Skocz do zawartości
Gość Krajny

Jak zdjąć kierownicę ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krajny

Witam wszystkich

Czy mogłby ktoś opisać krok po kroku jak zdjać kierownicę z poduszką?? I ewentualnie jeśli to skomplikowane to jak poźniej przełożyć taśmę?? Bo chciałbym u siebie wymienić kierownicę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:Jak zdjąć kierownicę:

 

Opis dotyczy właściwie wszystkich typów kierownic stosowanych w passatach B4 i B5

(na zdjęciach: kierownica skórzana Passat B5 3BG)

 

Opis czynności:

- należy najpierw odpiąć klemę masową od akumulatora,

- wyciągnąć kierownicę (regulacja oddalenia) jak najbliżej do siebie ,

- przekręcić kierownicę o kąt 90°,

 

Z tyłu kierownicy po bokach są dwa otwory (widać je tylko po przekręceniu kierownicy).

W górny otwór włożyć płaski (15 cm) śrubokręt to otworu (śrubokręt musi wejść na długość około min 3 cm) następnie pociągnąć rączkę śrubokręta do góry (w kierunku podsufitki) tak aby zeskoczył zatrzask poduszki. Zatrzaski (czarny plastikowy na poduszce) są na sprężynce (foto 3) po odpowiednim pociągnięciu śrubokręta poduszka powinna lekko zeskoczyć z zatrzasku (tak na około 1,5 do 2 cm). Zawleczka sprężynująca to ta na zdjęciu(foto 4 i 5) którą właśnie odchylamy płaskim śrubokrętem.

 

Po obróceniu kierownicy o 180° powtórzyć czynności w drugim otworze.

 

img79321dv.th.jpg img79372ls.th.jpg img79387dg.th.jpg

 

img79404zq.th.jpg img79437gu.th.jpg img79550nl.th.jpg

 

img79567nq.th.jpg img79443de.th.jpg img79495qc.th.jpg

 

Następnie odpinamy żółtą wtyczkę (foto 6) z gniazdka mechanizmu obrotowego (foto 7).

Do kierownicy podpięte są jeszcze dwa brązowe przewody od sygnału które należy również odpiąć (wsuwki). Poduszkę należy odłożyć w bezpieczne suche miejsce.

 

Po zdjęciu poduszki odkręcamy śrubę (kluczem torsowym) i zaznaczamy flamastrem nie zmywalnym położnie kierownicy na wielowpuście (foto 1 i 5). Kierownica schodzi lekko z wielowpustu, śruba też jest przykręcona z średnią do odkręcenia potrzebny będzie nam podstawowy zestaw kluczy (tors, nasadka 10, przedłużka długa, grzechotka).

 

Obudowa manetek kierunkowskazów przykręcona jest na 3 śruby od spodu (dwie po bokach i jedna w części środkowej) i 2 od czoła górnej obudowy. Do odkręcenia potrzebny będzie nam długi (10-15 cm) śrubokręt krzyżakowy. Aby wyjąć dolną obudowę należy odkręcić gumową rączkę regulacji wysokości kierownicy (foto 9).

 

Poniżej zamieściłem zdjęcia kostek i kabli idących do przełączników (manetek) i stacyjki

 

img79825nl.th.jpg img79071pp.th.jpg img79080rf.th.jpg

 

img79039mg.th.jpg img79059pf.th.jpg img79066uu.th.jpg img79547vl.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

Marek wielkie dzięki.Biorę się za demontaż.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

Wszystko ladnie poszlo do pewnego momentu.Gdy zostalo mi tylko zamontowac stara poduszke do nowej kierownicy.Okazuje sie ze zakupiona kiera ma mniejszy rozstaw otworow do tych bolcow od poduszki .Nowa jest z 2000r i pewnie pochodzi od golfa.Teraz mam jedna zbedna kierownice :623: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krajny w paskach po 98 roku jest chyba 5 kier... z czego 3 sa identyczne ale maja inne poduchy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

W takim razie niech leży może kiedyś znajdzie nowego właściciela :610: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorki ze ponawiam post, ale chcem zdjac kierownice i musze tylko zapopatrzyc sie w klucze. Co to oznacza?

śruba też jest przykręcona z średnią do odkręcenia potrzebny będzie nam podstawowy zestaw kluczy (tors, nasadka 10, przedłużka długa, grzechotka)
Jak jest przykrecona kierownica do oski? Po zdjeciu poduchy widze duza "srube" z otwoerem w srodku w wielowypustem, jaki to jest klucz? Torks 10 to jest maly, jaki dokaldnie jest tam rozmiar? Albo zle zrozumialem z opisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto zdejmowal kierownice? Jaki tam jest dokladnie klucz do odkrecenia jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Panowie, kto zdejmowal kierownice? Jaki tam jest dokladnie klucz do odkrecenia jej?

 

Śruba kołnierzowa z łbem wieloząbkowym M18X1,5X18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki klucz do tego zastosowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy drugim zdejmowaniu kierownicy zapomniałem odpiąć klemy :644: i po podłączeniu z powrotem poduszki świeci mi się kontrolka poduszek powietrznych :639:

Efekt jest taki, że przy włączeniu kluczyka ona zgaśnie i z powrotem się pojawia.

Co trzeba zrobić, żeby wrócić do poprzedniego stanu?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na 100% ale chyba RESET kompa albo cós w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe, że czeka mnie podpięcie pod komp w serwisie? Bo ta poducha jest bardzo denerwująca. :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz odrazu w servisie ;) Jak byś narzekał na zbedne 120zł :) To zawsze mozesz mi wysłać na konto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wkońcu w jaki sposób się resetuje kompa? :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje demontaż manetek. Czy ktoś to robił? Czy po ściągnięciu kierownicy dobranie się do manetek stanowi jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd poduszki łatwo wykasować. Musisz mieć tylko dostęp do testera dianostycznego, niekoniecznie w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je też musiałem zdemontować kierownice i dostac sie do manetek kierunków.

 

 

-uważac na tą taśme poduszek, nie kręćić nią, najlepiej nie rozłaczać jest tam jakieś ustrojstwo do położenia kierownicy dla ESP i ABS. Ja pokręciłem i wyskoczył mi błąd ABS i ESP po podłaczniu akumulatora. Jesli wyskoczy to VAG-COM jest niezbędny.

To co padane jest na naszym forum (podam link pózniej, bo nie moge znależć) na temat usunięcia błędu ABS i ESP, jest podane do AUDI i kod znajdujący sie tam nie pasował do mojego 3BG 2001 :(.

-najwiekszy problem przy demontazu to zdjęcie poduszki, ale jak sie popróbuje to da sie to zrobic. Zdjęcie manteke i ich konserwacja to juz zaden klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie kciuki ide sciagac kierownik zeby uzdrowic moj przelacznik kierunkowskazow...jak nie odpisze za kilka godzin to znaczy ze mi poducha odpalila i jestem w szpitalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się udało odkręcić kiere i wyczyścić przełącznik od kierunkowskazów to bardzo chętnie się wszystkiego wypytam na najbliższym spocie bo mam ten sam problem z cykającym przerywaczem mimo nie załączonych kierunków ani awaryjnych ... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności