Skocz do zawartości
Gość bobo9675

termostat!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobo9675

Witam!

Mam prosbe moze ktos mi opisac dokladnie jak wymienic termostat w passacie 2.0 91rok silnik 2E.Wiem ze termostat jest na dole.Doojscie tam lipowate,nie wiem jak sie do tego zabrac dlatego prosilbym krok po kroku.Dzisiaj wymienic chcialem plyn chlodzacy odkrecilem waz na dole chlodnicy i zeszlo troche plynu(moze z 2l)pozniej wlewalem nowy weszlo(o dziwo)okolo 1l.Wlaczam silnik i po chwili mi sie gotuje a waz na dole zimny.Wydaje mi sie ze termostat sie zablokowal chyba ze sie myle??Warto go czyscic czy wymieniac odrazu?Jaki moze byc koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nadgorliwy ale skoro dla Ciebie poważnym problemem jest wymiana płynu chłodniczego inie wiesz dlaczego "zeszło" tyle a nie ileś i dlaczego nie weszło 5 czy 6 litrów tylko litr .........to proponuje nawet nie próbować własnej wymiany termostatu gdyż jest to operacja o wiele bardzie skomplikowana przy której można bardzo dużo zepsuć - tylko udać sie do najbliższego warsztatu mechanicznego z 6 litrami płynu , oni wymienią płyn który zmieszczą do Twojego silnika i napewno wymienią termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

A ile za wymiane moze liczyc sobie mechanik?Widze ze nie jest tak latwo no i nie mam kanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy tylko od mechanika - zajedż - zapytaj - będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Masz racje!Nic sie nie znam.Teraz mi znajomy mowi ze to wcale nie musi byc termostat ze moglem go poprostu zapowietrzyc.Przed wymiana wszystko bylo ok.Dzisiaj odkrecalem waz na dole chlodnicy i pozniej wymienialem waz przy parowniku bo byl mocno zagiety.Co myslicie o tym i jak go odpowietrzyc?Twiedzi ze mogla powstac jakoas poduszka czy cos takiego.Ale wiecie jak to jest przez telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dziś gadałem ze znajomym mechanikiem o wymianie termostatu. Mówił, że to koszt 60 zł (sama robocizna). Więc jak się kompletnie nie znasz to lepiej odżałować te 6 dyszek i mieć święty spokój. Przy okazji będziesz miał zmieniony płyn w układzie i na pewno żadnych problemów z zapowietrzeniem! Ja czekam do weekendu i jadę do ojca na kanał ;)

 

Pozdrawiam Szczęsny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

ok!Ale po co ruszac termostat jezeli moze byc dobry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora
Cześć!

 

Dziś gadałem ze znajomym mechanikiem o wymianie termostatu. Mówił, że to koszt 60 zł (sama robocizna). Więc jak się kompletnie nie znasz to lepiej odżałować te 6 dyszek i mieć święty spokój. Przy okazji będziesz miał zmieniony płyn w układzie i na pewno żadnych problemów z zapowietrzeniem! Ja czekam do weekendu i jadę do ojca na kanał ;)

 

Pozdrawiam Szczęsny :D

 

 

Kolego-posługuj się opisem z forum golfa który zamieściłem. I uwazaj na metalową rurke, która płynie płyn pod ciśnieniem.Mi sie ona ukreciła, ponieważ jest bardzo delikatna i walczyłem z nia pół dnia. Jeśli wszystko idzie bezproblemowo wymiana trwa jakaś godzinke może nieco więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to układ odpowietrza się sam. Nie dawno wymieniałem płyn i wchodzi spokojnie koło 5 litrów. Jak Ci sie gotuje i weszło ok. litra to i tak raczej nikt przez internet Ci nie pomoże. Proponuję jednak wizytę u mechanika albo jakieś znajomego, który kiedykolwiek dłubał choć trochę w układzie chłodzenia silników vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Marcin-Gora Dziekuje Ci za pomoc ale nie mam kanalu wiec nic z tego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Wlasnie ten znajomy co dzwonilem zna sie na tym troche ale nie ma czasu podjechac.Kazal popatrzec za jakim odpowietrznikiem albo poluzowac troszke weze(obejmy)Bo jak twierdzi mogla powstac ta poduszka.Czy Wy stawiacie w 100% na termostat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co mamy stawiac. dolny waz zimny = termostat. oczywiscie mozna by sie dopatrywac innych rzeczy, ale zazwyczaj robi sie to i spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

a jezeli jest zepsuty korek to ma to cos wspolnego?No i jak wymieniac dokladnie plyn chlodniczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

i jednak nie termostat.Wczoraj poluzowalem waz przy parowniku zeszlo troche powietrza i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności