Skocz do zawartości
Gość Kisila

Poduszka kierowcy w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kisila

Witam was,

 

Jestem bliski zakupu tego auta - naprawde o wlos ... ale jedna rzecz mnie zastanawia - zaślepki poduszki kierowcy ...

Widzialem watek o odstajacych zaslepkach od poduszki pasazera - wiem ze nawet nowe paski tak mialy - no coz nikt nie jest doskonaly.

Ale jedna rzecz mnie mocno zastanawia - jak przegladam zdjecia ofert Paskow i widze wnetrze to b. czesto zaslepka nad poduszka kierowcy ma wyraźnie inny odcień / barwę od kierownicy i reszty deski.

Teraz pytanie - czy to potwierdza moje przypuszczenie ze poducha jest wystrzelona - czy znow paski tak maja ze zaslepka jest troche inna barwowo.

Właściciele od nowosci - do tablicy ;)

 

Pozdrawiam

Kisila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wystrzelona ja miałem podobnie tylko że mi odstje jest źle przymocowana ta zaślepka .Pojechal;em do speca sprawdził mi cały samochud w 1,5godz i nie był stuknięty .ale raczej kolory powinny byc te same :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik

Teraz pytanie - czy to potwierdza moje przypuszczenie ze poducha jest wystrzelona

 

To nie do końca tak...

Gdy patrzysz "gołym okiem", to zaślepka ma identyczny kolor (odcień), jak kierownica. Ale wystarczy pstryknąć fotkę i potem na nią spojrzeć i wychodzi, że zaślepka ma inny odcień. Możesz nawet wziąć tę fotkę do ręki i rzucać okiem raz na kierownicę IRL a raz na fotkę i wyjdzie Ci, że zaślepka jest 'inna'...

Tak np. jest w moim pasku, który na 100% żadnych przejść nie miał (dam sobie rękę uciąć! :) ). Vide załączone foto...

Sumując: gdy widzisz na fotce zaślepkę w innym odcieniu to nie odrzucaj tej oferty z miejsca, automatycznie... Nie znaczy to bowiem, że poducha była wystrzelona.

Niemniej jednak nie przyjmowałbym tej mojej wskazówki za dobrą monetę w każdych okolicznościach - wzmożona czujność przy oględzinach IRL szczególnie rekomendowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Witaj

 

Wielkie dzieki za tego posta - o to dokladnie mi chodzilo - teraz juz wiem ze nie moge od razu decydowac po zdjeciu ze nie :)

 

Pozdrawiam

Kisila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Nie ukrywam ze z ciekawoscia przeczytalem ale ...

1) Nie wyobrazam sobie ze przy cudzym samochodzie grzebie z srubokretem - sam bym na to nie pozowilil komus ( choc mam poduszki ;) i nawet nie probowalbym przy zakupie tego zrobic. wynika to z ryzyka ( malego ale jednak ) uszkodzenia czegokolwiek ... i wtedy problem murowany.

Dlatego poza serwisem jesli ktos ma jakis inny trick - bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez szepne slowko. Moj passat jest z wiadomego zrodla i wiem, ze nic mu sie nie stalo, nie byl bity. Robiac zdjecia rowniez zauwazylem, ze zaslepka jest innego koloru. Nie powiem, troche sie przestraszylem i poszedlem na dol ogladac dokladnie kierownice. Tak to juz w naszych passkach jest, odcien zaslepki poduszki jest inny i nie oznacza to absolutnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że temu tak widąć bo kiera jest lekko przetarta i temu jest taka roznica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

Co do demontażu poduszki to nie ma czego tam popsuć. Właśnie dzisiaj robiłem ten zabieg. Kolega Marek ładnie to opisał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor "poduszki" jest taki sam. Zauważcie że jest inna gramatura powierzchni "plastiku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura powierzchni JerzyK, lub gramatura papieru. Musisz coś wybrać :610: :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Ja mam Mondeo 98r i cała kierownca i obudowa poduszki jest czarna alejak robie foto z błyskiem to obudowa poduszki ma inny kolor - wiec to chyba standard ie tylko w VW :D i na 10000% moje Mondeo nie było bite (odkupione od pierwszej włascicielki - pratycznie sąsiadki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej my kupilismy passata 1.9 98 rok 110 km i po zakupie auta dopatrzelismy sie ze poduszka tzn kiera jest brdzo mieka prawdopodobnie oznacza to ze poduszka wystrzelila ale auto nie bylo bite i pozniej znalelismy naklejke gdzie widac ze silnik byl krencony i podejrzewam ze jak ktos go przekrecal to mu wystrzlila czy to jest mozliwe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karoliza

a od kogo ten pasek? jesli mozna wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę z pytaniem.

 

Mam kierownicę wielofunkcyjną (tempomat, radio) ze skórzanym obszyciem.

Zaślepka Airbag'u jest z jakiegoś tworzywa, ale nie wygląda na nową, a ślady na niej wskazują raczej, że "wyślizgała" się podczas użytkowania tejże kierownicy (przyciski do tempomatu z resztą też).

Jednak jest jedna rzecz, która mnie niepokoi, a mianowicie, jak przyciskam obudowę kierownicy (górną powierzchnię pomiędzy samym kołem a deską) obudowa jest miękka jak sflaczała piłka, ale kształt ma prawidłowy. Wy też tak macie?

Czy to możliwe, że ten jasiek odpalił i nie został zamontowany ponownie, a ktoś tylko dobrał odpowiednio zużytą obudowę i wyłączył komunikat o błędzie airbagu? Nie wiem co o tym myśleć. W historii wizyt w ASO nie ma informacji o stłuczce, wypadku ... blachy oryginał, wszystkie elementy w komorze silnika (obudowy plastikowe, zbiorniczki ... z roku produkcji auta).

Jeszcze jedno. Przednia szyba była wymieniona, ale sprzedający nie znał przyczyny (auto z Autohaus Meppen / Deutchland) podejrzewam że TUV nie puścił po jakimś pęknięciu. Czy powinna byżć jakaś informacja w historii serwisowej o wymianie szyby? Wy macie oryginał? Zauważyłem, że w wielu Passatach przednia jest wymieniona.

Obudowa "jaśka" pasażera nie jest idealne spasowana z resztą deski, ale przyglądałem się temu elementowi w innych Pass'kach na ulicy i widzę że mają tak samo. A poza tym odłączałem airbag pasażera ze schowka i wtedy MFA ryczał achtungiem, że wyłączyłem i między lampkami przy lusterku też się świeciło, że AIRBAG OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba wymieniana już wnosi podejrzenia, ale nie na tyle żeby panikować bo różne są przypadki.... spytam inaczej czy były sprawdzane grubości lakieru zwłaszcza wewnątrz przegrody silnikowej.

 

Z drugiej strony to dziwne z tą kierownicą, a co do alarmu jeśli dobrze zrobione to komp jest oszukany i będzie wył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... czy były sprawdzane grubości lakieru zwłaszcza wewnątrz przegrody silnikowej.

Czujnikiem nie były sprawdzane. Ale wszystkie elementy metalowe wewnątrz komory, podszybie ... mają oryginalne punkty zgrzewu. Koła pasowe są "naturalne" i nie "biją", a nie nówki i śrubki też nie są nówki i nie noszą śladów odkręcania - zakręcania. Wszystko zostało sprawdzone wg elementarza zakupu znalezionego na forum.

 

Z drugiej strony to dziwne z tą kierownicą, a co do alarmu jeśli dobrze zrobione to komp jest oszukany i będzie wył...

Chodzi mi o to, że znaczy się, dobrze wg mnie to działa. Czyli jak jest airbag pasażera na ON (w schowku ustawione) to nic nie wyje i nie piszczy a MFA pokazuje Fahrzeug status OK. A jak go tam wyłączę to wtedy piszczy i pisze, że Beifahrer AirBag Deaktiviert. To chyba OK jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezetroche temat,z racji tego ze poniosly mnie emocje i pasek na tym ucierpial:( ja wyjac zaslepke air bag od pasazera strony(czolowa),mam deklikatnie wgniecenie:639:mo ze da sie jakos to wyjac i wypchnac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odswiezetroche temat,z racji tego ze poniosly mnie emocje i pasek na tym ucierpial:( ja wyjac zaslepke air bag od pasazera strony(czolowa),mam deklikatnie wgniecenie:639:mo ze da sie jakos to wyjac i wypchnac????
tu masz foto jak mocowane są http://img36.imageshack.us/img36/5894/dsc2073f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest gwint czy trzeba delikatnie podwazyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności