Skocz do zawartości
siniakTDI

Kto zna Holenderski ? bo nie wiem czy był wynieniany rozrząd

Rekomendowane odpowiedzi

A więc kupiłem niedawno passata B5 TDi 2001r. Z Holandii i zapaliła się już informacja o przeglądzie będę mi. zmieniał olej, ale nie wiem kiedy był wymienianu rozrząd i czy był wogóle wymieniany. Samochód ma w tej chwili przejechane 150.000 km a przeglądy widzę w książce serwisowej były robione co 30.000 km, ale nie znam niderlandzkiego i nie wiem co na tych przeglądach było robione (wymieniane) ? Dam tu fotki tych przeglądów przy 60.000 km 90.000km i ostatni był przy 120.000km może wy będziecie wiedzieć czy w którymś z tych przeglądów wymieniali rozrząd. W zasadzie rozrząd wymienia się co 90.000 km czyli pewnie wymieniali, ale może ktoś zna holenderski i powie mi czy był wymieniany ?

 

5c11cf4198542e09m.jpg Przegląd przy 60.000 km

 

 

 

212de3755d6abe71m.jpg Przegląd przy 90.000 km

 

 

 

2ff00a9f515e448cm.jpg Przegląd przy 120.000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siniakTDI, nie znam holenderskiego, ale wiem, że pierwszą rzeczą po sprowadzeniu auta jest wymiana rozrządu :( Tymbardziej, że masz "150 kkm". Stara szkoła jazdy mówi - pierwszy po 90, a kolejne co 60 kkm...

 

(przy 90 robili coś, czego nie ma przy 120 ani 60 -

 

bougies vervangen

getande riem vervangen

 

bougies nie mogę przetłumaczyć... ale vervangen to "wymiana". getande riem po przetłumaczeniu na angielski to "toothed oar", ale nijak mi to nie brzmi jak "timing belt" :rotfl:

 

edit: // fałszywy trop, bo getande riem to wycieraczki chyba są :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba przeglądając ta książke serwisową prawie dała sobie rękę uciąć że to określenie "Getande riem vervagen" w wolnym tłumaczeniu oznacza: pasek rozrządu wymiana :looka: no ale poczekam jeszcze troche, może znajdzie się jakiś poliglota i sie wypowie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna osoba przeglądając ta książke serwisową prawie dała sobie rękę uciąć że to określenie "Getande riem vervagen" w wolnym tłumaczeniu oznacza: pasek rozrządu wymiana

 

i pewnie miała rację :))

(a ja nie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marecek no więc teraz potwierdzam słuszność powiedzenia Co "trzy" głowy to nie jedna, :D razem bylibyśmy lepsi od Colombo i Monka :rotfl:

Wielkie dzięki teraz przynajmniej wiem że rozrząd był robiony. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

A nie masz nalepki na przednim pasie??? Jeśli był robiony w ASO, to powinna być nalepka z informacją o wymianie rozrządu. Ja miałem coś takiego, co pokrywało się z wpisem do książki. Zawsze coś. I tak wymieniłem po niecałych 80 tys., i słusznie, bo już pompa wody zaczynała popuszczać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KRiS_2

Ja bym wymienił pasek, rolki i pompę chociaż nawet w książce było napisane, że wczoraj wymienione. Koszt jest spory, ale będziesz mieć pewność że wszystko jest :ok: i się nie zerwie. Książkę można zawsze podrobić, a licznik cofnąć :evil: .

co do wymiany oleju lepiej ją skrócić z 30 000 do max 15 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do książki serwisowej i w niej dokonanych wpisów to podchodził bym bardzo sceptycznie sam mam passata z holandii i po długim kombinowaniu i rozszyfrowywaniu najprawdopodobniej połowa książki jest zfałszowana ( w aso nie mają historii jest tylko ślad ze we wrześniu 2004 miał 137 tys. teraz ma 182 tys) co ciekawa ostatni wpis był przy 170 tys w styczniu 2007 i zaznaczone mam że robiony był rozrząd bardzo to ciekawe, i weź zaufaj takiej książce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bougies vervangen-wymiana świec

getande riem vervangen-wymiana paska rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności