Skocz do zawartości
elem

Problem z modułem komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przepraszam za zaśmiecanie jeżeli podobny temat już się pojawił, ja niczego nie znalazłem.

 

Otóż sprawa wygląda następująco:

- przestało mi świecić jakiekolwiek oświetlenie wewnętrzne tj. lampki w drzwiach i w podsufitówce

- nie działa mi sterowanie szyb ani lusterek

- nie działa podświetlenie przycisków w drzwiach pasażerów ( u kierowcy działa )

 

Bezpieczniki sprawdzałem, wszystkie są ok.

 

W ramach wyjaśnień.. szyby działają sterowane z pilota, centralny zamek też działa sterowany z pilota jak i ze środka.

 

Proszę o jakąś wskazówke, może to jest jakaś pierdoła a ja pojade do elektryka i ten mnie skasuje jak za zboże...

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- przestało mi świecić jakiekolwiek oświetlenie wewnętrzne tj. lampki w drzwiach i w podsufitówce

wcale nie działa czy przy otwieraniu drzwi? bo jeśli to drugie, to może wina przełączników w drzwiach...

- nie działa mi sterowanie szyb ani lusterek

rozbierałeś konsolę w drzwiach? Sterowanie szyb lubi się "popsuć". Sterowanie lusterek znajduje się już w zupełnie innym miejscu, więc szukałbym bardziej na łączeniu drzwi - czy wiązka jest cała, czy jest podłączona etc.

 

zobacz czy nie ma wody pod dywanikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcale nie działa czy przy otwieraniu drzwi? bo jeśli to drugie, to może wina przełączników w drzwiach...

 

Wcale nie dziala. Pod dywanikiem nie ma wody ale jest trochę wilgotno... :|:|

 

Jeżeli chodzi o wiązke na łączeniu drzwi to jutro się temu przyjrzę ale dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził pod dywanikiem po lewej stronie modułu są kabelki które często się utleniają (od wilgoci) na złączkach u mnie tam był pies pogrzebany .

Oczyściłem, skręciłem i zaizolowałem i...

wszystko się pojawiło pozdro i miłego (skręcania )

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie moduł!!!

oświetlenie wewnętrzne
nie działa mi sterowanie szyb ani lusterek
nie działa podświetlenie przycisków w drzwiach pasażerów
Pod dywanikiem nie ma wody ale jest trochę wilgotno

 

i wszystko jasne!!!!

 

elem,Za wszystkie rzeczy, które wymieniłeś odpowiada tylko jeden sterownik,zwany modułem konfortu(jak napisałeś w tytule tematu)

Skoro dywanik jest wilgotny,znaczy to że moduł pływa w wodzie.Ponieważ dywanik nie spoczywa na samej ziemi tylko jest na podwyższeniu,gdyby był mokry,to musiał byś już użyć wiadra do opróżnienia pasia :)

 

Moja rada:

-Zdemontuj fotel kierowcy,podnieś dywanik i osusz moduł

-Użyj srodka IPA contakt na styki modułu

-Znajdź nieszczelność,żebyś nie miał podobnej sytuacji.Aby znaleść nieszczelność,posil się temeatem http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/woda-w-passacie-mokre-dywaniki-wilgoc-w-kabinie-vt12974.htm

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, jutro sie za to zabiore bo juz bialej goraczki dostaje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności