Skocz do zawartości
Gość yoghi

Problem z czujnikami deszczu Passat '01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yoghi

Witam

 

pojawił mi się problem z czujnikami deszczu w moim pasku-mianowicie zawodza mnie podczas deszczu.

 

teoretycznie przy 1. polozeniu przelacznika wycieraczek powinny reagowac na deszcz.

umnie tylko jeden raz wycieraczki wytra szybe i stoja mimo iz pada deszcz (praca odbywa sie gdy przejde z pozycji "0" na pozycje "1".

 

wycieraczki rowniez zareaguja gdy zmieniam czestotliwosc pracy (tym pokretlem u gory dzwigni) ale jest to tez tylko jedna wymuszona przeze mnie praca.

 

z miesiac temu przez pare dni sensor zadzialal na chwile ale znow lipa-ciagle wachlowanie przelacznikiem.

 

jesli ma ktos jakas propozycje jak to zwalczyc prosze o o pomoc

 

z gory dzieki

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to z czujnikiem a nie czujnikami bo jest on tylko jeden.

po drugie to upewnij się czy czujnik deszczu na pewno jest. Masz lusterko samościemniające???

jezeli czujnki deszczu jest to znaczy ze masz uszkodzony przekaznik od wycieraczek ( jezeli rzeczywiscie kiedys działy), badz niewłaściwy- od wersji bez czujnika deszczu( takie są dokładnie objawy jak podajesz).

Zobacz jeszcze czy pomiedzy czujnikiem a szyba nie ma powietrza, to moze byc kolejna przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

sory rzeczywiscie jest tylko jeden czujnik a nie czujniki-mala literowka

 

mam na 100 % czujnik gdyz zdarzylo sie ze on wylapywal deszcz-natomiast gdyby go nie bylo praca wycieraczek na 1 biegu tzn przerywana jakos by sie odbywala samoczynnie-w zaleznosci od ustawienia biegu.

 

byc moze rzeczywiscie cos w bezpiecznikach-tylko musze jakos zlokalizowac ktory bezpiecznik odpowiada za sensor.

nie rozumiem tylko o co chodzi z tym powietrzem-o ile sie nie myle czujnik deszczu znajduje sie w lusterku w3stecznym od strony szyby-(chyba ze to nie ten czujnik)

 

wiec nnormalen ze tam jest powietrze-chyba ze jest inaczej to prosze mnoe wyprowadzic z bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
nie rozumiem tylko o co chodzi z tym powietrzem-o ile sie nie myle czujnik deszczu znajduje sie w lusterku w3stecznym od strony szyby-(chyba ze to nie ten czujnik)

wiec nnormalen ze tam jest powietrze-chyba ze jest inaczej to prosze mnoe wyprowadzic z bledu

Czujnik jest tam, gdzie napisales, ale nie powinno byc tam powietrza, tylko wszystko powinno byc szczelnie wypelniona takim specjalnym zelem (ogolnie z zewnatrz powinno byc ciemne i wygladac tak, jakby cala powierzchnia tego czujnika byla przyklejona). Byc moze miales wymieniana szybe i ktos zle przykleil ten czujnik razem z lusterkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik zanjduje sie w nóżce lusterka wstecznego. Rzeczywiscie pokryty jest warstwa zelu, ale w tym modelu passata nie jest on przyklejon do szyby. Poprzez ten zel dolega tylko do szyby. Chodzi o to żeby pomiedzy szyba a żelem nie było widocznego powietrza, bo ono zakloca prace czujnika. Nowy zel w sevisie to ok 20 zł, powinien on byc spryskany specjalnym płynem,żeby dobrze przylegał.

Druga spawa to nie bezpieczniki ale przekaźniki. Może przekażnik ulegl uszkodzeniu albo kable???

Nie pamietam numeru przekaznika , ale pisaliśmy o tych numerach z chłopakami na forum, poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

Witam

 

rzeczywiscie obejrzalem dokladnie moj czujnik i stwierdzilem ze ktos badziewnie przykleil lusterko podczas wymiany szyby przedniej-raczej zadnego zelu nie zastosowal.

 

jednakk zastaniawiam przed oderwaniem lustra i wklejeniem go ponowinie... dlaczego mimo tego partactwa ten "czujnik" jednak kiedys dzialal przez pare dni" i to nawet mi sie podobalo?? czy nie lepiej zajrzec w przekazniki (sory za poprzednie "bezpieczniki")

 

ewentualnie jak dokladnie przykleic na nowo lusterko gdyz na sam zel pewnie nie bedzie sie trzymac.

 

teraz jest zmontowane na jakas badziewna tasme dwustronna..

 

czy najpierw wypelnic srodek stopki lusterka tam gdzie jest czujnik a na zewnatrz dac ta tasme dwustronna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowimy chyba o innych rzeczach. Bez zdjecia lusterka nie zobaczysz czy jest zel czy nie, a sluzy on tak jak mówiłem tylko do tego zeby czujnik przylegał sciśle do szyby. Jeżeli nie ma zelu to może być tak włsąnie że czujnik raz działa, a raz nie.

Po drugie lusterko nie jest przyklejone , tylko jakkby przykrecone. Zdejmujesz plastkiwe osłony ( 2 SZT) przy tej czesci która biegnie od lusterka do szyby , potem bierzesz sobie maly klucz francuski , łapiesz za metalowy stelaż i przekercasz w jedna stronę , lusterko , powinno zejśc z szyby, a w uchwycie jest czujnik deszczu. Jak go wyjmiesz , to włacz wycieraczki i przejedz palcem po czujniku. Jak zadziałąją to czujnik ok, tylko problem z montażem.

Jeżeli nigdy tego nie robiłeś proponuję podjechać do jakiegoś zakłądu gdzie wymieniaja szyby, wezma na flaszkę, a nie popsuja na pewno. Ja osobiście polecam firmę auto jaan, duża sieć w Polsce, mają duże doswiadczenie

 

popatrz tu masz czsci lusterka

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.passatplus.de%2fumbauteile%2fregensensor%2findex.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

thx za dobra rade-rzeczywiscie u jaan-a powiedzieli mi ze usterke zwiazana z zelem mozna usunac w 20 min-wiec po co sie meczyc:) natomiast w aso marszalek w czewie niestety nie mielipojecia jak to dziala a o zelu nic nie szlyszeli w koncu na etce (etka) nic nie jest narysowane wiec skad special;isci z vw maja wiedziec - ah te nasze serwisy

 

pozdrawiam i thx ze wszelka pomoc

 

trzeba jechac do jaan-ka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

Witam

 

Dzis Znuff nwy zawod jesli chodzi o moj czujnik deszczu. Udalem sie dzis do specy z Szybexu w czewie. rzeczywiscie nie mailem zelka wiec go umiejetnie wkleili. Proba-czujnik dziala-pieknie wylapuje krople. az tu pan zaczal skladac plastiki-i awaria czujnik nie dziala :przestraszony::cisza::niepewny::wpale: Stwierdzil ze przez zelek niezbyt jednak dolega do szyby-(ktos wczesniej wkleil uchyt bardzo niestarannie do szyby teoretycznie nie przystosowanej do czujnika)wiec napakowal silikonu i powiedzial ze jak wyschnie bedzie ok-ale lipa... nie dziala.

mam zamiar go niedlugo rozbebeszyc-pan powiedzial mi wczeniej ze jest troche porysowany-czy moze byc tego wina??

inna rzecz (jak wczesniej wspomnialem o fatalnym wklejeniu uchwytu) nie jest on idea;lnie po srodku uvhwytu (no ale przez chwile zadzialal)

gosc stwierdzil ze jak by po tym silikonie nie dzialal to trzeba go odlaczyc to beda chociaz czasowki-ale czy warto??

 

a moze da sie dokpuic sam czujnik ?? a jak go w ogole sprawdzic na "sucho" czy czujnik dziala-a moze rzeczywiscie dac sobie spokoj i go calkiem odlaczyc?? pozdsrawaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ktos wczesniej wkleil uchyt bardzo niestarannie do szyby teoretycznie nie przystosowanej do czujnika

Masz dwa rodzaje szyb-pod czyjnik i bez czujnika. Roznia sie one mocowaniem lusterka. Szyba pod montaz czujnika ma juz przymocowane "kolko plastikowe", do ktorego mocowane jest lusterko razem z czujnikiem... Nie wiem w jaki sposob ten pan stwierdzil, ze szyba nie jest pod czujnik, skoro juz taka zawsze dostaja przed montazem wszystkie zaklady :kwasny:

Poza tym na silikon to on moze sobie kondomy przyklejac, zeby sie nie zsunely, a nie lusterko do szyby :dobani:

Zmien zaklad od szyb na jakis lepszy.

gosc stwierdzil ze jak by po tym silikonie nie dzialal to trzeba go odlaczyc to beda chociaz czasowki-ale czy warto??

Nie wiem, czy beda czasowki, bo bez czujnika deszczu masz inny przekaznik do wycieraczek :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie on ten silikon przyklejał??? chyba sobie do głowy, tam to wszystko jest na docisk, nie do przyjlejania, silikon tego w zyciu nie utrzyma tak jak ma byc.

Tak ja mówiłem jedz do firmy auto Jan , oni robia tego duzo i ci powiedza co i jak.

Nie za bardzo wyobrazam sobie wklejenie uchwytu pod to lusteko do tej szyby, ale u nas w kreju wszystko jest mozliwe, gadałem nawet z kolesiem co miał to w planie :krzeslem: .

Wycieraczki nie beda miły czasówki z tym przekaznikiem jaki masz, musisz wymienic na ten od czasówek i bedzie działac jak bez czujnika, nic więcej nie trzeba przerabiac.

Rozbieranie czujnika bez sensu , nic tam nie wymyslisz. A sprawdzic to mówiłem jak najłatwiej . Jak zdejmiesz lusterko to włacz wycieraczki i dotknij czujnik palcem kilka razy( od strony przylegania do szyby oczywiście). Za kazdym razem powinny właczyc sie wycieraczki

Natomiast jak w ASO nie znaja zelu do czujnika to zmień ASO. Ja w swoim kupiłem bez problemu, tu masz nr kat 1 J0 955 609 cena 20 zł.

Rozumiem ze skoro powiedzieli ze nie masz zelu to masz sam plastikowy czujnik ,bez niczego na wierzchu??? wiec na to nakleisz to Ci podałem nr katalogowy i sprawdz. Raczej cięzko dobrac na oko grubosc zelu( jak nie jest orginalny), zeby scisle dolegał do szyby, tak ze nadal polecam zmiane zakładu.

Jak rzeczywiście masz złą szybe, niedostosowana pierwotnie :przestraszony: do czujnika to zawsze pozostaje wymiana szyby. W auto Jan ok 500 zł ( ta właściwa pod czujnik deszczu).

Co do działania tego urządzenia to powiem Ci tylko tyle ,ze dalekie jest ono od doskonaosci. Zależy oczywiscie jeszcze jakie kto ma oczekiwania.Jak pada w miarę równo to ok, ale czesto jest tak,ze wycieraczki działaja za czesto , a jak stoisz na swiatłach to zanim zareaguja to nieraz nic juz nie widac. Jest regulacja czułości ale nie zawsze da sie to zadawalajaco wyregulowac. Ale to nie tylko w passacie , winnych samochodach podobnie jest z tym ustrojstwem. Jak na razie z samochodow którymi maiłem okazje jezdzic ( a było ich troche) to tylko w nowej S klassie działanie tego czujnika spełniało całkowicie moje oczekiwania.

Powodzenia w walce z czujnikem :rotfl: , w razie jakichs pytan pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yoghi

witam

 

z tym silikonem

Poza tym na silikon to on moze sobie kondomy przyklejac, zeby sie nie zsunely, a nie lusterko do szyby
to swiete slowa

 

w sobote przez 40 minut z lzami w oczach i dzwiekiem strzelajacych plastikow odklejalem ten "niezdawodny" silikon. ale sie udalo-szyba cala :hurra:

teraz sensor dynda sobie nad lusterkiem bo nie ma go kiedy zlozyc

na razie probowalem go sprawdzic w sposob reczny czy dziala

włacz wycieraczki i dotknij czujnik palcem kilka razy( od strony przylegania do szyby oczywiście). Za kazdym razem powinny właczyc sie wycieraczki

 

niestety niezbyt to chodzi-dziala jedynie jak go sie po elektronice pomaca od strony klapki-natomiast nie usunalem jeszcze dokladnie tego silikonu z czujnikaz od strony szyby bo nie wiem jak to bezuszkopdzeniowo zrobic(moze ma ktos jakis pomysl??)

zaczynam miec podejrzenia ze moze byc zrabany czujnik tylko jest problem z uzywka!1 :przestraszony: (a nowa wiazka to juz 4 stufki :wstyd::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro, były od 50zł do 150. Ja kupiłem kiedyś czujnik razem z lusterkiem za 40 zł. Sa tylko trzeba poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche temat bo nie znalazlem nigdzie odpowiedzi. Skoro na 1 biegu dziala czujnik deszczu to co daja te 4 przelozenia na manetce? - czestotliwosc isc dzialania? zauwazylem ze tylko na 4 przelozeniu wycieraczki chodza nonstop, a na nizszych tak samo.

 

Ok, widocznie nie szukalem dosc dokladnie, juz znalazlem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja odświeże temat bo mnie juz ch**j strzela. nie działał mi czujnik wiec pomyślałem żel źle wklejony lecz podejrzewam ze nowy wkleilem jeszcze gorzej... widzę jakiś bąbelki powietrza lecz mam nadzieje ze zejdzie ale i tak czujnik nie działa jak powinien tylko tak jak przed zmianą żelu. czasem coś wylapie ale rzadko... nie wiem już czy zamówić nowy i próbować jeszcze raz? czy jechać do auto Jana niech wymienia i sprawdza. ile taka przyjemność może kosztować? czy to ze ta plastikowa niby optyka jest trochę jak widziałem porysowaniem tez na to może wpływać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podmienić przekaźnik na inny? Jakoś jeszcze nie słyszałem, żeby czujnik szwankował.

U mnie także są bąbelki pod czujnikiem i czujnik działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam na obecna chwile skąd wziąć innego czujnika. jak finanse mi się poprawia to bd myslal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie sensor działa podobnie czyli nie działa. dostałem się do kostki łączeniowej zamierzyłem napięcie dochodzi 12 V a na kablu sygnałowym mam 0,6V próbowałem lać wodę raz słabo raz mocniej napięcie bez zmian. stwierdzam po tym że przekaznik ok tylko poprostu sensor padł czy ktoś może potwierdzić moja opinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności