Skocz do zawartości
AArti

mocowanie wydechu w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

MAM TAKI PROBLEM:

REZONUJE MI NA BIEGU JAŁOWYM WYDECH, KIEDY GO RĘCZNIE DOCISNĘ TO REZONOWANIE USTAJE - WYDAJE MI SIĘ ŻE BRAKUJE MU JEDNEGO PUNKTU ZAMOCOWANIA.???!!!

DZWONIŁEM PO RÓŻNYCH ASO W WARSZAWIE I NIGDZIE NIC NIE MOGLI MI POWIEDZIEĆ NA TEMAT PUNKTÓW MOCOWANIA WYDECHU - MÓWILI, ŻE TYLKO WIESZAKI GUMOWE"

A W/G MNIE Z TEGO CO PODEJRZAŁEM SIEDZĄC W KANALE WYDAJE MI SIĘ, ŻE WYDECH W AFN POWINIEN BYĆ POŁĄCZONY JAKIMŚ ELEMENTEM DO SKRZYNI BIEGÓW(A DOKŁADNIEJ JEJ SAMEGO TYŁU-JEST TAM KILKA NAGWINTOWANYCH OTWORÓW)

A NA LOGIKĘ BIORĄC - WYDECH NIE MOŻE WISIEĆ NA SAMYM ŁĄCZNIKU ELESTYCZNYM-BO DŁUGO ON NIE WYTRZYMA

STĄD MOJE PYTANIE "CZY WYDECH W AFN JEST W JAKIŚ SPOSÓB MOCOWANY DO SKRZYNI BIEGÓW?????"

PROSZĘ O POMOC DRODZY "PASATOWICZE" ;)

 

Zedytuj z wyłączonym CAPSEM. Dzięki/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zauważyłeś cały układ wydechowy wisi się na trzech wieszakach gumowych.Natomiast przednia jego część łączy się z turbinką i katalizatorem elastycznym łącznikiem.Nie ma więcej żadnych innych mocowań.Proponuję przejrzeć siatkę w łączniku i sprawdzić gumy mocujące a nawet same wieszaki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojti k

Tylko na gumowych wieszakach i siatce elastycznej żadnych innych mocowań .Sprawdz połączenie elastyczne , a może to nie wydech ci rezonuje tylko plastiki przy silniku np osłona silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem, rozkreciłem ten łacznik za skrzynia i mocno naciagnąłem rury, skreciłem dobrze i to u mnie pomogło ...poprostu było za luzno skrecone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram 3 miejsca mocowania

W ETCE ładnie to jest pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura wydechu buczała w zakresie obrotów zbliżonych do 1500. Wymieniłem stare wyciągnięte już wieszaki na nowe i jak kolega wyżej mocniej naciągnąłem rury na łączeniu i ustało. Wydech jest podwieszony w 3 miejscach, pierwszy gdzieś tak w połowie samochodu, drugi przed tylnim kołem lub prawie na jego wysokości i na samym końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności