Skocz do zawartości
Gość rottik

Jakie śruby do stalówek ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rottik

Witam !!!

Niestety nie znalazlem podobnego tematu, więc pytam koledzy tutaj, a mianowicie zakupilem wlaśnie felgi stalowe do pasiorka i szykuje sie zmiana i nie wiem czy muszę kupić śruby do felg stalowych czy mogą być te same co na aluskach.

Jeżeli muszę kupić to jakie to śuby powinny być. Z góry dzięki za odp :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tych samych srub i do alumek na lato i do stalówek na zime :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedz poprzednika - w zeszlym roku tez zalozylem taki temat i dostalem ta sama odpowiedz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rottik

Ok, dzieki wielkie za szybką odp, już myślalem że potrzebne są inne śruby :vw::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!

Niestety nie znalazlem podobnego tematu, więc pytam koledzy tutaj, a mianowicie zakupilem wlaśnie felgi stalowe do pasiorka i szykuje sie zmiana i nie wiem czy muszę kupić śruby do felg stalowych czy mogą być te same co na aluskach.

Jeżeli muszę kupić to jakie to śuby powinny być. Z góry dzięki za odp

 

To zależy jakie masz alusy. Jesli fabryczne to śruby zostają te same.

 

Jeśli nie, to rzecz do sprawdzenia bo moga byc zupełnie różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
To zależy jakie masz alusy. Jesli fabryczne to śruby zostają te same.

 

Jeśli nie, to rzecz do sprawdzenia bo moga byc zupełnie różne.

A mianowicie chodzi o ich dlugosc i powierzcnie przylegania do felgi-moze byc stozek lub polokragla, a do stalowych polokragla musi byc...

No i w tym, co napisali bochum80 i derlysy nie ma 100% prawdy... Jest tak, jak napisalRomanS :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry :padam: rzeczywiscie zapomnialem dodac ze ten warunek spelniamy w przypadku alumek fabrycznych :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rottik

Aluski mam takie jak na fotce 17 cali vw i jak waszyn zdaniem, śruby będą ok????

 

61ff5cb2d8a92136m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rottik, wiesz co, najlepiej wykręć jedną śrubę i ją obejrzyj/zmierz. Długość gwintu powinna wynosić 27 mm, a powierzchnia współpracująca z felgą powinna być czaszą a nie stożkiem. Jeżeli tak będzie to masz dobre :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

rottik, to sa fabryczne alu (model: Phoenix), takze srubki beda pasowac do stalowych :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej to sprawdzic bo właśnie wróciłem z wymiany i na tyle mam zimówki bo śruby pasowały a na przodzie alusy bo śruby nie pasowały do zimówek :kwasny:

no i teraz lece do serwisu po jakies wkręty co będą pasowały :rotfl:

 

no i kopara mi opadła 9zł za szt.

co daje na wszystkie koła 180 :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i kopara mi opadła 9zł za szt.

co daje na wszystkie koła 180

 

no ale skoro pasowały Ci z tyłu, to wystarczy 90zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rottik

Serdecznie dziękuje Koledzy za odp teraz już wiem co i jak.

Pozdrawiam i dzieki :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej to sprawdzic bo właśnie wróciłem z wymiany i na tyle mam zimówki bo śruby pasowały a na przodzie alusy bo śruby nie pasowały do zimówek :kwasny:

no i teraz lece do serwisu po jakies wkręty co będą pasowały :rotfl:

 

Czyli co ? Na tyle masz inne felgi a na przodzie inne ???

 

Alboteż masz jednakowe ale śruby z tyłu lub z przodu miałeś nieodpowiednie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
lepiej to sprawdzic bo właśnie wróciłem z wymiany i na tyle mam zimówki bo śruby pasowały a na przodzie alusy bo śruby nie pasowały do zimówek :kwasny:

no i teraz lece do serwisu po jakies wkręty co będą pasowały :rotfl:

 

Czyli co ? Na tyle masz inne felgi a na przodzie inne ???

 

Alboteż masz jednakowe ale śruby z tyłu lub z przodu miałeś nieodpowiednie ???

Widocznie krys_kl ma nieoryginalne alu, bo od oryginalnych jak juz napisalem sruby pasuja do stalowych...

A jesli chodzi o srubki-widac byly z tylu za krotkie do alu, skoro pasuja do stalowych... Moim zdaniem krys_kl powinien zaopatrzyc sie w dwa komplety srub do felg-jeden do alu drugi do stalowych... Srubki w Auto-Centrum lub podobnych sklepach mozna kupic spokojnie po 3zl/szt... A nie, jak w ASO za 9-12zl/szt... Trzeba tylko zwrocic uwage na wytrzymalosc sruby :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego goscia M-tech

kupilem rok temu i wszystko :ok: OK :ok:

napisz na gg do niego i wszystko ci powie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RomanS napisał/a:

krys_kl napisał/a:

lepiej to sprawdzic bo właśnie wróciłem z wymiany i na tyle mam zimówki bo śruby pasowały a na przodzie alusy bo śruby nie pasowały do zimówek

no i teraz lece do serwisu po jakies wkręty co będą pasowały

 

 

Czyli co ? Na tyle masz inne felgi a na przodzie inne ???

 

Alboteż masz jednakowe ale śruby z tyłu lub z przodu miałeś nieodpowiednie ???

 

Widocznie krys_kl ma nieoryginalne alu, bo od oryginalnych jak juz napisalem sruby pasuja do stalowych...

A jesli chodzi o srubki-widac byly z tylu za krotkie do alu, skoro pasuja do stalowych... Moim zdaniem krys_kl powinien zaopatrzyc sie w dwa komplety srub do felg-jeden do alu drugi do stalowych...

 

Krawcol, chyba juz troche przekombinowujesz ?

 

Przecież to ja wcześniej napisałem, że śruby od ori alumów są te same do stalówek, a Ty się na to potem powoływałeś, więc nie ucz ojca dzieci robic. co ? :hurra:

 

Po drugie: nie może być tak, żeby przy 4 jednakowych alumach śruby z tyłu były OK a z przodu np za krótkie (bądź na odwrót). Wszystkie śruby są jednakowej długości. No chyba, że ktoś skrócił połowę śrub, ale to chyba mało prawdopodobne, co ?

 

Poza tym co za problem włożyć w otwór jedną śrubę i zmierzyć ile wystaje a potem tą drugą i wszystko się wyda :ok:

Nie trzeba do tego żadnych mędrców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do alusów był lekki stożek.

jak przykreciłem tył to było OK.

jak założyłem przód to okazało się że koła są zablokowane.

no to przykręciłem spowrotem alusy ale tylko na przód. nie wiem co spowodowało zablokowanie przednich kół bo bez śrub się kręciły. pewnie śruba za głęboko weszła i się o coś blokowała (to są tylko moje podejrzenia)

teraz mam takie z kulką i jest ok.

 

A śrubki to sobie załatwiłem oryginalne za 50zł (znalazł się kolega kolegi który pracuje w serwisie :vw: )

 

 

EDYTOWAŁEM ŻEBY NIE PISAĆ STO RAZY TEGO SAMEGO

wiem wiem ja zawsze tak zakręce że nikt tego nie rozumie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie z tyłu śruba poprostu nie przechodzi na wylot i nie blokuje koła tak jak to było z przodu. gwint jest taki sam w obu pryzpadkach.

dodatkowo śruba od alusów nie mają takiego stożka na końcu jak powinna i za głęboko wchodzi w otwór we feldze.

 

krys_kl, ale teraz to już mącisz na maxa ! Jeśli śruby są takie same, felgi też to zarówno z przodu jak i z tyłu musi być dobrze ! I nieważne czy śruba przechodzi na wylot czy nie.

Gwint to wiadomo, że jest taki sam ;)

 

Piszesz, że śruby od alusów nie mają takiego stożka jak powinny, to co mają- czaszę (wycinek kuli) ? to dobrze ! takie mają być do stalówek !

 

Po tym jak napisałeś to o stożku domniemywam, że Ty za bardzo nie kumasz co to czasza a co stozek, co ?

To co w końcu miałeś w alusach ? stożek ?? Jeśli tak to na pewno nie pasuje do stalówek - wywalaj czym prędzej!.

A może miałeś kulę ? To czemu piszesz o stożku ? No i wtedy na pewno pasowałyby do wszystkich 4 stalówek, więc ???

 

Facet, sprecyzuj się :rotfl: Bo inaczej to odechciewa się pomagać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

RomanS, krys_kl, gadacie, jakbysie byli wypici :rotfl:

A z tego wszystkiego wynika, ze mialem racje :rotfl:

W drugim pasku mam nieoryginalne alu i sruby w nich mialem dluzsze (ale tez polokragle, czy czasza, jak to lubi RomanS... Jak chcialem na nie przykrecic stalowe felgi, to kola nie moglem dokrecic-latalo jeszcze, a o zakreceniu kolem nie wspomne (sruby za dlugie byly do felg stalowych)...

A skoro u krys_kl sruby od alu blokuja z przodu kola (jak sa stalowe), to znaczy, ze sruby z tylu byly za krotkie do alu (przy zalozeniu, ze wszystkie alu sa takie same), ale dlugosc pasuje do stalowych (oczywiscie na tyle)... Na przodzie sa za dlugie do stalowych...

Ale druga sprawa jest taka:

do alusów był lekki stożek.
To do stalowych felg te sruby sie nie nadaja zupelnie :!:
teraz mam takie z kulką i jest ok.
I takie wlasnie maja byc do felg stalowych...
Wszystkie śruby są jednakowej długości. No chyba, że ktoś skrócił połowę śrub, ale to chyba mało prawdopodobne, co ?
Kolego, ja jaki kupilem auto, to zauwazylem, ze brakuje mi trzech srub w kolach-wiec wszystko jest mozliwe :rotfl: I czarow ani magii tutaj nie ma :rotfl:

 

Moral krotki-krys_kl potrzebuje jeden komplet srub do fwlg salowych i drugi kompler srub do alu (upewnij sie, czy wszystkie takie same masz).

 

P.S. Kurde, ludzie :rotfl: Dogadac sie z wami to wyzwanie dla psychiatry bynajmniej :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności