładanie wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adso

Witam wszystkich, montuję wspomaganie z benzyny do 1.9D i nie mam gdzie podpatrzeć jak leci pasek klinowy do pompy i jakie jest koło pasowe na wale korbowym. To koło na stole jest z dystansem, a u mnie w aucie bez.

dsc00347zj3.th.jpg

 

dscn4498eb3.th.jpg

 

dscn4497qq7.th.jpg

 

Czy do koła na pompie wody dokręca się następne żeby pasek szedł po trójkącie, bo mam jakieś dodatkowe i nawet pasuje na piastę i otwory. Mocowanie pompy pasuje z dodatkową tulejką tylko nie wiem co z tym paskiem. Jak by ktoś mógł spojrzeć lub zrobić jakąś fotkę to byłbym bardzo wdzięczny. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pompa jest napędzana bezpośrednio paskiem klinowym z koła założonego na wale. Pierwszy pasek jest do rozrządu drugi do pompy wody i alternatora a trzeci do pompy wspomagania. Pasek klinowy jest krótki i nie idzie po żadnym trójkącie, naciągany jest położeniem pompy. Fotek nie zrobię bo trzeba zdjąć osłonę silnika a nie jestem w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

W benzynie jest tak, że wewnętrzna część koła na wale korbowym odpowiada za napęd alternatora (jeden pasek tylko do tego celu), zewnętrzna część koła odpowiada za napęd pompy wody i pompy wspomagania - jest rozpięty na 3 kołach pasowych.

U Ciebie widzę, że pompa wody ma inne koło (inaczej odsadzone), które leży w płaszczyźnie wewnętrznego koła wału korbowego, więc musisz skombinować po prostu krótszy pasek i założyć tylko między kołem pasowym a pompą wspomagania - pasek od benzyny jest dłuższy, bo jak pisałem wyżej napędza również pompę wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Dzięki za info tylko że jak założę krótki pasek to ociera o koło pompy wody, co widać na załączonych obrazkach:

dscn4493jd3.th.jpg

 

dscn4495qj1.th.jpg

 

Dlatego pytam o te koło z większym odsadzeniem, te na stole, które nie jest moje-dodatkowe 100 pln kosztów. Zaś w żółtej książce z czterema passatami na okładce widziałem fotkę z paskiem na trzech kołach. Pytam tak wstępnie bo nie mogę tego teraz wypróbować, mam za daleko do garażu z kanałem, jeszcze mnie jakaś zaraza złapała. Jeżeli chodzi o fotki to oczywiście nie śmiem liczyć na to że ktoś będzie sciągał specjalnie osłonę pod silnikiem, może z góry będzie coś widać. Wczoraj następny zonk: lekko zaparowane szyby i słodki zapach w aucie-nagrzewnica się kończy, ale czemu pod koniec października, a nie np. w lipcu. Kupiłem narazie magiczny proszek do chłodnicy, jak nie pomoże to czeka mnie wyciąganie deski jak dobrze kojarzę. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Rzeczywiście, zahacza...

Na pewno koło z większym odsadzeniem załatwiłoby sprawę, tylko czy wtedy pasek nie będzie przekoszony? A może teraz jest przekoszony? - porównaj płaszczyznę, jaką tworzy ten pasek z paskiem sąsiednim, powinny się układać równolegle.

Jeśli teraz są równoległe, to po założeniu koła z odsadzeniem będzie przekoszony, jeśli teraz jest przekoszony, to założenie kółka z odsadzeniem załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności