Skocz do zawartości
tacza

O co chodzi z tą klimatyzacja?????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam climatronica w B4. Nie mam czynnika chłodzacego, więc pojechałem do pierwszego lepszego warsztatu i chłopaki powiedzieli że nabija za 200zł netto, następny warsztat 180 brutto, a kolejny powiedział że jak nie mam juz gazu to napewno jest gdzies nieszczelność. Powiedział że jak instakacja jest szczelna to gaz trzyma jakies 20lat. I tu moje pytanie czy koles ma rację?? Jesli tak to czemu żaden z fachowców nie wspomniał mi o tym tylko by najchętniej od razu nabijali?? Jak ktos jest biegły w klimatyzacjach prosze o opinie. A tak przy okazji moze znacie jakis warsztat w trójmieście, któremu warto zaufać odnosnie klimatyzacji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na Twoje pytanie jest banalnie prosta.

Napełnią układ, Ty zapłacisz, później gaz wycieknie przez nieszczelność a Ty znowu przyjedziesz. Dlatego nie wspominali nic o sprawdzeniu nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

u mnie nabicie 150 zl. Ostatnio kupmpel byl bmw koles mu zaczal nabijac i zlokalizowal nieszczelnosc. Chlodnica do wymiany, koles stracil troche gazu ale itak nic nie wzial. Nabije jak bedzie nowa chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
Witam, mam climatronica w B4. Nie mam czynnika chłodzacego, więc pojechałem do pierwszego lepszego warsztatu i chłopaki powiedzieli że nabija za 200zł netto, następny warsztat 180 brutto, a kolejny powiedział że jak nie mam juz gazu to napewno jest gdzies nieszczelność. Powiedział że jak instakacja jest szczelna to gaz trzyma jakies 20lat. I tu moje pytanie czy koles ma rację?? Jesli tak to czemu żaden z fachowców nie wspomniał mi o tym tylko by najchętniej od razu nabijali?? Jak ktos jest biegły w klimatyzacjach prosze o opinie. A tak przy okazji moze znacie jakis warsztat w trójmieście, któremu warto zaufać odnosnie klimatyzacji. Pozdrawiam

 

 

Witam!

Bardzo częstą przyczyną braku klimatyzacji w B-4 to nieszczelna chłodnica klimy. Przerabiałem to i kosztowało ok. 350 zl (brutto) z napełnieniem układu czynnikiem chłodzącym oraz pospawaniem chłodnicy oczywiście z robocizną.

Przed napełnianiem klimy gazem należy zlokalizować nieszczelność, podłączając sprężone powietrze do układu klimatyzacji i wówczas doładnie słychać gdzie jest dziura.

 

Powodzenia :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz czynnika chłodzącego to oznacza że masz nieszczelność, a inaczej się jej nie wykryje jak tylko przez wprowadzenie gazu. nie bardzo można tam wpuszczać do układu jakiś inny gaz, więc proponowano ci nabicie. tylko że nie powinno to odrazu kosztować dwie stówki i to do tego netto! krótko mówiąc chcieli cię nabić w butelkę

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sroczkap

ja też mam nieszczelną w B3 i własnie jutro mam odebrac samochód - wymiana chłodnicy na nową z robotą i napełnieniem 650 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

ceny chlodnicy klimy do VR6 zaczynaja sie od 800PLN :647:

 

 

ale na szcescie mam juz to za soba.

 

tak jak mowia koledzy jezeli nie masz czynnika to na 99% masz wlasnie nieszczelna chlodnice. a sprawdzic mozna to w banalny sposob. napelniajac uklad sprezonym powietrzem i obserwujac czy po np: 10min wskazowka manometru pojdzie choc o mm na dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

a sprawdzic mozna to w banalny sposob. napelniajac uklad sprezonym powietrzem i obserwujac czy po np: 10min wskazowka manometru pojdzie choc o mm na dol.

Hmmm...no nie zawsze...u mnie po nabiciu powietrzem,czekalem z qmplem oklolo godziny i nic nie wskazywalo na to ze jest nieszczelna.Dokladnie gdzies koniec kwietnia poczatek maja ubieglego roku,a teraz klima nie dziala,czyli jest gdzies rozszczelniona!!!Proponowal bym dodatek fluoroscencyjny (tak to sie chyba nazywa) i 100% bedzie widac gdzie ucieka!!!

Ps: oczywiscie spr.powietrze nie zaszkodzi a jak dziursko wielgachne to bedzie slychac i za swiecacy dodatek w kieszeni zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
ceny chlodnicy klimy do VR6 zaczynaja sie od 800PLN :647:

 

ile?? :659:

ja za swoją dałem 350zł (nówka) - chyba, że muwisz o Valeo, Hella itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do VR6 zaczynaja sie od 800PLN

to nie tdi.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
do VR6 zaczynaja sie od 800PLN

to nie tdi.........

 

no ok... tylko czym one moga sie różnić?! wielkością?? rozumiem, że za montaż można więcej wziąć bo z pewnością dostęp do chłodnicy w VR6 nie jest łatwy, ale sama chlodnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo mozna by podac przykladow cen czesci do poszczegolnych modeli ale np.

Tlumik srodkowy

vr6 - od 500zl

2.0 16v o troszke mniejszej mocy - od 200zl

itd,itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Duzo mozna by podac przykladow cen czesci do poszczegolnych modeli ale np.

Tlumik srodkowy

vr6 - od 500zl

2.0 16v o troszke mniejszej mocy - od 200zl

itd,itd

 

to akurat rozumiem bo ma jakieś powiązanie z silnikiem itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z innej beczki.Lozysko tyl do vr-a ok 80 zl a do 2.0 - 40 zl , tylko ze to te same identyczne lozyska....tu chodzi o ta nazwe-VR-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
ile??

ja za swoją dałem 350zł (nówka) - chyba, że muwisz o Valeo, Hella itp.

 

dokaldnie tyle ile napisalem. VR6 ma dwa rodzaje chlodnic (obie w cenie podobnej "od 800PLN) i sa wyznie inne od wersji R4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:580:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
No to z innej beczki.Lozysko tyl do vr-a ok 80 zl a do 2.0 - 40 zl , tylko ze to te same identyczne lozyska....tu chodzi o ta nazwe-VR-6

 

a to pierwsze slysze. przynamniej do sedana wystepuje jeden rodzaj lozysk i nie ma rozgraniczenia VR6 i reszat swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie to zdziwilo przeciez w tarczowkach z tylu byly te same lozyska ale ogolnie to mi chodzilo o to ze na sama nazwe VR sprzedawcy robia wielkie :651:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się oczywiście chłodnica klimatyzacji (skraplacz) jest padniety:( Pamietam jak w zime wbił mi się pręt w chłodnice klimy, wtedy myslałem że to chłodnica wody i cieszyłem się że nie cieknie. Ale jak zrobiło sie cieplej to klima niedziałała, fachowiec looknoł i złapał sie za głowe. Powiedział że bez nowej nic nie zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tez nieszczelny skraplacz w jednym z warsztatow za cala naprawe z nabiciem i "chyba" nowa chlodnica ponad 600zl, nie jestem pewien czy to chodzilo o nowa czy o zaspawanie jezeli da rade. Ktos sie orientuje nad dobrym i tanim serwisem w warszawie? Slyszalem ze na ul. szarych szeregow jest cos dobrego, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności