Skocz do zawartości
Gość Andrzejk

CO TO JEST?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzejk

Witam wszystkich

 

Ostatnio podłubałem się trochę przy silniku i znalazłem zaplątaną w inne przewodyniezidetyfikowaną wtyczkę. Długo szukałem ale nie znalezłem miejsca gdzie by tu można było ją wetknąć. Wtyczka łączy się przewodem ze złączką widoczną na zdjęciach po prawej stronie silnika, ze złączki z kolei przewód ginie gdzieś w silniku w blizej nie zlokalizowanym miejscu. Proszę koledzy o pomoc bo zupełnie nie mam pojecia do czego to jest.

 

dsc00136eh4.th.jpg

 

dsc00138kk9.th.jpg

 

dsc00138kk9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to czujnik temperatury zewnetrznej, powinien byc przy zderzaku

teraz to juz napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to czujnik temp, nie musi byc z przodu, ale kolo silnika tez nie moze byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejk

dzięki, a orientujesz się może gdzie go wetknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz komputera pokładowego to nigdzie jej nie podłączysz. Ja też mam taką luźną wtyczkę :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzejk, pod wlotem powietrza doIC .Jak staniesz przodem do auta topod zderzakiem w okolicy prawej krawedzi chlodnicy klimatyzacji powinnien byc plastikowy uchwwyt pasujacy do tego czujnika .nalezy go wpiąć.Moze byc tak ,ze sie ułamal uchwyt wtedy musisz cos tworczego zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejk

dzięki koledzy, kompa pokładowego mam więc myślę, że wjście na wtyczkę znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejk

hmm, a swoją drogą to temperaturę zewnętrzną na climatroniku i kompie zawsze pokazywało mi raczej dobrą, a wtyczka jak ją znalazlem zaplątana była przysamym silniku, czy jest jakiś drugi czujnik temp. zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik temperatury zewnetrznej powietrza. Jego Normalne miejsce jest przed chlodnica klimy w mocowaniu chlodnicy plynu wspomagania ukladu kierowniczego.

Ja musialem go przeniesc ze wzgledu na FMIC w inne miejsce.

 

http://dieselteam.pl/forum/download.php?id=216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czujnik od poduch nie wygląda identycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności