Skocz do zawartości
Gość nickfrey

migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nickfrey

Witam wszystkich

mam problem z moim paskiem 2003 1.9 tdi 101KM jakiś czas temu zapaliły mi sie 3 kontrolki od ABS-U ESP i właśnie od świec żarowych. po sprawdzeniu na komputerze okazało się że jest walnięty wyłącznik świateł stopu no i właśnie rozkręcilem samochód wymieniłem ten wyłącznik co był zepsuty i światła stopu dziełają ok natomiast kontrolka świec żarowych gdy zapalam zapłon cały czas mruga i daje też sygnał dżwiękowy na szczęście jeden no ale po odpaleniu silnika czaly czas mruga i mruga co z tym zrobić czy da się to jakoś usunąć własnoręcznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Podepnij na nowo kompa i sprawdź. Skoro coś miga to przechodzi przez to napięcie i steronik powinen wyłapać błąd jeśli takowy jeszcze istneje. A wykasowałeś usterkę ze sterownika?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo ASR(ESP)+ ABS się zapala dodatkowo po kilku uruchomieniach silnika zapala się świeca żarowa i na wyświetlaczu Engine workshop,później znika i się nie zapala przez tydzień ,miesiąc lub dłużej,czy to coś ma wspólnego z czujnikiem abs-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nickfrey

jak włączyłem silnik to po paru sekundach wyłączyła się ta kontrolka od świec bo wcześniej tylko przekręcałem kluczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest natomiast inny problem. Podczas stania np w korku co jakiś czas, czasami raz na tydzień czasem nie pali się przez miesiąc, zapala się właśnie kontrolka od świeć popali się jakiś czas i sama gaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje sprawdzic swiatla stop, gdy sa przepalone tez miga kontrolka od swiec zarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro_G
proponuje sprawdzic swiatla stop, gdy sa przepalone tez miga kontrolka od swiec zarowych

 

Witam.

A czy mógłbyś podpowiedziecieć co dokładnie sprawdzić przy tych światłach stopu. Oczywiściew odniesieniu do zapalającej się kontrolki świec, tak jak wcześniej pisali koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że jak masz przepaloną jedną z kilku żarówek świateł STOP to może migać również świeca żarowa,ja mam od czasu do czasu to samo,z tym że winny jest czujnik STOPU,który jest pod pedałem hamulca,myślę że to samo jest u ciebie,bo w większości grupy VW to samo pada,kupiłem go za 37zł i zmieniam w sobotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Axelnl

Tak mialem dokladnie ten sam problem czujnik pod pedalem hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro_G

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę jak to wygląda u mnie.

Niestety później bo muszę ochłonąć, dzisiaj rano wsiadłem do autka a tu ani be, ani me, ani kukuryku. Nie chciał kręcić tak jakby akumulator padł a wczoraj wieczorem normalnie palił od dotyku. Nie miał prawa się rozładować przez noc. A po wciśnięciu pedału hamulca choinka na tablicy. Załamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka mignęła kjlka razy po długim postoju w korkach. Ze względu na to że mam automat hamulec praktycznie cały czas wciśnięty. Problem złapał mnie tuż za Warszawą a do Malborka daleko. Nie wystapił przy tym żaden sygnał dżwiękowy więc po sprawdzeniu poziomu wszystkich płynów włącznie z olejem. doiechałem spokojnie na miejsce. Najgorsza definicja tego symptomu znajduje się w instrukcji: awaria komputera sterującego silnikiem. Po powrocie przeczytałem Wasze posty i się uspokoiłem. Po sprawdzeniu na kompie wyszło oczywiście: niewłaściwe działanie czujnika stopu-sporadycznie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

odgrzewamy temat, ale nie będe póki co zakładał nowego tematu

 

Podczas jazdy miga kontrolka świec żarowych i auto spada z obrotów na 2s ,a po jakimś czasie zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie, przy czy zapalają się kontrolki Abs i Esp.... czy też iść śladem że to ten czujnik hamulca?

zaznacze że wszystki żarówki i światał stop są.

 

VAG:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

 

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 019 AJ

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1305

Coding: 00002

Shop #: WSC 36501

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 389 D

Component: ABS/ESP front D36

Coding: 04255

Shop #: WSC 00000

1 Fault Found:

18258 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ECU

P1850 - 35-00 - -

 

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 920 842 A

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V25

Coding: 21145

Shop #: WSC 65536

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0Y2552190

1 Fault Found:

01314 - Engine Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

 

Address 19 -------------------------------------------------------

Controller: 6N0 909 901

Component: Gateway K<->CAN 0001

Coding: 00006

Shop #: WSC 36501

1 Fault Found:

01314 - Engine Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

 

Address 37 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 887 D

Component: Navigation BNO 0201

1 Fault Found:

00481 - Control Module for Traffic Radio (J559)

49-00 - No Communications

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 S

Component: 3B Zentral-SG Komf. 0001

Coding: 00257

Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 035 186 D

Component: Radio BNO 0201

Coding: 08405

Shop #: WSC 00020

2 Faults Found:

00856 - Radio Antenna

36-00 - Open Circuit

00853 - Loudspeaker(s): Rear

36-10 - Open Circuit - Intermittent

 

End -------------------------------------------------------

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym że winny jest czujnik STOPU,który jest pod pedałem hamulca,myślę że to samo jest u ciebie,bo w większości grupy VW to samo pada,kupiłem go za 37zł i zmieniam w sobotę

witam. U rodzicow w seacie Alhambra 2001 1.9TDi nie bylo stopu i mrugala kontrolka swiec zarowych. wymienilem wiec czujnik stopu i stop juz jest, ale kontrolka nadal mruga. Pawel czy po wymianie czujnika kontrolka sama przestala mrugac czy kasowales bledy komputerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie spotkal podobny problem świeci mi sie kontrolka od świec żarowych. Myslałem ze moze nie grzeją wiec wymieniłem je na nowe ( firmy beru ) ale po przejechaniu kilku kilometrów znow zaczeła sie palić. Samochod pali bez problem zaś kontrolka po przejechaniu kliku kilometrów znow zaczyna świecić. Może ktos ma jakis pomyśl jak temu zaradzic, dzis jeszcze zobacze czy światło stopu sie palą jak w postach wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 99 % czujnik stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko do postu ktory wyzej napisalem ze blad sam sie przez noc skasowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te niemieckie konstrukcje.... Jak jest problem z wtryskami to zapala się ESP jak z elektryką kontrolka świec żarowych. Jak dla mnie totalny bezsens, tak jakby nie można było tego uporządkować. Padają świece pali się kontrolka świec, problem z wtryskami EPC lub ikonka silniczka. W innych autach tak to przynajmniej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak bezsensowne a i w innych markach problemy są podobne. Weź pod uwagę fakt, że dobrze wypasiony pasek ma więcej elektroniki niż samolot starszej konstrukcji. ABS jest ściśle związany z ESP a ten ma wiele wspólnego z momentem obrotowym silnika. Pomijam już, że potrzebuje też sygnał z czujnika skrętu kierownicy. Jeśli jeden system działa nieprawidłowo to ma to wpływ na drugi i tak dalej. Co do wadliwych włączników stpu to choroba paska i jak wymieniam to już wkładam tam przekaźniki. Trzeba pamiętać, aby go dobrze wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksanderg

Witam, u mnie dzisiaj rano również zaczęła migać kontrolka świec żarowych po przy włączeniu zapłonu i pojawił się komunikat "Motorstorg werkstatt" i dalej miga podczas jazdy, specjalnie zaraz wymieniłem żarówkę w stopie bo już dość długo mi nie paliła, ale bez efektu... czy to może być ten czujnik stopu??? czy teraz coś zamarzło na mrozie?? bardzo prosze o pomoc i radę(Passat B5 Variant 2,0 tdi rok 2004 po liftingu)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

O u mnie jest dokładnie tak samo. Nie jak wceśniej opisywali zapala się po jakimś czasie i świeci, tylko zapala się praktycznie od razu (ok. 10 sek. po odpaleniu) z piknięciem i napisem motorstorg werkstatt i mruga sobie cały czas.

Tak mi mruga od dwóch dni a dzisiaj podczas jazdy zapiliły się jeszcze ESP i ABS.

Czy to może być czujnik stop?

 

Czy cięzko to samemu wymienić? Jest gdzieś na forum jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności