Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

wyciek jeden delikatny pod pokrywą zaworów

wiesz ile ja straciłem oleju przez ta pokrywe nie pytaj..... na włączonym silniku obserwuj czy nasila się ten wyciek w moim przypadku stara krzywa pokrywa zaworów sprawila ze stracielm olej do minimum wiec moze i u ciebie jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ile ja straciłem oleju przez ta pokrywe nie pytaj..... na włączonym silniku obserwuj czy nasila się ten wyciek w moim przypadku stara krzywa pokrywa zaworów sprawila ze stracielm olej do minimum wiec moze i u ciebie jest to samo

Dzięki za informację najgorsze jest to że cieknie przy kolektorze i nic tam nie widać ale zajmę się tą pokrywą czym prędzej pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za naprowadzenie [emoji3]

Mój silnik to benzynka 1.8 T 150KM AWT

903479e94e4b8c4ebd7abb925749fd71.jpg

5cd5c6b078570f086797f5c212fd7633.jpg

6789f0e1b329952ab13ef35e749ec0d9.jpg

Zabrałem się za czyszczenie ponieważ pojawiło mi sie masło na bagnecie [emoji15] a płynu chłodniczego nie ubyło, a że dziś musiałem wymienić olej i filtry zrobiłem profilaktycznie plukanke silnika i tak jak widać na zdjęciach warto było [emoji1]

Autko troszkę jakby odżyło.

Jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , puscilem przewodem pod spod auta ujscie odmy , korkiem zaslepilem dziure w dolocie i od tamtej pory sa bardzo mocno gryzace spaliny , czy tak misi byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś sobie drugą rurę wydechową to czego się spodziewałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

mam pytanko odnośnie przewodu co idzie z odmy do dolotu powietrza. W zaznaczonym miejscu na zdj mam delikatnie zapocone od oleju oraz troszkę brudne od kurzu. Czy ma to wpływ na prace turbiny ? W sensie ze będzie zasysać lewe powietrze ? Przydałoby się to uszczelnic ?

rura-do-odmy-passat-b5-00r-1-9-tdi-afn-110km-4981511306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej w odmie będzie zawsze, a że ma właściwości pełzające to praktycznie zawsze będzie tam zapocone. Z zewnątrz nic tamtędy nie będzie Ci zasysać.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej w odmie będzie zawsze, a że ma właściwości pełzające to praktycznie zawsze będzie tam zapocone. Z zewnątrz nic tamtędy nie będzie Ci zasysać.

 

A ja założyłem na ten gumowy przewód obejmę. I powiem szczerze, "chyyba " zauważyłem że lepiej wkręca sie na obroty z dołu. Tak jakby teraz turbo miało lepsze doładowanie, no i czysto w tych okolicach. Pojeżdżę tak i napisze czy coś się działo złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam info dla wiadomości, jakby ktoś miał podobne zmartwienie jak moje. Po założeniu obejmy na ten przewód, została zlikwidowana nieszczelność dolotu, czysto w tych okolicach, passek lepiej się zbiera od dołu, no i co najważniejsze o dziwo nie bierze oleju. Wcześniej to troszkę siorbał, ze względu na "chyba" słabe doładowanie i raczej turbina chlapała olejem. A chciałem już szukać turbiny ;) Pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś pomysł jak naprawić lub zastąpić zawór odpowietrzający odmę wygląda to tak

aaa11.jpg

a powinno tak (tak mi się wydaję bo zdjęcie z neta)

aaa22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie macie jakiś pomysł jak naprawić lub zastąpić zawór odpowietrzający odmę wygląda to tak

[ATTACH=CONFIG]149022[/ATTACH]

a powinno tak (tak mi się wydaję bo zdjęcie z neta)

[ATTACH=CONFIG]149023[/ATTACH]

 

Z tego co widać, to jest chyba u Ciebie połamane nie? To nie wiem czy nie lepiej nowa odmę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego za przeproszeniem gó... nie ma już w produkcji i w aso nie do kupienia a zamienniki nie występowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem wywala mi błąd P0171 czujnik 02 zbyt uboga mieszanka odłączyłem przepływomierz jezdziłem 2 dni wywalało ze jest odpięty ale P0171 znikł więc myślałem ze to przepływomierz jest winny wymieniłem na nowy denso dma-0200 wartości pokazuje dobre

tydzień nic nie pokazywało dzisiaj znowu check P0171 wyczytałem na innym forum o audi 1.6 ze to może być zawór odpowietrzający odmę tylko teraz pytanie jakie przewody potrzebuję chodzi mi o komplet z góry na dół i czy ktoś ma jakiś schemat jak to ma być połączone wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Może pytanie się pojawiało, ale cięzko przedrzeć się przez 31 stron w większość kłótni.

Jestem zielony w temacie, mam zasrane okolice kolektora/turba dużą ilością oleju. Do tego gubię znacznę ilości na ziemi, po przejechaniu kilkuset km muszę dolewać olej - pojawia się kontrolka.

Wymieniam na dniach turbosprężarkę, do tego ciekawi mnie czy odma może być w jakiś sposób nieszczelna? Ogólnie w dolocie w ch*j oleju, schodząc pod auto, to widać, ze po misce (od prawej strony) ten olej po prostu spływa.

 

Mogę jakoś na szybko sprawdzić czy jest ona ok? Ogólnie podczas mrozów się to nasilło, chociaż w ciepłe dni też bywał ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na dole czy ta rurka od odmy nie pekla

jak masz tam opackany silnik to tam wywala olej

 

na mrozie lubi peknac przy bloku

nowa kosztuje pare groszy ale przy wymianie troche jest roboty bo ciezkie dojscie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę groszy? Mówisz raczej o VP, bo w PD rozumiem, ze sam separator jest w pokrywie. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem na mysli VP bo taki mam motór i sam to naprawialem :luka

 

nie wiem jak jest PD ale mysle ze podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak nie jest. Ponawiam pytanie :) mozliwe, zeby przez odme turbo walilo olejem jak glupie? Czy raczej cisnienie uchodziloby inna strona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w dolocie dużo oleju to stawialbym na uszczelnienia turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności