Skocz do zawartości
Gość arti55

Pytanko do fachowców.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arti55

Nabyłem wczoraj passata 1.9 TDI, 110KM, 1999r. Jest to auto sprowadzone ze Szwecji i wszystko jest w języku szwedzkim. Z przebiegu książki serwisowej wynika, że powinienem już wymienić olej. Także zauważyłem, że na wyświetlaczu komputera pokładowego po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala mi się na pomarańczowo kontrolka oleju a pod nią napisy po niemiecku. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu już mi się ta informacja nie zapala. Czy to oznacza, że komputer pokładowy informuje mnie o wymianie oleju?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapala mi się na pomarańczowo kontrolka oleju a pod nią napisy po niemiecku. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu już mi się ta informacja nie zapala. Czy to oznacza, że komputer pokładowy informuje mnie o wymianie oleju?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

sprawdź stan oleju, a jeśli stan jest ok to może być czujnik ciśnienia oleju ,który znajduje się przy filtrze oleju, może być tak ,że po wymianie oleju i filtra ta kontrolka nie pojawi się już tak prędko ;) pozdrawiam

Zobacz Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_temat

 

 

Także zauważyłem, że na wyświetlaczu komputera pokładowego po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala mi się na pomarańczowo kontrolka oleju a pod nią napisy po niemiecku.

 

_wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te napisy po niemiecku to wez je zacytuj bo z ksiezyca sie nie dowiemy co ci tam wyskakuje :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca_82

czy to jest automat??

 

jezli to jest automat i ma dusho przjechane moze to byc olej w przkladni automatycznej...

 

komputer w passacie nie poinformuje o wymianie oleju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
komputer w passacie nie poinformuje o wymianie oleju..

A slyszal kolega kiedykolwiek o czyms takim jak inspekcja serwisowa (service in 2000km, service jetzt) :?: No to niech kolega takich glupot nie pisze, ze komputer nie informuje o zblizajacej sie wymianie oleju :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca_82

komputer w pasku 1999 nie poinformuje cie o wymianie oleju... z tego c owiem to poinformuje cie o ewentualnym servisie ale nie o tym ze pasuje zmienic olej w silniku, bo nie ma azni zadnych czujnikow kontrolujacych jego lepkosc i wydajnosc...a jezeli kontrolka ta informuje faktycznie o wymianie oleju i klasyfikuje te wymiane pod wzgledem przejechanych kilometrow ...to nie odzwierciedla faktycznie prawdziwego stanu oleju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Panowie został wymieniony olej z filtrem. Pomarańczowa konewka pojawia się nie regularnie. Są takie dni, że wogóle się ta ikonka nie pojawia. Sprawdzam olej prawie codziennie i jest ok. Cop to może być do licha? Czyżby padł czujnik ciśnienia oleju? Czy można z tym jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia (przy filtrze oleju) lub poziomu oleju (w misce olejowej) w najgorszym wypadku kończy się żywot pompy olejowej. :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kontrolka/konewka wyskakuje czasem jesli sie zastosuje filtr olejowy z firmy Filtron

nie wiem czym to jest spowodowane ale slyszlaem o kilku takich przypadkach wliczajac w to i moj , po wymianie na filtr Knechta objaw ustapil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W misce olejowej Masz czujnik poziomu oleju który najprawdopodobniej ma złe połączenie z kostką - musisz rozpiąć kostkę i potraktować złącza środkiem poprawiającym styk(ogólnodostępny w sklepach elektrycznych). Jużeli to nie pomoże to czeka Cię wymiana czujnika

Pozdrawiam

Waaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Ok panowie, ale powiedzcie mi czy z tym można jeździć. Poziom oleju jest dobry. Zaznaczę, że ta konewka zapala mi się podczas gdy przekręcę stacyjkę. Gdy wyłączę stacyjkę i ponownie przekręcę to konewka się nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta konewka zapala mi się podczas gdy przekręcę stacyjkę. Gdy wyłączę stacyjkę i ponownie przekręcę to konewka się nie pojawia.

 

Przekręcasz zapłon "konewka" :D się zapala, uruchamiasz silnik przekręcając kluczyk :hyhy: i co wtedy? Gaśnie czy pali się dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Przekręcam kluczyk i zapala się pomarańczowa konewka z napisem poniżej " OILSENSOR WERKSTATT ". Nie zapalam silnika bo się boję. Nie wiem co to oznacza więc nie zapalam. Wyłączam zapłon i zapalam ponownie. Wtedy konewka się już nie zapala więc zapalam już silnik. Podczas jazdy ta konewka mi się już nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

arti55, :rotfl:

Cytat:

"Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju."

Kolego, jak juz wlaczysz zaplon, to poczekaj tych kilka sekund, a kontrolka powinna zgasnac :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin

Pare słówek ze szweckiego języka znam i wydaje mi się że to raczej po szwedzku ci się wyświetla a nie po niemiecku i mają one znaczenie oilsensor znaczy czujnik oleju lub sensor a werkstett to warsztat ale co rozumieć przez te dwa słowa razem...:654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam #OILSENSOR WERKSTATT#czujnik olejowy albo brak polaczenia w kostkach nielaczace kontakty albo czujnik do wymiany ,po mojemu polaczenia elekryczne obejrzec przeczyscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
oilsensor znaczy czujnik oleju lub sensor
Pare słówek ze szweckiego języka

A jak myslisz, jak to bedzie po angielsku :?: Kolego, zablysnales z ta znajomoscia jezyka "szweckiego" :rotfl:

Poza tym "werkstatt" to warsztat, owszem, ale na bank po niemiecku :P Niestety nie wiem, jak bedzie po szwedzku... Ale wywodu nam tutaj nie rob, w jakim to jezyku :P

 

Koledzy, po co rozbijacie glowa mur-przeciez w temacie z opisanymi kontrolkami jest napisane jasno i wyraznie:

Lampka miga na żółto -> czujnik poziomu oleju silnikowego Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy. W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu. Informacja na wyświetlaczu: STOP!!!ÖLSSENSOR WERKSTATT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartklin

Ale wywodu nam tutaj nie rob, w jakim to jezyku :P

 

Nikomu żadnego wywodu nie robię poprostu autor postu przyznał że nie ma zielonego pojęcia co te hasło oznacza więc starałem się jak mu choć troche pomóc bo chyba o to tu chodzi ( a nie naśmiewanie się z nieznajomości ortografi) :654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakub77

Witam WARSZTAT SAMOCHODOWY PO SZWEDZKU TO === bilverkstad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności