Skocz do zawartości
Gość endriu82

[ nadwozie] Kierunki zamiast znaczków CL w przednich błotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość endriu82

Witam wszystkich forumowiczów,

Ostatnio "zniknął" :[ mi z przedniego błotnika znaczek z oznaczeniem modelu CL i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy czasem w tych wersjach w instalacji elektrycznej nie ma powyprowadzanych kabelków do podłączenia kierunkowskazów w miejscu tych emblematów :niepewny:

W sumie zaglądałem już (co prawda tylko przez otwór po tym emblemacie) i nie widziałem tam rzadnego kabelka ale może jednak jest możliwośc podłączenia tych kierunków bez przerabiania inst. elektrycznej ?? - dobrze było :)

Może już ktoś robił coś takiego ?

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Prawdopodobnie w okolicach zbiorniczka wyrównawczego masz wolną kostkę z 3 stykami - to są kabelki lewego, prawego kierunku i masy. Poszukaj dobrze, może być schowana za wiązkami.

Będziesz musiał pociągnąć kable od tej kostki, przepuścić do tej "rynny" na podszybiu, na końcach tam gdzie woda się zlewa wpuścić w błotniki i przez dziurę po znaczku wyciągnąć na zewnątrz, założyć kostkę i kierunki. Nie za dużo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nikador
Prawdopodobnie w okolicach zbiorniczka wyrównawczego masz wolną kostkę z 3 stykami - to są kabelki lewego, prawego kierunku i masy. Poszukaj dobrze, może być schowana za wiązkami.

Będziesz musiał pociągnąć kable od tej kostki, przepuścić do tej "rynny" na podszybiu, na końcach tam gdzie woda się zlewa wpuścić w błotniki i przez dziurę po znaczku wyciągnąć na zewnątrz, założyć kostkę i kierunki. Nie za dużo roboty.

 

-uki-wielkie dzięki,właśnie zastanawiałem się jak zrobić to w swoim autku.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię inaczej . tzn w moim B4 chcę zastąpić blendy pozycji kierunkowskazami. Zamówiłem już kierunki od VW Polo i w domu będe się bawił . sam kierunek z zewnątrz ma inny kształt w polo niż w b4 ale zbliżony ,a kąt światła jak nie ten sam to bardzo zbliżony. Zależy mi tylko na odbłyśniku "migacza" z polo . reszta to już przeróbka org. blendy by do niej dopasować odbłyśnik . jak się uda to już tylko skierowanie kabelków ze zderzaka do góry , a jak się nie powiedzie to będę stratny :ok: i bez blendy ( na początek jednej ) :P

zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu82

-uki- Wielkie Dzięki za odpowiedź :padam: :)w weekend trzeba będzie się zabrać za to :cwaniak:

 

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jeszcze tylko jedna uwaga: Zadbaj dobrze o uszczelnienie złączek od kierunkowskazów, bo po jakimś czasie dzieją się tam dantejskie sceny od nadmiaru wilgoci. Najlepiej byłoby, jakbyś zdobył oryginalny kierunek i oryginalną oprawkę żarówki z kostką do samodzielnego zamontowania na przewodach. Ja kiedyś kupiłem komplet na Alledrogo (podróbki dobrej jakości idealnie odpowiadajace oryginałom). Wymieniałem pomarańczowe kierunki na przyciemnione (kiepawo wyglądały na ciemnym tle lakieru :P ) i okazało się, że od pewnego roku zmieniony był sposób obsadzania żarówki i inne były złączki... Założyłem teraz te "nowsze" i jak na razie nie narzekam...

O.T.

Hmm... jak chcesz, to moje stare ale sprawne pomarańczowe kierunki oddam za piwko (+ koszt wysyłki :D ). Mnie się nie przydadzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie w okolicach zbiorniczka wyrównawczego masz wolną kostkę z 3 stykami - to są kabelki lewego, prawego kierunku i masy. Poszukaj dobrze, może być schowana za wiązkami.

 

O żesz nie przypuszczałem, że ta kostka jest właśnie do tego, czego to Ja się jeszcze nie dowiem, może mam też instalacje pod zestaw głośnomowiący z bluetoothem :?:;)

 

Ja podłączyłem sobie te kierunki w inny sposób, podczepiłem się pod kabel idący do przednich kierunkowskazów i tez działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki , no ale właśnie chodziło o to żeby nie ingerować w instalację i nie tworzyć przeróbek tylko wykorzystać co natura dała. A że nie wiedziałeś :P to teraz już wiesz :D . U mnie na razie wszystko działa ale tak mam przerobioną instalację ,że gdybym chciał przywrócić do oryginału to bym chyba musiał chociaż piątkę w totku trafić by wystarczyło. Niestety Polak potrafi ( sprowadzić i ulepszyć niestety :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności