Skocz do zawartości
Gość wacek 075

Pompa ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wacek 075

Witam wszystkich Forumowiczów!Mam uszkodzoną pompe ABS(zdiagnozowane) i mój problem polega na tym że takiej jak moja 8E0 614 111B nie moge spotkać.Zwracam sie do bardziej zorientowanych w temacie:czy moge zalozyc pompe np 8E0 614 111 AB ? a moze jakąś inną? czy tez musi byc ona identyczna jak ta moja? nadmieniam ze posiadam passata 1,8T z 2000 roku bez ESP.Proszę o pomoc i zgóry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomoge ci w sprwie przydatnosci innej pompy ale chce przestrzec przed pochopną diagnoza. mi w serwisie na podstawie VAGa tez zdiagnozowali uszkodzoną pompe absu a okazalo sie ze jeden z kabelkow jest przerwany i wyskakuje blad pompy. jesli bedzeisz mial taka mozliwosc to wloz dobrą pompe i sprawdz czy blad zniknął bo po co kupowac pompe i wyrzucac pieniadze. no chyba ze na 200% jestes pewny ze twoja jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Mam uszkodzoną pompe ABS(zdiagnozowane) ...

a mozesz napisac jakie sa objawy i jakie bledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacek 075

Otóż swieci mi się kontrolka ABS i miga czerwony wykrzyknik(!). VAG wcale nie chciał się połączyc ze sterownikiem ABS-u .Elektronik odpiął wtyczke od ABS-u i cos tam pgrzebal przy sterowniku i stwierdził,że to własnie sterownik absu,ten przy pompie jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge zalozyc pompe np 8E0 614 111 AB ? a moze jakąś inną?

Możesz założyć taką 8E0 614 111 F to jest zamiennik dla Twojej starej, a czy AB to nie wiem, chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam podobny problem świeci mi sie kontrolka absu (na 10 odpalen pali sie 6 razy)a na diagnozie vag wystąpił bład 465A (wykasowywałem ten błąd ale po zapaleniu silnika sie pojawia znowu) nadmienię że mam passata z 98r 1.8T.Czy miał ktoś podobny przypadek?? Moze jakieś sugestie na temat błędu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż swieci mi się kontrolka ABS i miga czerwony wykrzyknik(!). VAG wcale nie chciał się połączyc ze sterownikiem ABS-u .Elektronik odpiął wtyczke od ABS-u i cos tam pgrzebal przy sterowniku i stwierdził,że to własnie sterownik absu,ten przy pompie jest uszkodzony.

mozesz sprobowac go wykrecic i podeslac do:

http://www.allegro.pl/item250112971_abs_asr_8e0_614_111_ah_naprawa_vw_audi.html

lub

http://www.allegro.pl/item251562693_pompa_abs_bosch_naprawa_audi_bmw_opel_vw_inne.html

Mysle ze bez sterownika powinno sie dac jezdzic, trzeba by tez jakosc zabezpieczyc 'reszte' pompy przed zabrudzeniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacek 075

Dzięki śliczne Janosik,tylko mi chodzilo głównie o zamianke pomp,bo mam kumpla co handluje,tylko nie ma pojęcia w temacie.Jeszcze raz Śliczne dzieki i pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem post i mówię coś tam napiszę.

Miałem kiedyś problem z taką pompą ...111 B jak pamiętam to auto ma EDS + ABS, i miałem ten sam problem brak komunikacji ze sterownikiem, i znalazłem sposób jak to naprawić( gdybyś potrzebował mogę znaleźć instrukcje-lutowało się jedno miejsce w sterowniku pompy i działało). Jeśli chodzi o zamiennik nie doradzę. Mam kilka innych doświadczeń z tym modelem, gdybyś potrzebował chętnie pomogę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam passata b5 1.9tdi AHU 90km combi z 1998r. i mam problem z ABS i (!) ale podobno to jest problem z ABS a (!) dostajemy info gratis.

 

Sprawdziłem ABS i mam 1 błąd:

 

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 614 111 AB

Component and/or Version: ABS 5.3 FRONT D00

Software Coding: 0273004281

Work Shop Code: BB 24548

1 Fault Found:

01200 - ABS Valves Supply Voltage

35-00 - -

 

01200 Zasilanie zaworów ABS

 

Moje pytanie: gdzie to jest i jak to naprawić, co sprawdzić

 

sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż swieci mi się kontrolka ABS i miga czerwony wykrzyknik(!). VAG wcale nie chciał się połączyc ze sterownikiem ABS-u .Elektronik odpiął wtyczke od ABS-u i cos tam pgrzebal przy sterowniku i stwierdził,że to własnie sterownik absu,ten przy pompie jest uszkodzony.

Witam!

Miałem ten sam problem ( ten sam numer pompy) i po wymianie sterownika jest OK, objawy były identyczne.

Żeby podmienić sterownik musi być ten sam identyczny, ja znalazłem pompe ze sterownikiem za 200 zł podmieniłem sterownik (wymiana trwała pół godziny) Trzeba tylko znaleś okazje, bo czasami te pompy pokazują sie na allegro. Życze powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość joker_4_2006

Czesc

 

Mam identyczny problem kontrolka ABS i czerwona mrugajaca kontrolka z wykrzyknikiem we vagu blad :

 

1200 Napiecie zasilajace zaworów ABS

 

, wszystko bylo OK usterka powstala po chamowaniu hamulcem recznym na mokrej nawierzchni i od tamtej pory nie da sie tego usunac i oczywiscie ABS nie dziala

 

czy ktos moze doradzic co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam icon7.gif

Odkopuje temat tez mam problem z abs i esp mianowicie wyskakuje błąd napięcie elektrozaworów za niskie i nie da się zakończyć kodowania abs/esp i czujnika kata skrętu . Proszę o jakieś sugestie P.S czy to jest uszkodzony sterownik absu???

Edytowane przez luki0271
brak tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta

 

mam Paska 1.8 T AEB 1997r i padła mi pompa ABS-u problem jest w tym że mam pompę

8 E0 614 111 b ze sterownikiem 0 273 004 283 a one są strasznie drogie na allegro.

 

Po przeczytaniu prawie wszystkiego na forum (oraz sporo na zewnętrznych stronach) na temat ABS-u wychodzi mi na to że mając tą pompę powinienem mieć oprócz ABS-u jeszcze ASR a nie zauważyłem go u siebie.

 

i teraz pytanie czy mogę wrzucic jakąs inną pompę np. 8 E0 614 111 ab, czy będzie działać ABS ???

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ktoś u siebie wstawiał jakąś inną lub wie może jaka pompa z jakim oznaczeniem może być wstawiona jako zamiennik zamiast b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zamontowałem dzisiaj pompę 8E0614111AB i działa w 100% tak że u mnie podeszła.

 

Zastanawia mnie tylko to po co miałem u siebie pompę z ASR lub ESP bo i takie i takie opisy znalazłem w necie skoro żadnego z tych systemów nie mam w aucie???

 

czy możliwe że producent w trakcie produkcji wrzucił taką bo np. akurat nie mieli dostępnych tylko z ABS???

czy może ktoś ją już wymieniał ( Samochód do przebiegu 240 000 km serwisowany w Szwajcarii )

 

No nic w każdym bądź razie u mnie działa i mam znowu ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś ani z ASR ani ESP tylko EDS takie pompy były tylko w 1.8t, ja sam wymieniałem pompe i znalazłem z B za 100zł ;p, a więc jak sie dobrze poszuka to sie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam podobny problem walcze z nim juz drugi miesiac swieci mi sie abs i wykrzyknik sprawdzilem kable czujniki i ok postawilem na gdyz tak pokazal vag sterownik wiec wymontowalem i wyslalem do firmy oni naprawili odeslali ja go zamontowalem i ok po przejechaniu 40km znowu zaczelo swiecic wiec znowu pod vag i tam ze nie ma zadnego bledu i teraz niewiem co robic pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności