Skocz do zawartości
Makaj

Błąd 17965 Niesprawność układu turbodoładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Pada od korodującej wewnątrz gruchy sztangi i samej korodującej gruchy. Niezmiernie rzadko pęka wewnątrz gruchy membrana albo sprężyna, która wywiera stały nacisk na membranę ale zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcie na N75 i jest około 9V. Po sprawdzeniu wyszło że słaba masa. W którym miejscu podpięta jest masa tego czujnika? Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmierzyłem napięcie na N75 i jest około 9V. Po sprawdzeniu wyszło że słaba masa. W którym miejscu podpięta jest masa tego czujnika? Pomoże ktoś?

 

 

Pewnie gdzieś w wiązce wspólna. Jeśli to faktycznie masa to podepnij się pod inną masę.

Ale to troszkę dziwna sprawa...albo masz kiepskie już styki we wtyczce albo gdzieś we wiązce uszkodzone kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy wypisujecie za głupoty???? Zawór sterowany jest PWM, stały plus i masa z ECU. Podaj masę z karoserii, a zobaczysz, jak szybko będziesz musiał zmieniać ecu.

 

A tak poza konkursem, to skoro już bierzesz się za takie naprawy to N75 nie jest czujnikiem, a zaworem sterującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, co wy wypisujecie za głupoty???? Zawór sterowany jest PWM, stały plus i masa z ECU. Podaj masę z karoserii, a zobaczysz, jak szybko będziesz musiał zmieniać ecu.

 

A tak poza konkursem, to skoro już bierzesz się za takie naprawy to N75 nie jest czujnikiem, a zaworem sterującym.

 

Kolego dobrze że pomagasz ale nie musisz krzyczeć.

Jak jest sterowany ten zaworek w tej chwili nie wiem i nie sprawdze...latam już innym autem.

 

Przy okazji przydało by się byś pochwalił się całkiem wiedzą na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest zaworem nie czujnikiem, pisałem to na szybko i tak wyszło.

Druga sprawa to taka że to napięcie takie ma być, pomiar u kolegi wykazał taką samą wartość.

Dziękuję wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat moja opinia tyczy się Kolegi mebelman, więc nie wiem, czemu piszesz, że już dawno jeździsz czym innym... Jak mam się pochwalić wiedzą? Co chcesz wiedzieć?

 

Napięcie średnie jest 9V, ale tam nie ma napięcia stałego, a sygnał PWM, i nie zawsze będzie 9V na jałowym. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat moja opinia tyczy się Kolegi mebelman, więc nie wiem, czemu piszesz, że już dawno jeździsz czym innym... Jak mam się pochwalić wiedzą? Co chcesz wiedzieć?

 

Napięcie średnie jest 9V, ale tam nie ma napięcia stałego, a sygnał PWM, i nie zawsze będzie 9V na jałowym. Amen.

 

Wiem co to PWM. Nie wiedziałem że ten zawór jest tak sterowany ale to inna sprawa.

 

Co do wiedzy to miałem na myśli byś podpowiedział coś koledze odnośnie zasilania zaworku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jasno napisałem - zasilany stałym 12V z bezpiecznika ze skrzynki ECU i sterowanie PWM z ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież jasno napisałem - zasilany stałym 12V z bezpiecznika ze skrzynki ECU i sterowanie PWM z ECU.

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem...ja Ci tylko opowiedziałem a nie prosiłem o dalsze wyjaśnienia. Jesteś spóźniony o jeden post i nie zaśmiecajmy tematu takimi dyskusjami.

 

...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy cos moglo pojsc nie tak , wymienilem ten przewod ,,s,, od turbo i po paru km odlaczylo turbo , kod bledu 17965 - i wyczytalem ze przekoroczone cisnienie - podlaczenie weza ??/ o co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem , turbo regenerowane wstawione moze z 6 miesiecy wczesniej , i co geometria zapieczona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czytalem , turbo regenerowane wstawione moze z 6 miesiecy wczesniej , i co geometria zapieczona ?

 

Albo źle wyregulowana albo niedziałający prawidłowo zaworek.

 

Musisz podłączyć kompa i sprawdzić jak wygląda ciśnienie doładowania.

 

W spoczynku bez podciśnienia turbo ma maxymalną wydajność i wraz ze wzrostem obrotów kierownice zmniejszają wydajność by utrzymać maxymalne ciśnienie. Jeśli grucha się nie rusza z powodu braku podcienia lub złej regulacji to będzie przeładowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie 5 tygodni auto jezdzilo tylko po miescie , wczesniej nie bylo zadnych objawow po wymianie turbo , wszystko chodzilo ok , nie przeladowywalo , mozliwe ze geometia sie zabrudzila sama jazda po miescie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w 5tyg nie koniecznie mogłu się zapiec kierownice. Mogło to trwać już dłużej. Powodem zapiekanie się kierownic jest jazda jak emeryt. Pozornie ekonomiczna a faktycznie wcale. Silniki Turbodoładowane muszą wchodzić na wysokie obroty bo inaczej kierownice nie pracują w pełnym zakresie i się zapiekają.

 

Co nie oznacza że w Twoim przypadku diagnoza pada na kierownice.

 

Tutaj nie ma co gdybać. Wzrokowo możesz sobie tylko sprawdzić czy węże masz całe i czy cięgno od kierownic się rusza i czy masz podciśnienie szczelne.

Trzeba sprawdzić na kompie jak wygląda ciśnienie doładowania przy przyśpieszaniu.

 

Możesz sobie zrobić test który potwierdzi że kierownice się nie ruszają wcale lub w pełnym zakresie.

Wrzuć 3 bieg, zwolnij ile możesz najmniej i gaz do dechy aż do czerwonego pola. Jak przejdzie w tryb awaryjny przy około 3000obr (więcej lub mniej) to znaczy że kierownice nie przestawiły się na tyle by zmniejszyć ciśnienie.

 

Pytanie co było regenerowane jeszcze w tej tubrawce??

Bo może była to tylko częściowa wymiana bez czyszczenia kierownic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo po regeneracji - turbotec-ciegno sie rusza jak odpali kolega silnik to idzie do gory ,5 tygodni temu wszystko bylo ok , nie przeladowywalo ,wymienilem ten przewod ,,s,, od turbo , moze on cos nabroil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód nie ma nic do rzeczy.

 

Musisz sprawdzić jakie jest ciśnienie doładowania. a potem szukać przyczyny.

To że turbina była regenerowana nie dyskwalifikuje jej jako podejrzanej.

 

Tak więc sprawdź jakie jest ciśnienie doładowania przy którym wywala błąd.

Sprawdź węże podciśnienia i czy nie mają nieszczelności lub wymień między turbiną a zaworkiem N75 lub nawet wszystkie bo mikro nieszczelności można nie dojrzeć/ nie usłyszeć itp.

 

Sam błąd to wróżenie z fusów co dokładnie jest przyczyną aczkolwiek krąg możliwości bardzo wąski włączając w to turbinę.

 

I powiedz czy jeździsz jak dziadek czy dajesz czasem dobrze w palinik??

Bo jak nie przekręcasz dobrze silnika po obrotach to kierownice mogą szybko się zapiekać.

 

Autem z turbo trzeba jeździć żwawo ale zgodnie z przepisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności