Skocz do zawartości
Gość benekol

Elektryczne Lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość benekol

Witam. W moim VW Passacie B5 1,9 TDi 90 KM mam problem z elektrycznymi lusterkami. Otóż nie wiem, jak je ustawić. Na drzwiach, koło klamki (w wewnątrz) jest takie "pokrętło", które, jak się domyślam, służy do ustawiania lusterek. Ale nie wiem do końca i nie moge ustawić tych lusterek. Mógłby ktoś napisać mi, jak te lusterka poustawiać? Proszę o szybkie odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw przekręcasz dźojstik na prawe lub lewe lusterko - które chcesz ustawić, a potem tym samym dżojstikiem ruszasz na różne strony jak w gierce komputerowej :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie dosc prosta sprawa. ta biala kreska na gałce wskazuje ci ktorym lusterkiem w tej pozycji mozesz ruszac. jak przekręcisz na lewe (chba oznaczone literką L - left) to bedzeisz manipulowal jednym i drugim na raz. a jak ustwisz na R (right - prwawe) to kręcisz tylko prawym. popróbuj to sie nauczysz. a opcja na środku to podgrzewanie lusterek. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
a opcja na środku to podgrzewanie lusterek.

Jak juz ustawisz lusterka, to nie ustawiaj na stale joy'a w srodkowej pozycji, czyli na grzanie lusterek :!: Jak juz ustawisz lustereczka, to zostaw joy'a ustawionego na ktorekolwiek lusterko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mawicom

Witam

Przedstawię problem w tym wątku, aby nie tworzyć nowego.

Otóż kłopot polega na tym, że prawe lusterko nie pracuje we wszystkich położeniach, a dokładniej, nie odchyla się "do góry". Oprócz tego nie działa elektryczne podgrzewanie tego samego lusterka.

Proszę kolegów o podpowiedź, jaki jest problem, zanim zacznę dobierać się do tematu. A może obydwie usterki mają coś ze sobą wspólnego ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a opcja na środku to podgrzewanie lusterek. Powodzenia.

w moim passku działa wtedy gdy włączę podgrzewanie tylniej szyby.

 

Witam

A może obydwie usterki mają coś ze sobą wspólnego ?

Raczej nie. To że nie podgrzewa się lusterko to prawdobodobmie uszkodzona mata grzewcza lub przepalony przewód przy lusterku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mawicom

Ok. Dzięki:). Jesli chodzi o podgrzewanie, to również podejżewam matę grzewczą:(.

Ale o usterkach nie dowiem się napewno, jak nie dostanę się od środka. I tu mam kolejny problem: próbowałem zdjąć obudowę i...niestety nie udało się. Podważałem zatrzask od dołu, próbowałem zdjąć do góry, ale niestety, nie udało się. Pytanie mam: czy należy najpierw zdjąć wkład lusterka i odkręcić w środku jakiś wkręt ? Czy po prostu mocno pociągnąć do góry samą obudowę ?

Pozdrawiam kolegów i czekam na konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie samej obudowy nic Ci nie da, bo widać tam tylko stelaż lusterka. Wkładu lusterka nie widać. Zdejmij wkład, łatwo idzie i sprawdź czy mata ma obwód zamknięty czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mawicom

Witam

Po przerwie wracam do tematu. Najbardziej interesuje mnie problem z regulacją prawego lusterka, a konkretnie tylko w kierunku "do góry". Niestety tylko w to jedno położenie lusterko "nie chce" się wysterować. Czy może to być problem z modułem komfortu ?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. W moim pasku mam 4 pozycyjny przełącznik L,R, podgrzewanie i lusterko ze strzałką w innych samochodach po przełączeniu na ta pozycje lusterka się składają, a w moim pasku niestety nie. Czy mam coś uszkodzone?? żadnych błędów z tego tytułu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam coś uszkodzone?? żadnych błędów z tego tytułu nie ma.

Masz założony przełącznik z funkcja składania, a lusterka zwykle bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Po przerwie wracam do tematu. Najbardziej interesuje mnie problem z regulacją prawego lusterka, a konkretnie tylko w kierunku "do góry". Niestety tylko w to jedno położenie lusterko "nie chce" się wysterować. Czy może to być problem z modułem komfortu ?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Zdejmij obudowę i szkło,zajżyj do środka są tam dwa silniczki każdy odpowiada odpowiednio: jeden za regulacje góra-dół,drugi lewo-prawo.

Każdy ma takie białe cięgna spróbuj patrząc co się tam w środku kręci regulować jednocześnie przełącznikiem.

U mnie jedno z tych cięgien wyskoczyło ze swojego miejsca (ta taki łepek na końcu cięgna wchodzi w półkoliste małe gniazdo znajdziesz na pewno ) wciśnij je tam spowrotem delikatnie nie złam.Jak nie chce wejść poreguluj trochę przełącznikiemaż się odpowiednio ustawi.Tyle.

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w modelach 3BG wystepowało manualne ustawianie lusterek czy wszystkie są sterowane elektrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze były elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przekręcisz na lewe (chba oznaczone literką L - left) to bedzeisz manipulowal jednym i drugim na raz.

 

Myslałem że to jakaś awaria. Może koś potwierdzić że to norma w passacie. Trochę to dziwne.

Edytowane przez viking1974
dwa razy zacytowany tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem że to jakaś awaria. Może koś potwierdzić że to norma w passacie. Trochę to dziwne.

Jak najbardziej norma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie czy to normalne gdy w momecie ustawiania joystikiem na drzwiach lusterka od stony kierowcy ustawia się też lusterko od strony pasażera , a gdy ustawiam tylko lewe to prawe jest w bezruchu .Będę wdzięczny za szybką odpowiedz .pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie czy to normalne gdy w momecie ustawiania joystikiem na drzwiach lusterka od stony kierowcy ustawia się też lusterko od strony pasażera , a gdy ustawiam tylko lewe to prawe jest w bezruchu .Będę wdzięczny za szybką odpowiedz .pozdrawim

 

Witaj. Jest to jak najbardziej normalne. Kiedy ustwiasz sobie lewe lusterko, prawe podąża za lewym i ustawia się w optymalnej pozycji. Ustaw sobie lewe, a później doreguluj prawe. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności