Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

W Vag-com'ie 704 można odczytać przebieg zapisany w sterowniku silnika.

Mam przebieg 184000km a vag pokazał mi 234000km.

Wobec tego pytanie, czy bardziej prawdopodobne jest to że Vag się myli czy raczej wskazuje dobrze i licznik był cofany?

Dodam że mam oryginalną książkę serwisową z oryginalnymi wklejkami jak w bagażniku, auto jest z polskiego salonu. Wg książki auto było serwisowane tylko pierwszy rok w czasie gwarancji. Później było już w moich rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie cofnięty przebieg.

-50kkm przy sprzedaży roczniaka..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej partacze cofają liczniki i dzięki temu (na nasze szczęście) mozna odczytac faktyczny przebieg. 235 tkm przebiegu to jak na diesla w tym roczniku przyzwoity przebieg. Jeśli jesteś drugim właścicielem to wiesz kogo powiesić za klejnoty rodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: Stary.... Szafa grana 50 dych to standard - teraz przynajmniej wiesz ile masz.

 

jak mówiłem brać HEXa - to mi nie wierzyliście co tym można robić :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Witam, ja troszeczkę odejde od tematu, można jakieś linki jak wygląda ten w/w sprzęt oraz jakie to są koszta?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa sprawa. Teraz to wiem że można to hexem sprawdzić ale 4 lata temu jak go kupowałem to nie było możliwości, z resztą nie bardzo brałem pod uwagę że może być kręcony :P była książka, a w aucie pachniało nowością, jeździła nim kobitka do Niemiec i spowrotem, robiła w jakiejś niemieckiej firmie....

No ale nie ważne, prawie wogóle mnie to nie wzruszyło :] co innego jak bym teraz kupował i takie coś wykrył...

Ale książka serwisowa jest na pewno oryginalna, bo są tak jak mówiłem oryginalne nalepki i data druku jest prawie taka sama jak produkcji samochodu.

Trochę rozminąłem się z datami, bo jak go kupowałem to passacik miał praktycznie 2 latka ;)

Kurde jak teraz pomyślę ile za niego dałem to teraz to bym B6 w ubogiej wersji kupił-czyli samochody potaniały z tego wniosek.

Ciekaw jestem tylko czy babka nie robiła wogóle przeglądów czy robiła tylko rok jak była gwarancja a to co potem zrobiła to cofnęła :P

 

4MOTION_LBN ja to kupiłem od naszego kolegi o nicku yassek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale książka serwisowa jest na pewno oryginalna, bo są tak jak mówiłem oryginalne nalepki i data druku jest prawie taka sama jak produkcji samochodu.

 

one wszystkie są oryginalne :P:D

 

btw. sprawdź czy kod serwisowy licznika WSC jest taki sam jak na pozostałych urządzeniach (silnik / moduł komfortu / klima). Jeśli będzie 0000 to już wiesz, że "a jednak" ;):rotfl: (tak jest jak dłubią i "zapominają posprzątać" po sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ile kosztuje taki Interface i gdzie mozna go zakupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale książka serwisowa jest na pewno oryginalna
bo są tak jak mówiłem oryginalne nalepki i data druku jest prawie taka sama jak produkcji samochodu.

 

Widziałem takie wlepki robione w corelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem takie wlepki robione w corelu :D

 

Nie no już bez przesadyzmu bo przy takim myśleniu to można popaść w paranoję jakąś i może okazać się że wszystko już jest podrobione :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogromca - na pewno o wiele ciężej podrobić wpisy w bazie danych VW albo faktury na przeglądy... Tego nikt nie robi, a książkę -> ma każdy :P. Może stąd taka opinia...

 

dlatego jak widzę w ogłoszeniu "książka serwisowa" to mi się sarkastyczny uśmiech na twarzy maluje ;)

 

Trochę zejdę z tematu - jeśli jest książka serwisowa, wystarczy poprosić sprzedawcę o umieszczenie przeglądu w umowie sprzedaży auta - jak się pod tym podpisuje to jest większa szansa, że książki nie preparował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenit_

Jak można VAGiem sprawdzić jaki jest oryginalny przebieg w Passacie? Mam VAG.COM i chcę sprawdzić jaki jest przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenit_, ten zabieg daje się wykonać tylko przy użyciu HEXa i VAGa nowszej generacji (7.xx). Z opinii na forum doczytać można, że nie udało się jeszcze sprawdzić przebiegu w benzyniakach, a jedynie w niektórych modelach dieseli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAGa nowszej generacji (7.xx)

Już od 607.3 jest taka opcja, generalnie daje się sprawdzić diesle na pompowtryskach(PD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie daje się sprawdzić diesle na pompowtryskach(PD)

 

Czy w Twoim ,a także moim roczniku jest to możliwe?

Sprawdzałeś u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w sterownikach EDC15 jest taka możliwość sprawdzenia.

 

A jak nie wiesz czy w Twoim da radę to spróbuj, nic nie ryzykujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdziłem i chodzi w obu autach z mojego podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zenit_

Skąd wziać taki program VAG żeby sprawdzić u mnie przebieg w silniku AVF?

I jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenit_, program to "pikuś" jest do ściągnięcia z http://www.ross-tech.com ale ten soft potrzebuje odpowiedni hardware, Hex Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A macie moze "słodzkik" do VAG-COM 7.xx???? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności