Skocz do zawartości
Gość bucholc86

Słychac odgłos świerszcza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bucholc86

Witam

 

cos ostatnio mnie niepokoi w pasku, słychac odgłos wydawanego dzwieku przez swierszcza zdarza sie rzadko- niezaleznie od predkosci i przy hamowaniu słychac lekkie piszczenie i tez nie zawsze to sie zdarza..co moze byc powodem. Pozdrawiam i prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... w większości wróżkami nie jesteśmy - mało danych :ok::) .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonej klimie?

W moim aucie ostatnio to samo, ale tylko przy włączonej klimie, gdy wentylator zaczyna się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W passacie z klimatronikiem od czasu do czasu mam dziwny odgłos. Coś trze lub piszczy, głos jest trochę podobny do dźwięku wydawanego przez świerszcza :). Dochodzi zaś z okolic schowka.

Dzwięk ustaje po wyłączeniu klimy, jego intensywnośc raczej nie narasta ze zwiększeniem obrotów nawiewu.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek113

Stawiam na silnik dmuchawy. Miałem podobny problem.Skończyo się na wymianie silnika :/. A piszczało dlatego że wentylator ocierał o obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby ten dźwięk narastał wraz ze zwiększeniem nawiewu na klimatroniku!

 

Da się to wymienić bez zdejmowania całego kokpitu ?

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Miałem podobne tykanie, u mnie był to silnik klapy obiegu zamkniętego chyba V71. Tykał, tykał aż się wytykał. Olewam to bo za dużo zachodu z wymianą :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek113

Jeżeli ten odgłos to jakiś "pisk" to raczej dmuchawa. Uszkodzona klapa wydaje dźwieki - coś w rodzaju, właśnie -tykania. I tak jak kolega lexwon napisał za dużo zachodu z wymianą. Ale jeżeli przez to nie możesz spac :056:

Zawsze możesz sprawdzić co sie dzieje z dmuchawą - 30 minut - należy odkręcic schowek 5 wkrętów(dokładne instrukcje jak to zrobic widziałem na forum) za schowkiem na 3 wkrętach przymocowany jest silnik. Podczas wyciągania musisz byc ostrzożny i trzeba trochę się nagimnastykować żeby go całkiem wyciągnąć, ale może nie jest to konieczne w Twoim przypadku wystarczy że wyciągniesz go parę cm i wprawisz w ruch. Możesz też załączyć zapłon i włączyć pierwszy stopień nawiewu. Zobaczysz co jest grane. A jeżeli masz małe dłonie to do silnika możesz dostać się też od strony filta (tylko 1 wkręt) ;).

 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie otóż przy dodawaniu gazu na postoju czy jeżdzie w okolicach od ok 2 tys obrotach słychać taki świerszczący szum w okolicach turbiny i (zawsze przy dodawaniu gazu) nie jest to zaden wąż dodam jeszcze ze tak jezdze od 2 lat!!! nigdy jakos nie zwracałem na to uwagi az do dzis czy turbina tak cały czas pracuje? troche dziwny jest ten dżwiek (tak jakby cos podobnego do łożyska kręcącego się bez smaru) troche smiesznie napisałem ale taki głos i tak juz od 2 lat jezdze...może ktos z was spotkał się z tym prosze o jakies podpowiedzi pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina caly czas sie kreci w czasie pracy silnika i moze ktoras z lopatek ociera o obudowe albo poprostu jak bedzie silnik zimny wloz reke tam gdzie jest turbo i zobacz czy ktoras z oslon nie ma luzu i ona takich dzwiekow nie wydaje bo 2 lata z tym dzwiekiem troche dlugo na cos powaznego :) zobacz tez czy dzwiek jest przy wlaczonym ac i wylaczonym pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a ja bym stawial na pekniety przewod tez mialem taki problem nie duze pekniecie gumowej rury i dostawalo sie lewe powietrze przy duzych obrotach syczalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie przypadkiem o egr chodzi?? slawek83 mam ten sam silnik co ty i w 90 % slyszalem egr na postoju wiem to bo zaslepilem go od jakis 2 tyg i cisza:D nie piszczy mi juz nic. Sprobuj na postoju minimalnie dodac sazu tak +200obr i jak u mnie wracaly obroty to zaraz byl albo pojedynczy dzwiek a nieraz to przez dluzszy czas. Co do kolegow wyżej nie wiem moge sie mylic bo klimy nie mam ale wiem ze jak wlaczylem u siebie ogrzewanie szyby tylnej to jak dostawal obciazenia silnik to od razu zaczelo dzwonic i to caly czas bez przerwy praktycznie...

Edytowane przez granat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wy mądre głowy. Odgłos tzw. świerszcza to nic innego jak sprzęgiełko na alternatorze lub wytarty napinacz naciągu paska sprężarki klimatyzacji. Odgłos nasila się w czasie kręcenia kierownicą w czasie manewrowania. Temat wiele razy był poruszany na forum. Uszkodzenie prowadzi nawet do zerwania paska rozrządu.

Tu macie linka tego sprzęgiełka.

http://moto.allegro.pl/kolo-sprzeglo-pasowe-alternatora-vw-bora-fv-ina-i1555953715.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam apropo odglosu swierszcza to sie dopne. Mam autka od paru dni i dopiero go poznaje i podczas jazdy slychac taki odlos jak juz go koledzy wyzej nazwali, ale u mnie tylko gdy skrecam w lewo i ewidentnie dochodzi to od strony radia nawiewu.

A drugie pytanie nie wiem czy dobry temat, ale spobuje.

Po przekreceniu na zaplon slychac ze strony klimatronika taki odglos chodzace silniczka. Czy to jest normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekreceniu na zaplon slychac ze strony klimatronika taki odglos chodzace silniczka. Czy to jest normalne ??

 

tak powinno byc

silniczki krokowe sie stawiaja do ustawionej temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam na wentylatorek czujnika temp. wewnetrznej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja obstawiam na wentylatorek czujnika temp. wewnetrznej:P

a co to za urzadzenie :hmm

pierwsze slysze :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W climatronicu jest mala kratka wlotu powietrza a za nia maly wentylatorek ktory zaciaga powietrze do czujnika bo przeciez klima musi wiedziec jaka jest temperatura w kabinie :P dzis go ogladalem i musze wyczyscic bo lekko kotów sie tam nazbierało ;)

Edytowane przez Marcin_WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej malej kratce po lewej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności