Skocz do zawartości
Gość Kerad

Adaptacja modulu komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kerad

Od poczatku jak nabylem auto przy wlaczaniu alarmu nie bylo migniecia kierunkami potwierdzajacego aktywacje, natomiast przy deaktywacji kierunki migaly. Niedawno nabylem VAGa i sprawdzilem w adaptacji modulu komfortu ze mam wartosci ustawione na 1 czyli na wlaczone (teoretycznie powinno dzialac). Sprawdzilem reakcje na aktywacje klaksonem i dezaktywacje. Wyglada to nastepujaco,

1/przy wlaczonej funkcji powiadomienia klaksonem przy wlaczeniu alarmu:

Aktywuje alarm, auto sie zamyka, zadnych znakow blyskowych i dzwiekowych. Deaktywuje alarm, auto sie otwiera, miga kierunkami i raz potwierdza klaksonem (mimo iz nie mialo ustawione na potwierdzanie podczac otwierania).

2/ przy wlaczonej funkcji powiadamiania klaksonem przy wylaczaniu alarmu:

Poczatek bez zmian, natomiast przy deaktywacji, auto sie otwiera, mrugniecie kierunkami i podwojny sygnal dzwiekowy z klaksonu.

 

Ktos sie spotkal z czyms takim bo jest to nie logiczne, tak jakby wogole nie widzial ze auto sie zamyka, tzn w zaden sposob o tym nie informuje, jakby jakies kable byly pozamieniane czy cos...

 

dzieki za pomoc, mam nadzieje ze bardzo nie namieszlem i da sie to zrozumiec co splodzilem

 

Pozdrawiam

 

PS. Nikt nie wie gdzie szukac problemu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj zachowanie ustawień w przypadku UK / Niemcy / Reszta świata - czy zachowanie się nie zmienia.

 

Jak nic nie da, to wywal seryjny alarm i zafunduj sobie coś ciekawszego, z możliwością wykorzystania seryjnego kluczyka jako sterownika.

 

achhhh te "nie passat"y :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad
Potestuj zachowanie ustawień w przypadku UK / Niemcy / Reszta świata - czy zachowanie się nie zmienia.

 

Nic to nie pomoglo :mur:

Puscilem test urzadzen zewnetrznych i wszystko bylo porawnie, a migania przy zalaczaniu nadal nie ma :(

I jeszcze pojawil sie blad silownika drzwi kierowcy - sporadyczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad

ciagne temat zwiazany z modulem komfortu, bo ost pojawily mi sie 2 bledy:

2 Faults Found:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

00929 - Locking Module for Central Locking: Front Passenger Side (F221)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

Gdzie szukac przyczyny, czy w stykach przy module komfortu, czy jednak szukac przy silownikach? Czy inne opcje, moze ktos juz to przerabial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pojawil sie blad silownika drzwi kierowcy - sporadyczny...
Napraw i będzie OK
Gdzie szukac przyczyny
jak wyżej, czyli -> naprawa zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glockia

Z moich obserwacji:

 

Jak załączasz alarm i nie masz żadnej sygnalizacji to znaczy, że tylko zamyka zamki, bez aktywacji alarmu. Pomimo tego wyłączanie jest z pełna sygnalizacją.

 

Odkryłem to jak chciałem załączyć alarm przy niedomkniętej klapie bagażnika. Sądzę, że dostaje sygnał naruszenia strefy i nie załącza alarmu. Musisz sprawdzić krańcówki, czy przypadkiem któraś nie jest walnięta i nie daje sygnału nie zamkniętych drzwi, klapy, etc.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerad
Z moich obserwacji:

 

Jak załączasz alarm i nie masz żadnej sygnalizacji to znaczy, że tylko zamyka zamki, bez aktywacji alarmu. Pomimo tego wyłączanie jest z pełna sygnalizacją.

 

Odkryłem to jak chciałem załączyć alarm przy niedomkniętej klapie bagażnika. Sądzę, że dostaje sygnał naruszenia strefy i nie załącza alarmu. Musisz sprawdzić krańcówki, czy przypadkiem któraś nie jest walnięta i nie daje sygnału nie zamkniętych drzwi, klapy, etc.

 

Sprawdzalem alarm tez jest aktywowany, bo po zamknieciu z pilota a otwarciu z kluczyka zaczyna wyc jak oszalaly, takze gdziec inndziej tkwi problem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś może ma jakis pomysł jak ten problem rozwiazac gdyz mam analogiczna sytuacje jak kolega z przed kilku lat i nie wiem co zrobic.

pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób taki myk,zamknij drugą osobę w aucie zamknij z pilota,a ten w środku niech otworzy maskę.Sprawdzisz w ten sposób czujnik-musi być alarm.Jeżeli jest to masz zapewne problem z zamkiem-zimne luty.Sprawdz jeszcze czy działa ci lampka pod drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma wspólnego lampka pod drzwiami z alarmem?

pytam z czystej ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego (galazka6) o co chodzi z tą lampka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otwierasz drzwi a masz włączone światła powinieneś mieć od razu brzęczyk informujący cię o zapalonych światłach - sprawdź to. Jeśli otwierasz drzwi kierowcy powinieneś mieć podświetlanie w drzwiach od razu zapalone - sprawdź to. Jeśli którejś z funkcji nie masz to napraw zamek - prawdopodobnie któryś z mikrostyków padł lub masz tzw. zimne luty i dla tego nie reaguje na zamykanie twój moduł komfortu bo nie dostaje informacji z mikrostyku. Nie masz co testować otwierania klapy z człowiekiem w środku sprawdź poprawne działanie zamków. Zresztą sam napisałeś :

ciagne temat zwiazany z modulem komfortu, bo ost pojawily mi sie 2 bledy:

2 Faults Found:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

00929 - Locking Module for Central Locking: Front Passenger Side (F221)

27-10 - Implausible Signal - Int

 

Napraw to i będziesz miał wszystko na 100% tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności